Skocz do zawartości

Ciekawostki aukcyjne i giełdowe, czyli sprzęt sprzedawany na allegro, eBay, hi-fi.pl, itp.


Recommended Posts

2 godziny temu, Rafał S napisał:

Super, że napisałeś, jak grają. Dzięki. Czyli jednak dobrze, że odpuściłem Velę w zeszłym roku. Wtedy byłem zafiksowany na punkcie gęstszej średnicy.

Jeśli za parę dni wypowiesz się jeszcze dokładniej na temat brzmienia Elaków, to znów chętnie przeczytam i pewnie nie tylko ja. Dla mnie takie podejście (kupić, żeby tydzień posłuchać) jest niesamowite, ale oczywiście pozytywne, bo korzystamy na tym, jako czytelnicy. :)

Ale średnica w tych Velach wcale nie jest "rzadka". Po prostu nie jest wysunięta na pierwszy plan tak jak np w ATC. Dotyczy to chyba głównie wokali, które w moim odbiorze są delikatnie wycofane. Owszem, kiedy były podłączone pod Hegla h95, miałem wrażenie, że grają trochę sucho, ale zapewne wielu osobom mogłoby się to podobać. Oczywiście dużo zależy też od nagrania. Są utwory, w których ten wokal wychodzi na pierwszy plan bardziej, a w innych jest mały krok z tyłu. 

Bardzo ciekawie prezentują się za to gitary. Brzmią bardziej "metalicznie" niż w ATC, a JET sprawia, że słychać każde przesunięcie palców po gryfie. Nie zauważyłem natomiast, żeby ta rozdzielcza i "sypka" góra była na dłuższą metę męcząca. Ale może po prostu za mało ich słuchałem, a może to już ten wiek 😉

Bas Elac'ów z racji konstrukcji i wielkości samej kolumny schodzi dużo niżej niż ten w ATC. Nie zauważyłem natomiast, żeby bliskość ściany (u mnie jakieś 35-40 cm) sprawiła, że kolumny się wzbudzają. Bas fajnie mruczy, stopa perkusji ma fajną masę, gdybym był basolubem, pewnie byłbym w niebowziety. Pewnie też gdybym słuchał więcej ciężkiego rocka czy elektroniki, te kolumny mogłyby być dla mnie idealne. 

1 godzinę temu, Arko55 napisał:

@KrólKiczu A jak z dynamika, rozdzielczością, wielkością sceny choćby na szerokość, odrywaniem się dźwięków z kolumn, kontrolą i konturem basu, powietrzem na scenie czy zszyciem pasma?

🙂

Arek, za trudne pytania 😝

Edytowano przez KrólKiczu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, KrólKiczu napisał:

Brzmią bardziej "metalicznie" niż w ATC, a JET sprawia, że słychać każde przesunięcie palców po gryfie. Nie zauważyłem natomiast, żeby ta rozdzielcza i "sypka" góra była na dłuższą metę męcząca.

Nie powiem zaciekawiłeś tym wpisem🤔

7 godzin temu, KrólKiczu napisał:

Są utwory, w których ten wokal wychodzi na pierwszy plan bardziej, a w innych jest mały krok z tyłu. 

Czy dobrze rozumiem że uważasz że to wada?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wing0 napisał:

Pół naszego forum czekało żeby poczytać o tym transparentnym wzmacniaczu hehehehehe Mariusz masz humorek 😆

Słuchałeś tego egzemplarza lub innego Pocahontas? Coś z nimi nie tak? Cena za wysoka? O co kaman? 

Ja nawet dla samych transformatorów za tą cenę bym kupił 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...