Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

Heh ,ale czaicie ,że ktoś zrobił sobie kabel z elementów ogólnie dostępnych ? Np. wziął neotecha z jakimiś wtykami , owinął czymś i cena 9500 za metr ;) 

Mój różowy neotech za 200zł też jest perfekt , przemalować , dać grubszą osłonę cena x20 i szukać naiwnych :D

A ten pierwszy za pudełko + kabel ~40tysi ? Za taką kasę można złożyć fajny system

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kubakk napisał:

Heh ,ale czaicie ,że ktoś zrobił sobie kabel z elementów ogólnie dostępnych ? Np. wziął neotecha z jakimiś wtykami , owinął czymś i cena 9500 za metr ;) 

Mój różowy neotech za 200zł też jest perfekt , przemalować , dać grubszą osłonę cena x20 i szukać naiwnych :D

A ten pierwszy za pudełko + kabel ~40tysi ? Za taką kasę można złożyć fajny system

EDYCJA:

Chcialem cos napisać ale przypomniało mi sie ze mnie ignorujesz!

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MariuszZ napisał:

Poza tym dziękuję, że mogłem Kodę przećwiczyć, dla mnie to było ciekawe doświadczenie.

Doszedłeś już do siebie :) A tak serio to jest to kabelek trochę kłopotliwy ,ale go lubię . Pod cokolwiek audio bym go podłączył to zaraz wygląda o trzy klasy wyżej, niż jest w rzeczywistości. Niestety nie nadaje się do do małych wzmacniaczy kl. D bo ściąga je z szafeczki :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MariuszZ napisał:

I gra jak wygląda, a że w meczu, gdzie ja byłem sędzią ograł go chudy ciul w plasticzanych sandałach? Cóż, mam nadzieję, że jeszcze jesteśmy kolegami

Jeszcze siedem minut temu byliśmy :) 

No dobra , może faktycznie to nie wielkość się liczy tylko technika i dlatego ten chudy ciul ...... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tomek4446 napisał:

@MobyDick nawet nie chce wiedzieć ile w takim razie ten kosztuje , i jakiej mocy wzmacniacz jest na końcu :) 

Swoją drogą ciekawa budowa , może da się zastosować. :) 

kabel m.jpg

kabel m1.jpg

Ten kabel zapewne jest bardzo drogi. Tyle że nie dlatego ze taki gruby, tylko długi. Rozliczając na metry pewnie okazał by się tani jak barszcz przy judofilskich mikrusach średnicy 5 cm :)

Pod kable podstawia się specjalne podstawki, a pod nie można podłożyć magiczne podkładki z materiałów o magicznych właściwościach. W końcu i w buty można by je wyposażyć.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Napisano (edytowany)

Zgłaszam swój typ w plebiscycie na "Najbardziej kontrowersyjne kolumny świata". Wskazuję na Spendory z serii A.

big_spendor-a2-natural-oak.thumb.jpg.f6280bfe362a51d3cdfc536c2eaa690a.jpg

 

Ostatnio model A2 dostał wyróżnienie magazynu Hi-Fi i Muzyka za rok 2021. W uzasadnieniu czytamy:

"Czy to oznacza, że Spendory są efekciarskie? Nic podobnego, ponieważ najbardziej ujmujące jest w nich piękno barw instrumentów akustycznych. No i rock z lat 70. XX wieku. Tego się słucha ze łzami w oczach."

Wow! Już bym zamawiał, ale niestety zostało mi w pamięci, co napisał wcześniej recenzent innego pisma audio, mianowicie redaktor Kulpa z Audio-Video. A napisał tak (a właściwie wymsknęło mu się przy okazji testu innego modelu):

"Jakiś czas temu miałem i u siebie któryś z modeli z serii A. Uznałem, że w Spendorze czas chyba się zatrzymał. Nie były to głośniki, o których miałem ochotę pisać."

No moment. Nie miał ochoty napisać, że wyciskają łzy z oczu?. Why? Może nie chciał wyjść na mięczaka.

