Skocz do zawartości

Czy słychać różnicę? Mp3 vs. FLAC i inne ślepe testy


Kraft

Recommended Posts

29 minut temu, Kraft napisał:

W większości ślepych testów wychodzi, że nie ma różnicy.

Nic nie poradzimy na to, że tak nieraz wychodzi. Z tym sie zgadzam. Nie zapominaj też, że Ja sam doświadczyłem braku różnic gdy nie widziałem czego słucham, co w efekcie tychże zdarzeń "przeniosło" mnie z kabloentuzjasty do przeciwnego obozu.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Nie zapominaj też, że Ja sam doświadczyłem braku różnic gdy nie widziałem czego słucham, co w efekcie tychże zdarzeń "przeniosło" mnie z kabloentuzjasty do przeciwnego obozu.

Jak się porównuje kabelki praktycznie rozwijane z jednej szpuli w chińskiej fabryce, tylko pod inna nazwą to później tak bywa.

Jest taki miszczu na YT pan RS, testowal i mierzył takie jeden za 5zł, drugi za 20zł, a trzeci za 50zł i wyszło mu co wyszło, różnic niet.... To jest dopiero piękne 😆

Z drugiej strony, jak nawet w jawnym, a nie ślepym teście nie można odróżnić miedzianej Melodiki od srebrnego Albedo Flat One, to czemu nie? 🤭

Tak też bywa i nic nie poradzisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, DiBatonio napisał:

Jak się porównuje kabelki praktycznie rozwijane z jednej szpuli w chińskiej fabryce, tylko pod inna nazwą to później tak bywa.

Napiszę z własnego doświadczenia:

      Widzę (a raczej widziałem) nazwę/ cenę/ techniczne aspekty  i słyszałem różnicę (nie "wchodze" juz w to czy to było z tej samej szpuli). Następnie nie widziałem co wpięte (mowa wciąż o tych samych produktach) - jest problem z weryfikacją. 🤷‍♂️

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryłem cześć postów. Zachęcam do wzajenego zwracania się do siebie na zasadach grzecznościowych.

Myślę, że zwracanie się po imieniu osób które wiedzą jak dana osoba się nazywa nie jest nadużyciem do czasu gdy ktoś nie zwróci na to uwagi, zaś wprost po nazwisku już tak, gdyż grzecznościowe granice forumowych dyskusji przekracza. 

Jeżeli komuś to nie pasuje proszę zwracać się bezosobowo pilnując jednak granic przyzwoitości mających utrzymać nasze relacje w dobrej kondycji.

Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MariuszZ napisał:

Myślę, że zwracanie się po imieniu osób które wiedzą jak dana osoba się nazywa nie jest nadużyciem do czasu gdy ktoś nie zwróci na to uwagi, zaś wprost po nazwisku już tak, gdyż grzecznościowe granice forumowych dyskusji przekracza. 

Aha. Czyli chcesz powiedzieć, że nazwanie kogoś po nazwisku, które notabene kiedyś było nickiem jest niegrzeczne, ale nazwanie kogoś siusimoczkiem to nic takiego w zasadzie równoważne z użyciem ad personam czyjegoś nazwiska?

Pięknie Mariusz pięknie. 

Zatem przypomnę, bo może nie wszyscy widzieli.

 

 

Screenshot_20240608_031007_Chrome.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

które notabene kiedyś było nickiem

Nie było. Bylo wymuszonym przez mechanizmy forum identyfikatorem w postaci imienia i nazwiska, w przypadku gdy zakładanie konta odbywało się przez łączenie z Google.

Nick właściwy już jest, po pomocy administracji forum, myślę, że nawet z piaskownicy go widać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ProjectPi napisał:

Nie było. Bylo wymuszonym przez mechanizmy forum identyfikatorem w postaci imienia i nazwiska, w przypadku gdy zakładanie konta odbywało się przez łączenie z Google

Ooo, ooo, nie potrafiles sobie poradzic inaczej? Aplikacja nie podpowiedziała?

7 minut temu, ProjectPi napisał:

nawet z piaskownicy

yhm. To z piaskownicy dalo rade, a ty nie dales? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję by używać nicka osoby do której się zwracacie i wystarczy tych kłótni i złośliwości. Albo imienia tej osoby-o ile ją lepiej znacie, a wpis nie jest złośliwy.

To chyba nie jest takie trudne?

Więc starczy na dzisiaj-a jak zamierzacie  kontynuować to lepiej dajcie sobie spokój i cieszcie się piękną pogodą w ten weekend zamiast tłuc w klawiaturę czy ekran telefonu!

