Skocz do zawartości

Boski napar czyli nasza ulubiona kawa


Asia

Recommended Posts

7 minut temu, maxredaktor napisał:

Ekspres automatyczny tylko w ostateczności

Trzeba też zaznaczyć, że są autoamty i automaty. Maiłem starego bosha który robił naprawdę  bardzo dobra kawę. Wymieniłem na wyższy model i jest tylko dobra. Nie ma już takiego "body", esencjonalności. Stary (ponad 10 lat) pojechał do pracy i dalej daje radę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Asia napisał:

Racja, z gazu jest zdecydowanie lepsza. My od bardzo dawna mamy płytę elektryczną i to bardzo źle robi kawiarce.

Być może, niemniej mi chodziło o doprecyzowanie, ponieważ niektórzy na french pressa mówią też kawiarka.

1 minutę temu, slaw0001 napisał:

Trzeba też zaznaczyć, że są autoamty i automaty. Maiłem starego bosha który robił naprawdę  bardzo dobra kawę. Wymieniłem na wyższy model i jest tylko dobra. Nie ma już takiego "body", esencjonalności. Stary (ponad 10 lat) pojechał do pracy i dalej daje radę. 

To samo można powiedzieć o kolbowych. W każdym razie ja nie trafiłem jeszcze na ekspres automatyczny, z którego kawa by mi smakowała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na awarie expresu nie narzekam. Zgodnie z zaleceniem jest wymieniany filtr wody, czyszczenie, odkamienianie a nawet czeka już na wymianę kolejny zapas uszczelek i dodatkowa tuba smaru dla nich. Owszem ... wymieniłem cały zaparzacz pare lat temu, bo nie dało się już go idealnie oczyścić z resztek zmielonej kawy upchanych gdzieś w zakamarkach, no i dioda doświetlającą lanie kawy do filiżanek zgasła na amen dobrą chwile temu, poza tym NIC, żadnych przestojów w serwisie czy w domu i tak od .... 11lat

Ustawiłem sobie proporcje (ilość mleka do espresso) w moim profilu i tak się już bujam z tą kawą.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, tomek4446 napisał:

Skoro tak zachwalacie to też właśnie nabyłem. Choć mogłem w sumie zaczekać jak Boguś najpierw skosztujesz. :) Bo jak byś się np. przestał odzywać ......  :) 

no patrz ... dowciapniak 😎

Musisz deko poczekać, bo w pojemniku na kawę jeszcze zalega poprzednia kawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman z salonu Nautilus przysłał mi niedawno zaproszenie na kawę wraz z takim zdjeciem.

Poprzednia maszyna ... chyba ... Miele, się zepsuła i nie było magika, który by potrafił to naprawić, więc teraz w salonie nowy zestaw do parzenia kawy, jak będę tam to ocenie "napar kawowy" z takiego duetu, bo sam jestem ciekaw.

unnamed.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie mam dużego rozeznania, bo kawę piję sporadycznie, a jak przesadzę, to czuję niepokój. Zauważyłem, że ludzie, którzy piją kawę, zaczynają jej potrzebować. Mój przyjaciel potrafi wstać, wypić espresso i pójść dalej spać ^^

Przechodząc do meritum, Lavazza (złote opakowanie) mi pasuje, mielę sam w młynku ręcznym. Blaszana kawiarka, niestety w obecnym mieszkaniu mam płytę grzewczą, no ale ważne, że działa. Niegdyś dodawałem mleka i cukru, obecnie się tego wystrzegam, wolę smak kawy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...