Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

11 godzin temu, Kraft napisał:

W najnowszym numerze Audio-Video (01.2022) natrafiłem na tak kuriozalny fragment, że nie mogę o nim nie wspomnieć. Redaktor Lacki w recenzji wzmacniacza Rotel A11 Tribute pisze tak:

Beznazwy-1.thumb.png.90dca119cc71fe5820cbfaa0ce179259.png

 

Tak. Zmiana kolumn to zupełnie "inna sprawa". Nie dziwi, że zaskoczyło recenzenta, iż na różnych kolumnach dwa wzmacniacze "zabrzmiały' inaczej. Cholibcia... a może to jednak tylko niewygrzanie?

 

To się nazywa subiekcja.

A obiekcje to ja mam takie:

 kable które grają jasno, rozumiem je jako kable dodające wyższych częstotliwości. Tu kłania się fizyka - po co transformatory zmieniające częstotliwość skoro mamy takie kable?

 Lepiej: spinając takie "jasne kable" do "kabli ciemnych"  mamy perpetuum mobile według fizyki.

 Nobla proszę na maila ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kraft napisał:

Czy Was ten audiofilski smog informacyjny naprawdę nie gryzie w oczy? Mnie bardzo, więc staram się choć trochę oczyścić zastane środowisko. Słyszeliście o ekologii informacji? Traktujcie mnie jak aktywistę działającego na rzecz dobra Waszego i Waszych dzieci. Nie chcecie im chyba zostawić świata uwalanego śmieciowymi informacjami? Chcecie? 

PS nie musicie dziękować;) 

Kraft, wszystko w porządku? 🧐

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, misiek x napisał:

Juz kiedyś napisałem  ..... uparty jak .....🤔

Osioł Dzik.

Ja się nie we wszystkim z Kraftem zgadzam, ale to prawda, że ten... „smog informacyjny” (😄) nikomu nie służy. Mówię o konsumentach, rzecz jasna, bo że niektórzy inkasują z tego tytułu, to nie mam wątpliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kraft napisał:

Czy Was ten audiofilski smog informacyjny naprawdę nie gryzie w oczy? Mnie bardzo, więc staram się choć trochę oczyścić zastane środowisko. Słyszeliście o ekologii informacji? Traktujcie mnie jak aktywistę działającego na rzecz dobra Waszego i Waszych dzieci. Nie chcecie im chyba zostawić świata uwalanego śmieciowymi informacjami? Chcecie? 

Jesteś pewny w 100% tego co piszesz tzn. troski o przyszłe pokolenia?

Możesz powiedzieć ile masz na stanie kolumn ( par ), wzmacniaczy, amplitunerów, źródeł ( sztuk ) szczerze? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dzik napisał:

Wolę słuchać, a nie czytać słupki czy wykresy Amira. 

Tylko ja wcale nie śledzę "słupków" Amira.  Właściwie to wiem tyle, co inni napiszą o nich na naszym forum (czyli coś tam wiem, bo Amir przewija się u nas ostatnio często).

Rafał, nic nie powiem bez adwokata, bo zaraz mnie oskarżysz o "produkowanie" elektrośmieci. Mam tyle, ile potrzebuję. A co mam za dużo, to zobowiązuję się niedługo sprzedać. Słowo.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kraft napisał:

Rafał, nic nie powiem bez adwokata, bo zaraz mnie oskarżysz o "produkowanie" elektrośmieci. Mam tyle, ile potrzebuję. A co mam za dużo, to zobowiązuję się niedługo sprzedać. Słowo.

Trzymam za słowo i żeby było jasne, dla mnie możesz mieć, ile chcesz. Ja mam tylko jeden zestaw aktualnie i mi wystarcza, a reszta sprzedana, na chodzie oczywiście.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do wątku głównego, to jest krytyki współczesnego rynku audio, to jak wielokrotnie pisałem - nie ma czegoś takiego jak obiektywna recenzja, włączając w to  rzekomo niezależnych recenzentów typu Pan Sz. F.

Nagrody roku można nazwać sponsorowanymi nagrodami, nie mającymi nic wspólnego z rzeczywistą klasą brzmienia, choć czasami zdarzają się wyjątki.

Czy jest więc jakieś odniesienie, które pozwoli przed zakupem zainteresować się danym sprzętem? Otóż jest, a jest nim historia sprzedaży danego urządzenia na np. Hi-fi shark.  Dlaczego - to chyba jasne.

Katowicki Audiostyl oferuje sprzęt z drugiej ręki. Zwracam uwagę na ich archiwum sprzedaży tego rodzaj sprzętu. To ciekawa lektura, jaki sprzęt najczęściej jest pozbywany przez ludzi. Niektórzy mogą być zaskoczeni. No cóż - tutaj już dystrybutor nie płaci, a rzeczywistość bywa brutalna i szybko, wszystko weryfikuje.

 

Edytowano przez Melo-man
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, misiek x napisał:

Jeżeli sprzeda sie 1000szt. to w jakims okresie bedzie do kupienia 100 uzywek , jezeli sprzeda sie 10 szt. to moze trafi się jedna uzywka. Tak w duzym uproszczeniu. Rachunek prawdopodobieństwa.

Oczywiście, jak i poziom cenowy danego sprzętu. Nie twierdzę, że moja teza jest absolutna i zawsze wiarygodna, ale wolę to, niż opłacane recenzje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misiek x napisał:

Jeżeli sprzeda sie 1000szt. to w jakims okresie bedzie do kupienia 100 uzywek , jezeli sprzeda sie 10 szt. to moze trafi się jedna uzywka. Tak w duzym uproszczeniu. Rachunek prawdopodobieństwa.

Jak szukałem DACa, to widziałem ofertę ADI-2 RME z opisem, że "za trudne do obsługi dla żony".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...