Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

8 godzin temu, MariuszZ napisał:

Ty Marcinie nie prowokuj. Wypij zdrowie za koleżeńskie relacje na forum lepiej jak możesz przy piątkowym wyluzowaniu. 

Jak nie praktykujesz lub nie możesz to chociaż pomyśl o tym

Raczej ciężko będzie po tym co Bogusław odstawił w 2 tematach ale postaram się nie przysrywać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

 Ten na zdjęciu to obecnie chyba jedyny w naszym kraju na sprzedaż.

Bierz go-awans o 100 ...przynajmniej w numeracji. Już ponad 3 lata wytrzymałeś na "starym" Macu.
Najlepiej od razu z tym Accu poniżej 🙂 Który to model tak swoja drogą?

Pozdrawiam
PS. Odnośnie pytań i umawiania się - to od tego są wiadomości PW (ta akurat sugestia nie jest kierowana do Bogusława). Zaś kto gdzie mieszka często jest napisane w profilu użytkownika (nie zawsze - bo podawanie miejsca nie jest obowiązkowe albo niektórych ponosi fantazja).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć, że odtwarzacze na A ładnie się zgrywają również ze wzmocnieniem innych firm, nie tylko z Makiem, ale i kilkoma uznanymi firmami z Japonii i Ameryki Północnej.

Fajne ujęcie - to właśnie stamtąd pochodzi potencjalny następca Twojej obecnej hybrydy???
Widać jeszcze inne kolumny poza monitorami McIntosha - co to było?
Listwa przy stoliku to Gigawatt, Enerr - czy jeszcze coś innego?

I jak decyzja odnośnie zmiany wzmacniacza? Dla mnie odpowiednie wyposażenie (pilot, "wycieraczki", podwójne XLRy na wejściu oraz duża moc) w połączeniu z odsprzedawalnością, niską utratą wartości, niezawodnością i wysoką jakością sprzętu to jest to, co pozwala osiąść na laurach i na kolejne x lat mieć spokój z większymi wymianami sprzętu 😎 Jeszcze jak jest możliwość podpięcia 2 par kolumn oraz DAC i pre, to można wtedy trochę ograniczyć ilość sprzętu (i zamiast 2 zestawów jest półtora: niektóre elementy dwóch torów się nie dublują).
DAC jest chyba przyzwoity...To miałbyś akurat odpowiednie wejścia dla 280D i CECa...
Nie pamiętam jaka jest jakość wbudowanego w 352 pre gramofonowego MM- właściciel grał na nim czy gramofon był podłączony do zewnętrznego preampu?

Swoją drogą widać różne jest podejście firm do wejść zbalansowanych - np. we wszystkich modelach wzmacniaczy jednej firmy jest tylko jedna para, a dopiero w dzielonkach są dwie.  U  innych firm - podwójne są w niektórych i niekoniecznie najwyższych, a w tych droższych jest zarówno jedna para (patrz 8900) jak i dwie a do tego XLR na wyjściu (9000 i hybryda 12000).

Pozdrawiam
PS. Fajnie wygląda plakacik Gryfona w tle 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, RoRo napisał:

Nie da się ukryć, że odtwarzacze na A ładnie się zgrywają również ze wzmocnieniem innych firm, nie tylko z Makiem, ale i kilkoma uznanymi firmami z Japonii i Ameryki Północnej.

Fajne ujęcie - to właśnie stamtąd pochodzi potencjalny następca Twojej obecnej hybrydy???
Widać jeszcze inne kolumny poza monitorami McIntosha - co to było?
Listwa przy stoliku to Gigawatt, Enerr - czy jeszcze coś innego?

I jak decyzja odnośnie zmiany wzmacniacza? Dla mnie odpowiednie wyposażenie (pilot, "wycieraczki", podwójne XLRy na wejściu oraz duża moc) w połączeniu z odsprzedawalnością, niską utratą wartości, niezawodnością i wysoką jakością sprzętu to jest to, co pozwala osiąść na laurach i na kolejne x lat mieć spokój z większymi wymianami sprzętu 😎 Jeszcze jak jest możliwość podpięcia 2 par kolumn oraz DAC i pre, to można wtedy trochę ograniczyć ilość sprzętu (i zamiast 2 zestawów jest półtora: niektóre elementy dwóch torów się nie dublują).
DAC jest chyba przyzwoity...To miałbyś akurat odpowiednie wejścia dla 280D i CECa...
Nie pamiętam jaka jest jakość wbudowanego w 352 pre gramofonowego MM- właściciel grał na nim czy gramofon był podłączony do zewnętrznego preampu?

Swoją drogą widać różne jest podejście firm do wejść zbalansowanych - np. we wszystkich modelach wzmacniaczy jednej firmy jest tylko jedna para, a dopiero w dzielonkach są dwie.  U  innych firm - podwójne są w niektórych i niekoniecznie najwyższych, a w tych droższych jest zarówno jedna para (patrz 8900) jak i dwie a do tego XLR na wyjściu (9000 i hybryda 12000).

Pozdrawiam
PS. Fajnie wygląda plakacik Gryfona w tle 👍

Bedzie troche pisania .. 

