Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

23 minuty temu, eMBe napisał:

Uuuuuu. Chyba kogoś ubodły te "mądrości" :>>

Ja nie mam problemu z tym, że taki stolik istnieje, ani z tym, że ktoś go sobie kupi. Komuś się podoba wizualnie, do tego ma pieniądze, salkę odsłuchową, dobry sprzęt, dlaczego nie? Nie jest to do końca rozsądne, ale okej. Problem polega na tym, że producent takiego magicznego stolika leci totalnie w uja, i robi z ludzi debili.

Jak wspomniał niedawno @Kraft w jednym z tematów, oszukiwanie siebie nie musi być złe, ważne, żeby zdawać sobie z tego sprawę, i po prostu to napisać na forum. Kto tak robi? Są w ogóle tacy ludzie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Adi777 napisał:

Problem polega na tym, że producent takiego magicznego stolika leci totalnie w uja, i robi z ludzi debili.

Żeby tylko o stoliki chodziło. Moje zdanie jest takie, że jest większe prawdopodobieństwo robienia tego stricte dla hajsu.
Wykorzystywanie naiwności, głupoty, ułomności ludzkiego mózgu, słuchu itp. itd.
Oczywiście nie wykluczam, że któryś z tych sprzedawców "oleju z węża" sam też jest w tej grupie.

Podobnie jest od strony klienta. Są tacy co zdają sobie sprawę, że to "snake oil" a kupują bo ich stać, bo fajnie stolik wygląda.
Są tacy którzy wierzą, że stolik zmieni dźwięk xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ciekawostka na którą nie zwróciłem wcześniej uwagi. Magazyn "Stereo" testując kable audio nie daje im wymiernej oceny. Wszystkim innym elementom toru tak - dostają wyrażoną w procentach notę, ile im brakuje do ideału.

Ale żeby nie było, że wszystkie kable są tak samo wartościowe, to "Stereo" podzieliło je na dwie specjalne kategorie (innych sprzętów tak nie dzieli): "Heaven's gate" i... "High end".

kk-1.png.914235998494ff99e9ce25f873873727.png

Jak widać do drugiej kategorii zaliczają się kable już od 25 euro.

Wszyscy mamy highendowe kable. Budujące. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie wiedziałem gdzie to napisać. Tak wygląda chałupa z aranżacją za ok. 4 k za m2. Zwróćcie uwagę na słowo " luksusowe . Wstawiam link na wypadek jak by ktoś chciał monitory a przez pomyłkę kupił podłogowe :) 

https://internityhome.pl/inspiracje/realizacje/luksusowe-mieszkanie-w-bloku-aleksandra-wachowicz/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kraft napisał:

Chcecie wiedzieć, co słynny ChatGPT mówi o naszym hobby? No to poczytajcie. Wypowiedział się na ten temat bardzo obszernie. Kurde, czy ktoś z nas zrobiłby to lepiej?

https://archimago.blogspot.com/2023/03/the-audiophile-wisdom-of-chatgpt-feb-13.html

 

Ty zawsze musisz podpierać się kimś innym, nie masz własnego zdania?

Jak nie Amir, to inny i tak w kółko....

To jakaś wyrocznia ten ChatGPT?

Równie dobrze mogę powiedzieć,  chcecie wiedzieć co słynny Kaczyński myśli o młodych kobietach, które nie mogą zajść w ciążę? 

Wystarczy posłuchać kurdupla.

Czy to oznacza, że wszyscy musimy tak myśleć? 

Nie.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The current scientific understanding is that there is no evidence to support the claim that high-priced audiophile cables, costing more than $1000, can improve the sound quality of an audio system beyond what can be achieved with well-designed, standard cables

In conclusion, based on current scientific understanding, it is not worth spending large amounts of money on high-priced audiophile cables in the hope of improving the sound quality of an audio system. Well-designed, standard cables are likely to be sufficient for most users..

Po tym tekście ChatGPT chyba podpadł kablarzom. Ciekawe jakby wyglądała dyskusja, gdyby taki ChatGPT miał tu konto na forum. Też by został wyprowadzony z równowagi. 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...