Skocz do zawartości

Dali Mentor Menuet - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

Dziś, nie wiem czy będę miał czas i ochote na słuchanie. Muszę powoli rozmontowywać moje systemy bo zbliża się remont pokoju odsłuchowego, polegający na wymianie ogrzewania, odnowieniu ścian oraz ociepleniu podłogi. Myslę, ze potrwa to przynajmniej przez całe lato.  A dlatego tak długo, ponieważ zbiegło się w czasie z remontem otoczenia mojego domu. W związku z tym istnieją, niestety pewne priorytety i limity finansowe. Nowe grzejniki już czekaja.

Natomiast jesli jednak najdzie mnie chęć słuchania (a zdarza się tak kiedy tylko wchodzę☺️ do tego pokoju) to najprawdopodobniej będzie zestaw Fisher lampowy + Altec Lansing 816 z hornami (lub JBL L86). Nie mam dziś nastroju do słuchania czegoś ostrzejszego. No, ale to OT. Przepraszam Kraft.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Wygląda na to, że każdego audiofila prędzej czy później nachodzi ochota na zmiany. Jak fajnego sprzętu by nie miał. A jak ma się na podorędziu zapasowe klocki, to się po prostu przepina i głód zmian zostaje oszukany.  To tym łatwiejsze, że to co odczuwamy to najczęściej głód sytego. A nawet obżartego jak świnia;).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kraft napisał:

to co odczuwamy to najczęściej głód sytego. A nawet obżartego jak świnia;).

Nie czuję się przejedzony😉, ale tego lata zaplanowana dieta CUD.

PS. @KraftMam nadzieję, że odwiedzisz mnie powtórnie i zmienisz zdanie o  KEF107, a przy okazji też o tych estradówkach, które NIE grają jak estradówki.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2024 o 23:17, Rafał S napisał:

 No to może jednak MA Gold lub Vela? Ogólnie kolumny środka. Bo jednoznacznie ciepłe i ciemne paczki, to może już być przegięcie z Magnatem - tak wnioskuję z Twoich opisów. A sprawdzałeś może Sonusa fabera z serii Sonetto?

MA Gold słuchałem jakieś 15 minut w salonie - podobały mi się i zdecydowanie mógłbym dać im szansę. Ale Elac nie dla mnie. Co do Sonusa, to nigdy żadnych nie słyszałem. Ale ich wygląd, jakaś skóra, nawet jeśli sztuczna ...brrr 🫢.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Rega napisał:

PS. @KraftMam nadzieję, że odwiedzisz mnie powtórnie i zmienisz zdanie o  KEF107, a przy okazji też o tych estradówkach, które NIE grają jak estradówki.

Z przyjemnością.

A o samych estradówkach mam bardzo dobre zdanie. Chyba sobie kiedyś jakieś kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Wygląda na to, że każdego audiofila prędzej czy później nachodzi ochota na zmiany. Jak fajnego sprzętu by nie miał. A jak ma się na podorędziu zapasowe klocki, to się po prostu przepina i głód zmian zostaje oszukany.  To tym łatwiejsze, że to co odczuwamy to najczęściej głód sytego. A nawet obżartego jak świnia;).

Czyli pochwała układu: żona plus kochanka 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

Wygląda na to, że każdego audiofila prędzej czy później nachodzi ochota na zmiany. Jak fajnego sprzętu by nie miał. To tym łatwiejsze, że to co odczuwamy to najczęściej głód sytego. A nawet obżartego jak świnia;).