A o spokój na Forum już Mariusz  dzisiaj prosił...i nie tylko dzIsiaj...i nie tylko Mariusz!

Pozdrawiam  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

Zachowujecie się czasami jak dzieci

 

25 minut temu, RoRo napisał:

Proponuję by używać nicka osoby do której się zwracacie i wystarczy tych kłótni i złośliwości. Albo imienia tej osoby-o ile ją lepiej znacie, a wpis nie jest złośliwy.

Nie mam nic do Was poza jednym, trochę trąca hipokryzją z Waszej strony, jak również innych użytkowników.

Kiedy ja się odniosłem do wpisów Krafta i rozpoczęcia przez niego dyskusji, gdzie od razu wskazalem na to, że niewinnie zaczyna gównoburzę, to jedyne co się przebijało w waszych informacjach zwrotnych to to, że mój ton jest niepotrzebny, wręcz niektórzy dopatrywali się chamstwa między wierszami.

A tutaj proszę, ktoś kogoś nazwał siusimoczkiem i potraficie to sprawdzić do równie "niewskazanego" używania nazwiska.

HIPOKRYZJA nie tylko ze strony trzymających porządek na tym forum, ale też userów, bo gdybym to ja napisał używając takich epitetów jak "pan" Kopacki vel ProjectPI, to by tu wrzało i huczało mielibyśmy tu istny nalot na DiBatonia i skamlenie o moim chamstwie.

Tylko tyle i aż tyle panowie moderatorzy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DiBatonio napisał:

A tutaj proszę, ktoś kogoś nazwał siusimoczkiem i potraficie to sprawdzić do równie "niewskazanego" używania nazwiska

Mysle Jacku, ze Kopacki vel ProjectPi bywajac czesciej na tym forum, moze byc traktowany cos inaczej. Moze tez zdobyl sobie wiekszy posluch wsrod adminow czy innych zarzadcow 😉. Nie chce mi sie robić z tego gownoburzy. Po co? Nie bede sie kopal z koniem. 

Ale, za to napisze w temacie. Porownywalem trzy transporty do mojego Pontusa. I nawet w ciemno je rozroznialem. Matrix element S, Silent Angel m1t i malina z niezla nakladka na Volumio. I tak, transporty maja swoja szczegolna charakterystyke dzwieku. I najdrozszy z nich a przy okazji moj faworyt tj. matrix nie zagral mi najlepiej. Dalej szukam nowego transportu 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Mikelas76 napisał:

Mysle Jacku, ze Kopacki vel ProjectPi bywajac czesciej na tym forum, moze byc traktowany cos inaczej. Moze tez zdobyl sobie wiekszy posluch wsrod adminow czy innych zarzadcow 😉. Nie chce mi sie robić z tego gownoburzy. Po co? Nie bede sie kopal z koniem. 

Ale, za to napisze w temacie. Porownywalem trzy transporty do mojego Pontusa. I nawet w ciemno je rozroznialem. Matrix element S, Silent Angel m1t i malina z niezla nakladka na Volumio. I tak, transporty maja swoja szczegolna charakterystyke dzwieku. I najdrozszy z nich a przy okazji moj faworyt tj. matrix nie zagral mi najlepiej. Dalej szukam nowego transportu 😁

O widzisz, cenna uwaga. Myslalem zeby iodatę nim zastapić. Znajac matrixa stawiałbym na niego. Napisz o nim w "Wasze systemy"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kaczadupa napisał:

Dla takiego fotograficznego lamusa jak ja lepszy byłby iPhone 15 pro czy Samsung S24? Orientujesz się w tych nowych fonach ? 

Jeśli nie drukujesz fotek w większym formacie, to bez znaczenia który z wymienionych wybierzesz. Możesz jeszcze rozważyć tego:

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/huawei-pura-70-ultra-dxo-ranking-xmage-awards.html

Dobre są także Pixele, które od niedawna są oficjalnie do kupienia w kraju. Miałem Pixel 5, teraz 7 a jesienią kupię 9.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Dla takiego fotograficznego lamusa jak ja lepszy byłby iPhone 15 pro czy Samsung S24? Orientujesz się w tych nowych fonach ? 

Tak, lepszy srajfon, chociaż coraz lepiej Ci idzie to może jakiś bezlusterkowiec.

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

I nabrałem smaka, by jutro zabrać aparat na rower. 

To mały masz ten aparat, ja bym się ze sprzętem nie zabrał na rower niestety, plecak, statyw ....

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...