 

Ale na tym nie koniec kontrowersji. Spendory A4 stawia za wzór małej podłogówki magazyn What Hi-Fi. Wspominają o nich w co drugim teście konkurencyjnych konstrukcji. Ale jak zachęcony tymi zachwytami chciałem je odsłuchać w pewnym sklepie, to sprzedawca powiedział, że nie mają na stanie, że kiedyś mieli, ale klienci po posłuchaniu je sobie odpuszczali, więc już nie zamawiają egzemplarzy pokazowych.

Pech, że strasznie mi się te kolumny podobają wizualnie. Marka też zacna. Otwarte pozostaje pytanie, jak do diaska one grają??? Dlaczego są na ten temat tak skrajne opinie?

 

 

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ostatnio zainteresowałem się dobrej klasy monitorami. Test paru zacnych modeli ukazał się w najnowszym Hi-Fi Choice (No. 476). No to przeczytałem.

hi-fi-choice-06_2021.thumb.jpg.64e7be35ee6062ce97c03629be169996.jpg

Różnorodne, drogie i (w większości) zaawansowane technicznie paczki. Linie transmisyjne, koaksjale, tuby, systemy antywibracyjne, egzotyczne materiały, profilowane obudowy, komputerowo projektowane zawieszenia itd.  Kto wygrał porównanie?* Do bólu tradycyjny Spendor Classic 3/1. Prosta skrzynka ze szkodliwym akustycznie rantem na przedniej ściance.

O co chodzi? Jest jakikolwiek postęp a audio, czy to tylko marketing?

* wiem, że to tylko gazetowy test, ale podobnych dziwów doświadczam też na własne uszy.

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie to wkleić, HiFi Year Book - zna ktoś? W latach 1956 - 1980 w UK były wydawane książki/roczniki pod takim tytułem. Reduktor wrzucił na swój kanał YT.  Ciekawe te książki muszą być, chętnie bym poczytał, ponoć każdy rocznik ponad 400 stron.

Aż sprawdziłem na eBay >>>  https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l1313&_nkw=hifi+yearbook&_sacat=0

 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2021 o 21:37, Kraft napisał:

Ostatnio zainteresowałem się dobrej klasy monitorami. Test paru zacnych modeli ukazał się w najnowszym Hi-Fi Choice (No. 476). No to przeczytałem.

hi-fi-choice-06_2021.thumb.jpg.64e7be35ee6062ce97c03629be169996.jpg

Różnorodne, drogie i (w większości) zaawansowane technicznie paczki. Linie transmisyjne, koaksjale, tuby, systemy antywibracyjne, egzotyczne materiały, profilowane obudowy, komputerowo projektowane zawieszenia itd.  Kto wygrał porównanie?* Do bólu tradycyjny Spendor Classic 3/1. Prosta skrzynka ze szkodliwym akustycznie rantem na przedniej ściance.

O co chodzi? Jest jakikolwiek postęp a audio, czy to tylko marketing?

* wiem, że to tylko gazetowy test, ale podobnych dziwów doświadczam też na własne uszy.

 

No i co teraz powiesz Kraft? Byłeś takim wielkim zwolennikiem technologii. Imponowało Ci 300 nowych elementów w kefach, nie wierzyłes w strojenie ( na ucho) itd :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w audio tak jest że technologia nie zawsze idzie w parze z jakością, trwałością czy pięknem. Niektórzy to wiedzą inni czasu potrzebują by dojść do faktu, że lepiej kupić starsze sprawdzone kolumny, CD, wzmacniacz niż błyszczący naszpikowany technologią nowiutki badziew ze sklepu. Trzeba tylko czasem posłuchać bardziej doświadczonych, osłuchanych, a nie jak kilku byłych czy obecnych forumowiczów wierzyć w tabeleczki i wykresy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności. Kolumny Spendora nie zaliczają się raczej do kategorii "strojonych na ucho". To owoc jednego z najdroższych i najszerzej zakrojonych programów badawczo-rozwojowych w dziejach projektowania kolumn głośnikowych. Technologia, tabelki i wykresy, tylko stare - sprzed pół wieku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...