Jak bym siebie widział, a to ze świnią "pasuje jak ulał" :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

Marek , bo kupiłbyś raz , a dobrze .... :) 

A wiesz, że to znakomita rada. Małych dzieci w domu już nie ma, a więc nie byłoby obawy, że odłamią te wystające pręty :) 

 

1 minutę temu, kaczadupa napisał:

Marek ma takie perełki, że już lepiej się nie da. Ale wzmacniacz to co innego :)

Eeeetam perełki. Jak to lepiej się nie da, a te paczki wyżej zaproponowane przez Tomka to gips? :) Faktycznie nowy wzmak by się przydał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MMarek napisał:

że odłamią te wystające pręty

A i pranie byłoby gdzie powiesić. Same zalety , przemyśl. :) 

8 minut temu, MMarek napisał:

a te paczki wyżej zaproponowane przez Tomka to gips?

tak , ze szwagrem w piwnicy mamy garncarstwo , a te paczki to z odpadów tłuczemy, by się nic nie zmarnowało :) 

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2024 o 20:40, Rega napisał:

Słuchamy, słuchamy. A raczej słuchaliśmy. Również na Menuetach. Które czarują kiedy słucha sie TYLKO ich. Po właczeniu kolumn grających pełnym pasmem bezpośrednio PO Menuetach, czar pryska. 🙂

To zależy.

Slyszałem i lepsze, i mocniejsze paczki ale nie mam tak że po odsłuchach u innych nie mam ochoty włączać swojego systemu. 

Poza tym nie trzeba od razu kupować browaru żeby piwa się napić. Głód mocnego basu zaspakajałem przez ostatnie 3 dni na festiwalu, a teraz spokojnie wróce do plumkania na Dali. Klaty nie wymasują, ale ucho radują ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchy u innych mogą być uważane zaledwie TYLKO za  pogladowe lub porównawcze. Docelowych kolumn należy słuchać u siebie. Różne kolumny różnie grają w różnych pomieszczeniach. Ważne że ucho radują. Ja nigdzie nie napisałem, że dźwięk z duzym i mocnym basem jest jedynie słuszny. Każdy słucha tego co mu sprawia przyjemność. Wielu ludzi nie uzywa kolumn wcale. Wystarczają im słuchawki. Tak też można. Każdy pilot moze polecieć na Księżyc (w symulatorze), ale tylko nieliczni tam byli. Wszysto zależy od potrzeb i mozliwości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rega napisał:

Odsłuchy u innych mogą być uważane zaledwie TYLKO za  pogladowe lub porównawcze. 

Jasna sprawa.

Chodzi o to że niektórym takie porównania psują głowe, bo u innych lepiej zagrało i zniechęcają się do tego co aktualnie posiadają. Ja zwyczajnie cieszę się z budżetówki, bo jeszcze w tamtym roku i tego nie posiadałem.

5 godzin temu, Rega napisał:

 Różne kolumny różnie grają w różnych pomieszczeniach. 

Dlatego na początku sprawdzałem te same kolumny w 3 różnych pomieszczeniach żeby i ten aspekt zrozumieć.

Zresztą uważam że po dobrym nastroju(najważniejszy w torze audio), kolumny i akustyka no.2 ;-).

5 godzin temu, Rega napisał:

Ja nigdzie nie napisałem, że dźwięk z duzym i mocnym basem jest jedynie słuszny

Może i fajnie jakby taki był, ale jak na drodze pojawiają sie choćby ograniczenia metrażowe(problemy z akustyką), to nie pozostaje nic innego jak zaakceptować to co mamy... i słuchać muzyki.

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

30 minut temu, Pitt39 napisał:

zaakceptować to co mamy... i słuchać muzyki.

I to jest meritum!

Dlatego od razu prostuje , kiedy ktoś nazwie mnie audiofilem. Audiofil słucha sprzetu. Ja wole posłuchać muzyki, nawet wtedy kiedy jest odtwarzana na sprzecie nienajwyższej jakości. Dążę jednak do uzyskania jak najszerszego pasma w swoich warunkach.. Ale najbardziej lubię słuchac na żywo. Np w filharmonii. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rega napisał:

Ale najbardziej lubię słuchac na żywo. Np w filharmonii. 

Też tak mam.

Nic mi  nie daje tyle radości jak muzyka grana na żywo, gdzie oprócz doznań słuchowych mam jeszcze te wzrokowe... lubie patrzeć na ekspresje sceniczną, usmiech zadowolenia na koniec wystepu po dobrze odwalonej "robocie". 

Cały week. tak miałem. Pozytywnej energii dziś we mnie po sam korek.

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...