Skocz do zawartości

Antyszumowe zaślepki RCA i XLR... Warto je użyć?


Gość

Recommended Posts

23 minuty temu, elektron6 napisał:

Wierzysz nie wierzysz ale u mnie było dzisiaj ciekawie i przyjemnie - czas na majsterkowanie. Tylko żona zła że za mało pomogłem w porządkach ech:)

zz.jpg

Fajny „stryszek” ? ja takie miejsce mam w garażu z narzędziami ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kubakk napisał:

Ja za bardzo nie rozumiem jak działa ten null tester tzn. jak dał ile ? -100dB to była cisza , ale przy -80dB było słychać lekko muzykę

już tłumaczę,
ten null tester ma wzmocnienie wypadkowego sygnału różnicy o 80dB, czyli 10tys razy (przełącznik 20-80dB ze skokiem 10dB). Dziesięcioobrotowy potencjomentr (po lewej stronie skrzynki) służy do precyzyjnego doregulowania "wagi" obu sumowanych sygnałów (schemat na filmie w 8:48 - element oznaczony jako Null Controll - potencjometr 200ohm). W tym układzie jest potrzebny, bo w obu torach występują minimalne różnice w poziomie obu porównywanych sygnałów. Nie ma on jednak wpływu na wynik porównania - jeśli uda się doprowadzić "wagę" do zera (cisza lub szum), to oznacza, że oba sygnały są jednakowe - w tym przypadku z dokładnością do -80dB (czyli 1 do 10tys, przy 2V maksymalnej amplitudy sygnału wejściowego będzie to różnica 0,2mV). Jeśli nie uda się uzyskać ciszy przy wzmocnieniu 80dB, to należy zmniejszyć wzmocnienie o 10dB i powtórzyć próbę uzyskania zera (ciszy), itd. W ten sposób można określić rzeczywistą różnicę w obu sygnałach.
Autor testera zapewne nie realizował wzmocnienia powyżej 80dB, bo nawet przy takim jego poziomie uzyskiwał zero.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wpszoniak napisał:

@Fafniak, @Kraft, udowadniajcie sobie i innym (nie wiem ilu w te bajdy uwierzy), że system niedopracowany naprzeciw (jak to wyraził pięknie Kraft) systemom z "dopieszczonymi akcesoriami" będzie tak samo dobry (a w domyśle nawet lepszy). Pozostawiam Was w tej ułudzie, która jest mile widziana zwłaszcza sknerusom.
Pozdrawiam Was, życzenia świateczne w innym miejscu napisałem, WP

O masz :D:D:D

Wdech, wydech

Wdech, wydech

:)

spokojnych i zdrowych świąt :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektron, ja rano zrobilem co mialem zrobić i od poludnia testuję, slucham muzyki. Miło spedzam czas.

Postawiłem na bardziej nowoczesne sprzęty. Modyfikowane crescendo, mundorfy silver/gold oile, zwrotnice pierwszego rzędu ;). Ale jestem też fanem vintagu. Mam tez troszkę tego. Pozdrawiam.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, audiowit napisał:

Elektron, ja rano zrobilem co mialem zrobić i od poludnia testuję, slucham muzyki. Miło spedzam czas.

Postawiłem na bardziej nowoczesne sprzęty. Modyfikowane crescendo, mundorfy silver/gold oile ;). Ale jestem też fanem vintagu. Mam tez troszkę tego. Pozdrawiam.

Ja 3-4 godziny słuchałem , nawet zenek czy czadoman na lampie to jest "wrażenie" :D

tak więc zamiast pisać na forum ,zachęcam do słuchania muzyki :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stryszek naprawdę ok ale 3 poziomy niżej jest poważniej bo warsztat :) ale jest ok no i czasami można jakieś piwko z kolegami wypić.

Wesołych Świat dla Wszystkich audiofilów i elektroników a w szczególności dla tych co tam troszkę pisali iż całe g....widziałem, słyszałem...

