Skocz do zawartości

Niedrogie kable zasilające.


Recommended Posts

47 minut temu, 1Ender napisał:

By dobrze połączyć miedź z cyną trzeba ustawić lutownicę na min 335 °. A przy zwykłej stacji lutowniczej zalecam min. 370°

Pozdrawiam

A jak chcesz połączyć drut srebrny z kolejnym punktem z czystego srebra?

Przecież są cyny, które temperaturę topnienia mają wiele niższą, patrz cyna WBT805.

Nie warto i nie powinno się w niektórych połączeniach i cynach przegrzewać spoiwa.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
27 minut temu, J4Z napisał:

I co tam warto sprawdzić  z tych najtańszych zasilających?

Kupiłem ostatnio (nie wiem do tej pory co mnie pokusiło) IsoTek EVO3 Initium. Wg producenta ma to być z założenia taki kabel dla niedowiarków. Ciekawe jak jest naprawdę, ja jeszcze nie wiem, a gram już na nim ponad miesiąc. Na razie na pewno nie zauważyłem, żeby coś zepsuł ;)
Na plus: przyzwoite wykonanie, kolorek, elastyczność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie, Wy tak na poważnie te kable kupujecie wierząc, że one cokolwiek zmienią?

Ja cały czas myślałem, że ten temat jest dla jaj, taka ironia. Powiedzcie mi proszę, że jednak tak jest faktycznie, że sobie tylko jaja robicie bo nie jestem w stanie uwierzyć, że ktoś jest tak naiwny i kupuje te kable wierząc, że one zmienią dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ASR jest wątek gościa, który takie kable kupował przez lata i wywalił na nie sporo kasy. Ostatecznie wystawił je wszystkie na sprzedaż i zamieścił listę. Jest to typ, który właśnie słuchał się forumowych audiofilów i opowieści o niesamowitych zmianach. Ostatecznie zrobił ślepe testy i okazało się, że wszystkie te kable "grają" tak samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, T Z6 napisał:

Zamowiony Wireworld ma trzy piny czyli tez uziemienie.I teraz pytanie czy jest sens podlaczac ten nowy do Magnata?

Jak najbardziej ma sens pod warunkiem, że WW ma ekran, który podłącza się do żyły PE. Wystarczy, że gniazdo w ścianie ma uziemienie. Zakłócenia generowane przez prąd 50 Hz w przewodach będą "kanalizowane" poprzez ekran do uziemienia.  Podobnie z zakłóceniami EMI i RFI z zewnątrz. Nie zaindukują prądów wirowych w przewodach sieciówki, tylko w ekranie i również zostaną one skanalizowane do uziemienia. 

Jest to o tyle ważne, że dla zakłóceń wysokoczęstotliwościowych transformatory zasilające czy filtry mcz zasilaczy nie stanowią żadnej przeszkody by dostać się do obwodów elektrycznych urządzeń zakłócając ich pracę. 

@Dzik @DiBatonio uspokójcie emocje i zacznijcie rzeczowo pisać na temat przewodów pomijając personalne docinki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, DiBatonio napisał:

Wyraźnie zaznaczył, że podchodzi sceptycznie i nie nastawiał się na zmiany.

Wystarczy przeczytać kilka tematów które założył aby uzmysłowić sobie jak wielką fascynacje, gadżetami kablowymi, przeżywa ten człowiek. Chłonie każdy audiofilski wpis z forów. 

;)

Więc w bycie sceptykiem ciężko uwierzyć 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fafniak napisał:

Wystarczy przeczytać kilka tematów które założył aby uzmysłowić sobie jak wielką fascynacje, gadżetami kablowymi, przeżywa ten człowiek. Chłonie każdy audiofilski wpis z forów. 

;)

Więc w bycie sceptykiem ciężko uwierzyć 

Nie wiem , nie oceniam. 

Miał odwagę napisać, choć sam podchodzil sceptycznie do tematu.

 

6 minut temu, MariuszZ napisał:

uspokójcie emocje i zacznijcie rzeczowo pisać na temat przewodów pomijając personalne docinki. 

Mariusz z całym szacunkiem, ale to nie ja zaczepiam i nie mnie uwiera ten temat, szlak dzika trafia, że kolejna osoba, choć sceptyczna nagle zmieniła zdanie.

Nie życzę sobie, by jakiś łeb rzucał oszczerstwami i zarzutami, jak bym mial w tym interes, że ktoś sobie sprawił WW Stratusa.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dzik on ma raczej jakieś ukryte aluzje do mnie, bo gość niestety AudioVoodo pełną gębą co mu już raz nakreśliłem. Tutaj mamy kolejny taki temat gdzie się ludziom wciska kity. Ciekaw jestem czy Ci co kupują te gadżety przewody w ścianach chociaż miedziane mają.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

16 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jaka Twoim zdaniem powinna być odległość pomiędzy kablami by z jednego w/w zniekształcenia 50hz "nie przedostały" sie do innego?

Wrzucam fote zasilajacych wzmacniacza i cd (oba długości około 2metrow) spięte "zipami"

20220419_095208.jpg

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dzik napisał:

Widzę, że nie odpuszczasz – dalej manipulujesz i projektujesz na mnie swoje emocje.

Szkoda, że MariuszZ schował posty z linkami, żeby każdy mógł zobaczyć, co jest tutaj grane.

Przestań pieprzyć ....

Pokazalem tylko budowę przewodu, nikogo nie namawialem, aby kupował go od Piotra , nawet ktoś zapytał, czy to ten sam co wisi na allegro.

Zaś @mateolo2 poczynił wpis o Wireworldzie, a nie o jakims illuminati.

Pretensje może miej do niego, że WW się sprawdziły w roli zasilającego  a ode mnie wara...

Lepiej  sobie odpuść, bo smęcisz jak stara dewota. 

Drażnią Ciebie tematy kabli, to omijaj, ale innym daj spokój z tą swoją krucjatą.

Zaczyna to podchodzić pod paragraf nękania, zatem uważaj. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...