Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

3 godziny temu, Fafniak napisał:

@Bogusław KożyczkowskiKożyczkowski

Czytałeś PW?

Tak, tak, czytałem, no, może nie wszystko, bo Drewo układałem.

Malina w innej obudowie.

https://www.magnahifi.com/en/webshop/product/mano-ultra

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój set jest teraz ustawiony na neutral, to trochę twarde granie, specjalnie chce ocieplić dźwięk, tu lepiej Moon się sprawdza bo McIntosh już nie bardzo, ze swoim neutralnym i rozdzielczym graniem. Atoll też naciskał lekko na bas i wysokie, Heco od razu pokazuje że coś jest nie tak. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, audiowit napisał:

Za jakiś czas bedą juz tylko dac w tej technologii.

Dobrze, że jest alternatywa i rozwija się technologia. Dzisiaj w telefony już wkładają dedykowane przetworniki DAC (LG V30), a nie standardowo implementują w SOC. Jak będzie rozwój w kilku kierunkach, na kilku frontach to będzie taniej. Ja na razie celuję w budżetowy sprzęt i oswajam się z tymi technologiami. Nie ma pośpiechu. Nacieszę się jednym, sięgam po drugie i tak dalej. Cały czas jest fun. Od razu nie ma sensu bo szybko by się znudziło to hobby ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie zdziwię jak producenci zaczną na szerszą skalę pakować malinę do ładnych pudełek i sprzedawać za tysiące złotych. 

A. co do wypożyczenia, dokładnie. Sklepy na tym tracą. My bierzemy jeszcze za transport w jedną stronę. Ale naturalne jest to że pokrywa się koszty w ta i z powrotem. My też będziemy musieli to zmienić. 

Sprzed testowy idzie później praktycznie po kosztach. Dobrze że udało mi się to przeforsować na większą skalę. Ale faktycznie rozumiem że niektóre sprzęty do wypożyczenia nie idą. Ale ! Ze względu na cenę a nie bo tak. 

Nie będę zdradzał tajemnicy ale jeden producent odpowiedział nam że nie chce aby jego oferta była w naszym salonie bo nie chce aby sprzęt był wypożyczany do domu. 🤨

Zwariowałem. Rozumiem że produkt nie jest w stanie obronić się sam a musi mieć wsparcie sprzedawcy 😛

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosiłem się do linku Bogusława. To nie problem. Złoży się malinkę z zasilaczem tomanka albo fioo włoży do świetnego dużego pudełka. No trzeba by jakoś dołożyć pilot to prawda. Ale w cenie kosztu 1000 a sprzedaży 3999 to i pilot się ogarnie. Zobaczycie. 

Wcale się nie zdziwię jak amplitunery AV za 4-5 lat będą na Linuxie. Bo w końcu ile można wypuszczać w kółko to samo z nowym oznaczeniem.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh

:) Myślałem że to znowu o tym "moim" linku. Ze względu na poprzednia reakcje Bogusława.

Miałem mieć w domu jeden z tych r2r od audio-gd ale jednak ta forma zewnętrzna jest dość ekhm... oszczędna ;) i jakoś mi przeszło. Pomijając dawne niezbyt fajne doświadczenia że słownością przedstawiciela firmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fafniak napisał:

I nie interesuje Ciebie to : ?

https://www.oktoresearch.com/dac8stereo.htm

 

To nie jest "malina w innej obudowie"

Wg pomiarów to killer Link ale jest w tym zakresie cenowym duża konkurencja. 

Warto przyjrzeć się temu DACowi. Chyba jednak nie ma konkurencji 😜 Link

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RoRo napisał:

Bogusław,

a jak współpraca z Albatrosem odnośnie wypożyczenia sprzętu?

A przy okazji- Moona trzymają dla Ciebie? Bo z uwagi na dobrą cenę to powoli chyba się wyprzedają ...

Pozdrawiam

Byłem w obu salonach za czasów szukania wzmacniacza, chodziło o Accuphase E-270, niestety w salonie nie było nic tego producenta, duże rozczarowanie, wyniosłem tylko info że mogą mieć ..... już do sprzedaży i będzie rabat. Zrezygnowałem,    ..... i już tam nie wróciłem do dziś.

I masz racje, że muszę odebrać z Top HiFi moją rezerwacje bo jeszcze zniknie, zaraz tam jadę, bo F1 testy na dziś już skończyła.

2 godziny temu, S4Home napisał:

Ale faktycznie rozumiem że niektóre sprzęty do wypożyczenia nie idą. Ale ! Ze względu na cenę a nie bo tak. 

potwierdzenie już opisałem.

2 godziny temu, Fafniak napisał:

To co podlinkowalem nie jest tylko zapakowana malina w ładne pudełko.

Warto obejrzeć i poczytać.

Wersje pro pomierzono i ... :)

A gdzie to pożyczyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O samej Malinie, było głośno na innym forum jak szukałem taniego DACa w owym czasie, jakoś się nie zdecydowałem i wtedy wybrałem NAD d1050, bo nie dzielił muzyki na atomy i dokładnie teraz robię to samo w tym temacie.

 

 

20190412_142958.jpg

Edit.18,57 

Kepler sztuk 4 na zamówienie z gwintem M4 są do odbioru

image.png.3b04c4d66d3cc3afb3aedbef2332f921.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie było, wzmacniacz już wybrałem, półka na cd player też już pełna no i doszedł DAC do kompletu, staram się trzymać okolic 10k za każdy element tak by to jakoś wszystko się wspomagało wzajemnie i w kup.... grało przyjemnie. 😁

Jeszcze muszę odebrać Keplery pod Maca i pomyśleć o podkładkach pod cd, chodzi o http://www.isoacoustics.com/orea-bronze/  jeszcze ich nie mają w Sopot (chce porównać z Kepler), ale mają już serie "Gaia" pod kolumny, tylko ja przestawiam Heco czasami, a to problem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 13.04.2019 o 21:43, Bogusław Kożyczkowski napisał:

by to jakoś wszystko się wspomagało wzajemnie i w kup.... grało przyjemnie😁

Bardzo metodycznie dobierasz elementy to musi grać przyjemnie. Tylko jak to z zajączkiem bywa, pogoń za nim nigdy się nie kończy 😉 Pozdrawiam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

http://www.isoacoustics.com/orea-bronze/  jeszcze ich nie mają w Sopot (chce porównać z Kepler), ale mają już serie "Gaia" pod kolumny, tylko ja przestawiam Heco czasami, a to problem. 

Ciekawe (i dobrze wyglądające) produkty ma ta firma Isoacoustics.  Gaia III - dla kolumn do 32kg - (zestaw 4 szt. u mnie £199). Biorąc pod uwagę opinie zamieszczane tu i tam, oraz film na YT, godne rozważenia rozwiązanie. Podkładki też. U mnie klocki na szybie stoją i cały unit wibruje, przy głośniejszym słuchaniu czuć gołą reką. Koniecznie muszę o tym pomyśleć. Dzięki Bogusław 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JohnDoe  nie ma sprawy.

mój stolik od Nordstone szklany, a to - nie dobrze. Wiem że powinienem wymienić na sklejkę 20mm lub więcej, wszystkie szklane półki i to nie jest problem, problem, to kolor owej sklejki.

Sam się zastanawiam co wrzucić pod ce deka. Jako że potrzebuje kabel USB, wybieram się na miasto i nie wykluczam, że przywiozę coś ze sobą na test.

Co podłożyć pod kolumny? jeszcze nie wiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...