Skocz do zawartości

Covid-19


Recommended Posts

23 godziny temu, MarcKrawczyk napisał:

czyli demokratycznie zastosowali komunizm,

czyli jak, zabraniamy jeździć po pijaku to zasadniczo jest to komunizm. Przecież nie każdy po spożyciu zabija.

Na dodatek wlaczymi z "najskuteczniejszymi" praktykami medycznymi

23 godziny temu, MarcKrawczyk napisał:

zagryzają oscypkiem i popijają gorzałką

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy widzę bardziej radykalni niż unia!

a co do gorzałki, to nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że już ponad rok temu sanepid zarekomendował niepobieranie wymazów od osób pod wpływem, bo niezależnie od tego  czy taki miał kontakt czy nie z zakażonym to nigdy test pcr od takiego delikwenta nie wychodził dodatni, a więc na zdrowie.

236340950_10220343272477980_3378828172942922070_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny antyszczepionkowiec który z powodu swoich przekonań musiał się pożegnać z tym światem.

Znamienne jest to, że przed śmiercią poglądy zmieniły sie mu o 180 stopni, niestety dla niego było już za późno.

,,Przebywając w szpitalu zaczął apelować do wszystkich o zachowanie zdrowego rozsądku i zachęcał do szczepień.

Brat dziennikarza, Mark, odwiedził stację, w której pracował zmarły, by przekazać im jego ostatni komunikat. - Wiem, że gdyby mógł tu teraz być, powiedziałby wam, żebyście się zaszczepili, zamiast martwić się polityką i teoriami spiskowymi - poinformował.''

 

https://www.fakt.pl/wydarzenia/phil-valentine-nie-zyje-koronasceptyk-i-antyszczepionkowiec-zmarl-na-covid-19/phts9p3

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2021 o 10:44, nowy78 napisał:

O, wreszcie ktoś napisał, co o tym wszystkim myślę 😂 :

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/w-oparach-absurdu/ar-AANwMVQ?ocid=msedgntp

 

 

Czy jako, że całkiem dobrze radzisz sobie z elektroniką uważasz, że masz równie rozległą wiedzę medyczną? Przeczytałem ten tekst, jako że mam duży szacun do Ciebie. Krótko mówiąc artykuł jest kompletnie rozczarowujący. Takie "przemyślenia Pana Henia".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, slaw0001 napisał:

Takie "przemyślenia Pana Henia".

Miałem podobne odczucia po lekturze tego artykułu, takie "Łoo panie", co to się słyszy od taksówkarza, chociaż człek chce tylko dojechać w spokoju do celu. Artykuł prezentuje jako fakty różne wątpliwe tezy, co do których można mieć silną opinię tylko, jeśli jest się lekarzem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z naszego podwórka

,,Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku zajmuje się leczeniem pacjentów chorych na COVID-19. Obecnie w szpitalu znajduje się 20 niezaszczepionych pacjentów, którzy zakazili się koronawirusem i zachorowali na COVID-19. - To są też, niestety, stany ciężkie. Są osoby, które wymagają tlenoterapii. Mamy nadzieję, że wyjdą z tego szpitala i będą zdrowe. Natomiast to nie są osoby zaszczepione - mówi TVN24 Małgorzata Pisarewicz ze spółki Szpitale Pomorskie.''


https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,27500263,gdansk-20-niezaszczepionych-osob-trafilo-do-szpitala-z-ciezkim.html#do_w=46&do_v=142&do_st=RS&do_sid=286&do_a=286&do_t=16&do_g=5&do_s=A&s=BoxNewsImg5

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3897733

https://dorzeczy.pl/zdrowie/196470/badanie-dlaczego-osoby-zaszczepione-zarazaja-sie-wariantem-delta.html

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia;)

A zanim ktoś mi zacznie zarzucać że jego link jest lepszy niż mój sugeruje wejść w ogólne dane, porównać wykresy i samemu wyciągać wnioski

https://ourworldindata.org/covid-vaccinations?country=OWID_WRL

I zobaczyć jak się sytuacja w Izraelu rozwija.