Na osłodzenie kilak fotek jak poniżej z mojej praktyki - oczywiście takich zdjęć i akcji mam setki - może kiedyś będzie czas wstawić tego trochę więcej:)

 

WP_20180120_18_31_34_Pro.jpg

WP_20170912_17_21_21_Pro.jpg

WP_20180104_19_07_33_Pro.jpg

WP_20180512_009.jpg

WP_20180512_012.jpg

tt.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elektron6

wycieraczki w sansuju są ok ale reszta jakoś tak średnio :)

co nie zmienia sprawy że chciałbym tak znac się na tych sprzętach

 

A swoją drogą @Inferno zobacz jak niewinna propozycja podniosła ciśnienie w obozie "słyszących"

NO PO PROSTU NIE  DA SIĘ !!!!  Nawet jak chcesz to się nie da... Idź tam i posłuchaj. Nie idź gdzie indziej i posłuchaj

Ja nie mogę

Ja mam za ciężki sprzęt

Głowa mnie boli ;)

itd. itp.

Czyli jak zwykle :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wallace napisał:

ale wiesz, ten Technics... ekhmm... ten... tego... no... ;)

Zdrowych spokojnych!

 

Dzięki.

Technics wiem wiem - rynek europejski to półka niska i średnia ale musimy pamiętać, iż ta firma robiła takie klocki iż się w głowie nie mieściło ale jest jedno ale - te segmenty były produkowane głównie na rynek US i Japan (w Europie prawie nie spotykane). 

N.B Technics SU-A4 to porządny przedwzmacniacz i wielu chciałoby go mieć (warto zobaczyć jak to jest zbudowane).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Fafniak napisał:

@elektron6

wycieraczki w sansuju są ok ale reszta jakoś tak średnio :)

co nie zmienia sprawy że chciałbym tak znac się na tych sprzętach

 

A swoją drogą @Inferno zobacz jak niewinna propozycja podniosła ciśnienie w obozie "słyszących"

NO PO PROSTU NIE  DA SIĘ !!!!  Nawet jak chcesz to się nie da... Idź tam i posłuchaj. Nie idź gdzie indziej i posłuchaj

Ja nie mogę

Ja mam za ciężki sprzęt

Głowa mnie boli ;)

itd. itp.

Czyli jak zwykle :D

Ale to, że Wojtek i sp. z o.o. nie będą chcieli w teście uczestniczyć nie przekreśla przecież pomysłu. Ja ich nawet rozumiem. Spróbujemy go zorganizować w przyszłym roku.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, elektron6 napisał:

Dzięki.

Technics wiem wiem - rynek europejski to półka niska i średnia ale musimy pamiętać, iż ta firma robiła takie klocki iż się w głowie nie mieściło ale jest jedno ale - te segmenty były produkowane głównie na rynek US i Japan (w Europie prawie nie spotykane). 

N.B Technics SU-A4 to porządny przedwzmacniacz i wielu chciałoby go mieć (warto zobaczyć jak to jest zbudowane).

Mieli takie niesamowite kolumny.... jak zwykle nie pamiętam jak sie nazywały... możesz podpowiedzieć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kraft napisał:

Ale to, że Wojtek i sp. z o.o. nie będą chcieli w teście uczestniczyć nie przekreśla przecież pomysłu. Ja ich nawet rozumiem. Spróbujemy go zorganizować w przyszłym roku.

A wiesz jestem zaintrygowany! Ale żeby jasność była pełna, bo przecież czytają Was tysiące audiofili,  to może Krafcie drogi sprecyzuj do jakiego stopnia będzie bogaty ten system z "dopieszczonymi akcesoriami"? A może zechciałbyś napisać jakie to one będę (te akcesoria) i gdzie je znajdziecie? Nie mogę wyjść z podziwu, że Kraft z Fafniakiem się spotkają gdy Kraftowi za daleko do poznańskiego salonu, bo skorzystać z ich zaproszenia, a Fafniakowi za daleko do salonu warszawskiego, choć mieszka w Warszawie. Jestem nie tylko pełny podziwu, ale i pełny nadziei, że Wam się to przedsięwzięcie uda, w każdym razie życzę jak najszybszego nadejścia przyszłego roku.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fafniak napisał:

Tym bardziej że kumpluje się z Wpszoniakiem

kumpluje się z rozsądnymi po prostu.... To wiem na pewno.

6 minut temu, Fafniak napisał:

No... wtedy nie musiały działać zaślepki antyszumowe ;)

hmmmm.... Niewiele wiesz,  Nie wiesz też, że RFI jak były od czasu wynalezienia radia tak są po dziś. A o EMI nawet nie warto wspominać....

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fafniak napisał:

Co innego wiedzieć a co innego uznawać ich wpływ za realny i słyszalny.

Skoro nie uznajesz ich wpływu (opisanego w podręcznikach szkolnych) za realny to nic na ten temat nie wiesz.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...