A więc...

Szeryf Salonu Antrax zaleca budować system z tego samego producenta, mówił, że był CD Mac 600-et i grało to zjawiskowo, CD-ek pojechał na test do klienta i .... już go nie wrócił. dlatego połączył 352 z Accu.

Sprzetu jest tam więcej, po prawej pod ściana pare par kolumn, po lewej sprzęt na stoliku włącznie z GRYPHON

pozwoliłem sobie pożyczyć jedno zdjęcie z Salonu Antrax, a pokazujące owy stolik wraz z zawartością, z tym, że Mac MA12000 zastąpiono MA 9000

image.png.56b3007441489d48df85210a59317ff7.png

 

  Decyzja? ... jeszcze nie wiem. 

59 minut temu, Adi777 napisał:

Te Heco naprawdę są aż takie dobre, że zmieniasz kable, wzmacniacze, a kolumny nie?

Pewnie i na Heco kiedyś przyjdzie pora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Amarok napisał:

Jedynie co mi brakuje w MA252 a co ma 352 to passthru. Nie mam jak KD podłączyć, coś muszę wymyśleć by kabli nie przekładać. 

 Bogusław, ciekawe czy ulegniesz pokusie. Decyzja najpóźniej jutro?

Cieszę się bardzo, że ktoś jeszcze posiada MA252. Gratulacje dla Ciebie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2021 o 21:32, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Zleciał mi dziś sporo czasu na wyjazdach, ale co ważniejsze ...... dostałem propozycje nie do odrzucenia na ten piecyk, niestety .... piecyk długo czekać nie będzie.

IMG-20211217-140009.jpg

 

Na serio

Nie wiem ile musisz dopłacić ale dla samych wycieraczek bym brał (tylko bym tą lustrzaną obudowę wysprejował na czarno 🤪 - zmatowił)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obserwowalem sobie gniazdko w ścianie, a właściwie ....  napięcie które niesie/tam panujące. Mam spory rozrzut niedzielny.

Screenshot-19-gru-2021-16-13-27.pngScreenshot-19-gru-2021-17-51-30.png

To co? Kondycjoner mi potrzebny?

A to w tej chwili .... wraz z obciążeniem wzmacniacza - DAC-a i CEC-a.

Screenshot-20211220-110237.png

 

Czy to możliwe??? że to trio nie ciągnie więcej niż 50W???

No dobra .. przy głośnym graniu oscyluje w okolicach "+-" - 200W

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest ze w testach wychodzi dobrze .... chociaż?

fajny fragment z testu ..

... Zastosowanie tego niedrogiego kondycjonera do systemów z wyższej półki cenowej nie jest już tak oczywiste, jak w przypadku budżetowych i średniej klasy zestawień audio. Przykładowo zastosowanie go w zaawansowanym system za kilkadziesiąt tysięcy złotych, nie wpłynęło na jakość brzmienia. Odtwarzacz Ayon CD-10 II Ultimate, wzmacniacz SPEC RSA-V10, dwudrożne kolumny podłogowe mojej konstrukcji (spięte kablami Acrolink), a to wszystko zasilane za pośrednictwem Siltech Explorer 270p wykończonych wysokiej klasy wtykami marki Oyaide, zagrały podobnie z użyciem PC-5000, jak i z jego pominięciem. Ten eksperyment pokazał, że również akcesoria filtrujące prąd powinniśmy dobierać z głową, podchodząc do tematu bardziej krytycznie, wobec niektórych konfiguracji.

A moze to i dobrze ze nic nie zmienia, ważne by dawał równą sinusoidę i 230V

To może? .. NuPrime Pure AC-4 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

To co? Kondycjoner mi potrzebny?

Za niskie masz napięcie w gniazdku. Sprzęty będą działać ale tam gdzie lampy elektronowe i proste zasilacze są to może być tak, że nie będą pracowały w optymalnych warunkach. Za niskie napięcie żarzenia lamp, za małe napięcie anodowe. 

Zasadniczo na głośność to nie wpłynie, a nawet jeżeli to masz pokrętło volume. Problem dotyczy punktu pracy, biasu. Zmiana ta może powodować zmianę rozkładu harmonicznych i w konsekwencji "barwy" dźwięku na wyjściu. 

O tą tage dopytaj producenta bo wg mnie to jest kondycjonier, a nie stabilizator. To coś filtruje tylko i nie podniesie napięcia do nominału 230VAC.

Tobie potrzebne jest coś jak AVR tylko do audio. Taki stabilizator podwyższa lub obniża napięcie sieci ale skokowo dołączając w obwód odpowiednie uzwojenie trafa stabilizującego. Po tym dopiero powinien być kondycjonier z filtrami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszę by to wpływało na głośność, chodziło mi bardziej o delikatne brumienie lamp w pre. które słyszę na kolumnach bez sygnału, że źródła i przy dużym wzmocnieniu.

 

no masz .... pisałem Posta i chciałem podejrzeć co moderator napisał a w między czasie ramka do pisania zrobiła się pusta i zaś pisać jeszcze raz musiałem od nowa. ehh..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...