 

Edytowano przez Heathen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

pożyteczne maskowanie???

Obowiązek noszenia maseczek w Izraelu przywrócono dopiero pod koniec czerwca i społeczeństwo średnio się tym przejęło. Do tego doszły wakacyjne wyjazdy i spóźnione reakcje rządu. Tak więc sytuacja jest o tyle ironiczna, że to brak dyscypliny po stronie ludzi jest największym problemem - problemem, który napędzają tacy ludzi jak ty (rozrzucający jakieś wrzutki partyjne Konfederacji), a potem używają złych danych jako DOWÓD, że to czy tamto nie działa. Taka samospełniająca się przepowiednia.

Maski nic nie dają, serio? To po kiego ch. noszą je lekarze czy jest pandemia czy nie ma? Zanim zaczniesz próbować wyższej logiki, poćwicz może elementarną.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slaw0001, przykro mi, że Cię zawiodłem powyższym artykułem. Szczerze mówiąc, niepotrzebnie go tu wrzuciłem, prowokując tym samym dyskusje, której tak naprawdę nie mam ochoty prowadzić. Zresztą wystarczająco dużo słów zostało już napisanych i nie zauważyłem, aby ktokolwiek zmienił swoje poglądy. Podobno wystarczą dwie na dziesięć opinii zgodnych z naszą, abyśmy czuli się usatysfakcjonowani i utwierdzeni jeszcze bardziej w swoim przekonaniu ;) Dodam tylko, że także mam świadomość tego, że tekst jest jedynie zbiorem subiektywnych obserwacji autora. Nie miałem zamiaru nic nim udowadniać, a jedynie przedstawić swój punkt widzenia, jako że treść wydała mi się mocno zbieżna z moimi poglądami. Nie uważam przy tym, abym zaliczał się do grupy "anty". Staram się raczej utrzymywać bezpieczny dystans (choć ze względu na coraz bardziej negatywny wpływ covidowego burdelu także na moje funkcjonowanie czasem trudno).
Jeżeli zaś chodzi o lekarzy przemawiających z ekranu, zgadzam się ze stanowiskiem dr Pawła Basiukiewicza :)  

3 godziny temu, Dzik napisał:

Maski nic nie dają, serio? To po kiego ch. noszą je lekarze czy jest pandemia czy nie ma?

Najczęściej w lesie ;) 
A poważniej, sami doszli do wniosku (bodajże w kwietniu tego roku), że noszenie ich na zewnątrz nie ma sensu.

... i już mnie tu nie ma :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, nowy78 napisał:

Zresztą wystarczająco dużo słów zostało już napisanych i nie zauważyłem, aby ktokolwiek zmienił swoje poglądy.

Nie mam absolutnie żadnych wątpliwości co do tego, że nikt tu nie zmieni poglądów. Od dawna nie chce mi się polemizować w tym wątku, ale nadal czasem odpisuję ze względu na ludzi, którzy mogą do tego tematu zajrzeć i zasugerować się jakąś głupotą, a niektórzy bywalcy wchodzą tu tylko po to, żeby wrzucić kolejne rewelacje ze stron typu mlodypatrjota.pl czy uciekamysiepodtwojaobrone.net.

8 godzin temu, nowy78 napisał:

A poważniej, sami doszli do wniosku (bodajże w kwietniu tego roku), że noszenie ich na zewnątrz nie ma sensu.

Lekarze od początku mówili, że noszenie maseczek na zewnątrz nie ma wirusologicznego uzasadnienia, zwłaszcza że maska się zużywa. Uzasadnienie było raczej socjologiczne, bo jak Kowalski ma raz maskę zakładać, potem zdejmować, a potem znowu zakładać, to w końcu powie je*ać to. Stąd, chyba, wynikał jeden uniwersalny nakaz - chyba, bo ja do tych dziwnych, rządowych głów nie zaglądałem.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
  • RoRo unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...