Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

48 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Nie odzywam się, bo spotkania są za daleko dla mnie, ale czytając kolejne wpisy zastanawiam się czy nadal to spotkanie forumowiczów czy bardziej ich sprzętów.

Forma wspólnego spotkania nie była skomplikowana ........... porostu .... . poznać się wzajemnie i osobiście, podać sobie dłoń, pogadać o sprzęcie, własnych doświadczeniach, planach audio na przyszłość, a muzyka ... a muzyka w tle, w końcu spotykacie się w salonie audio już wyposażonym w sprzęt a nie w pustej konferencyjnej czy kameralnej wynajętej sali, gdzie nic nie ma.

Nie byłem na pierwszym spotkaniu, ale wiem, ile zajmuje czasu przepinanie kolejnych klocków i bałagan z tym związany, gdy każdy chce zaprezentować własny sprzęt "już pod prądem".  Jak Wam wiadomo niektóre sprzęty tworzą synergie a niektóre nie, przy takim zamieszaniu sprzętowym trudno będzie o to pierwsze a ucieka plan wspólnego spotkania.  

Wybaczcie za szczerość z mojej strony i z góry przepraszam, ale tak to widzę.

Jak o tym samym pisałem kilka dni temu to dowiedziałem się, że mam multikonto, jestem Dzikiem i trollem którego należy ignorować. A jeden ze wspolorganizotorow poprzedniego spotkania się oburzył, że śmiem cokolwiek proponować, radzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi do tego kto co i o czym pisze .

Jednak dyskusja na sens , wtedy gdy prowadzona jest przez osoby które raczej będą .😊

To tak jak ktoś na kawalerskim nie planując przyjść wybierał mi wódkę którą będę pić 😂 itd. Pzdr 

Ps lubię porządek i kontrolę , jednak pierwsze spotkanie wypadło według mnie b.dobrze , bez planowania.

Ale ja nie nastawiałem się niewiadomo na co , więc się dobrze bawiłem , zresztą jak zwykle 😁

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Maliik napisał:

A jeden ze wspolorganizotorow poprzedniego spotkania się oburzył, że śmiem cokolwiek proponować, radzić.

Kolego @Maliik, mniemam że do mnie pijesz. Jak raczył już zauważyć mój dobry kolega @Dedal75, pierwsze spotkanie miało charakter dość spontaniczny a mimo to nikt nie narzekał ani na jego przebieg ani atmosferę. A trzeba powiedzieć, że nie było to kółko wzajemnej adoracji, a osoby prezentujące bardzo różne podejście do tematyki audio. Nie ustalaliśmy co dokładnie przywieziemy a jednak wszystkie przytargane przez nas sprzęty miały swoje pięć minut, i raczej nie był to pokaz tego jak zajebiste mamy klocki. Teraz padła propozycja żeby każdy zadeklarował co zamierza przywieźć, gdyż na drugim spotkaniu ma być nas więcej, więc I sprzętu tym samym pewnie też będzie większa ilość. Myślę jednak że i tym razem każdy będzie miał okazję znaleźć możliwość podpięcia swoich klocków. A jeśli nawet nie - to chyba też świat się nie zawali. 

Jeśli chodzi o salon horna - proszę mi uwierzyć, to nie jest AVS, tylko niewielki sklep dysponujący kilkoma wzmacniaczami i kolumnami, także graty spoza ich dystrybucji są naprawdę mile widziane. 

Dzwoniliśmy też z Wojtkiem do rodzimych manufaktur, więc być może będzie też możliwość posłuchania jakiś ich produkcji i rozmowy z osobami, które tą produkcją się zajmują. Ale na razie to tylko plany.

Kolego @Maliik, skoro tak intensywnie zajmujesz się doradztwem to może wyjdz poza ramy internetu, wpakuj cztery litery w pociąg, autobus albo auto i przekonaj się sam czy rzeczywiście te nasze spotkania wyglądają tak kiepsko, jakby wynikało to z Twoich wpisów. 

Pozdrawiam, Sebastian 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, seba3002 napisał:

Kolego @Maliik, skoro tak intensywnie zajmujesz się doradztwem to może wyjdz poza ramy internetu, wpakuj cztery litery w pociąg, autobus albo auto i przekonaj się sam czy rzeczywiście te nasze spotkania wyglądają tak kiepsko, jakby wynikało to z Twoich wpisów. 

Chyba kolejny raz naruszyłem Pańskie ego. Przepraszam nie miałem takich intencji. 

Nie krytykowałem też nigdzie Waszego poprzedniego spotkania. Nakreśliłem natomiast jak mógłby wyglądać zlot wiosenny. Nie chcesz, nie musisz z tego korzystać. Nie rozumiem tylko tonu Twojej wypowiedzi. Jak widać nie tylko ja, myśląc o zlocie, mam na myśli inny charakter, niż Wasze poprzednie spotkanie. Nie rozumiem tylko dlaczego na mnie padają gromy, skoro z postów innych forumowiczów można wyczytac, że mają podobne podejście do mojego. 

I pewnie nie będzie Ci przykro z tego powodu, ale nie zapakuję się pociag, autobus ani nawet w auto, bo podróż zajęłaby mi więcej czasu niż samo spotkanie przy muzyce i ciastkach.

Zlot, owszem, chętnie poznałbym niektórych z Was, których jeszcze nie znam. Ale odsłuchy mogę mieć w salonach, do ktorych mam maks. pół godziny jazdy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Maliik, przyjęliśmy taką formułę spotkania, bo taka odpowiadała wszystkim uczestnikom. Był pomysł, żeby zorganizować też "afterparty", ale jako że niewiele osób było nim zainteresowanych, pomysł po prostu umarł. Jeśli ktoś z obecnych uczestników zechce przenieść spotkanie poza salon Horna, chyba nic nie stoi na przeszkodzie. Masz swoją wizję spotkania - ok. Tylko jak widzisz nikt z zainteresowanych wzięciem udziału w listopadowym spotkaniu nie czuje potrzeby, żeby miało ono wyglądać tak jak proponujesz Ty. 

Nie znam Cię, i nie traktuj moich wpisów jako ataku na Twoją osobę. 

Pozdrawiam, Sebastian 

1 minutę temu, Asia napisał:

A można wiedzieć jakimi? Może to ułatwiłoby decyzję co wziąć ze sobą (oprócz kabli).

Naim, Denon, Marantz, Focal (🙂), Dali, Sonus Faber, Canton, Polk. Które konkretnie modele - tego niestety nie jestem w stanie powiedzieć. Ale oczywiście jeśli ktoś jest zainteresowany, może to sprawdzić na ich stronie bądź w rozmowie telefonicznej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, seba3002 napisał:

Kolego @Maliik, przyjęliśmy taką formułę spotkania, bo taka odpowiadała wszystkim uczestnikom. Był pomysł, żeby zorganizować też "afterparty", ale jako że niewiele osób było nim zainteresowanych, pomysł po prostu umarł. Jeśli ktoś z obecnych uczestników zechce przenieść spotkanie poza salon Horna, chyba nic nie stoi na przeszkodzie. Masz swoją wizję spotkania - ok. Tylko jak widzisz nikt z zainteresowanych wzięciem udziału w listopadowym spotkaniu nie czuje potrzeby, żeby miało ono wyglądać tak jak proponujesz Ty. 

Nie znam Cię, i nie traktuj moich wpisów jako ataku na Twoją osobę. 

Pozdrawiam, Sebastian 

Ale przecież nic nie piszę o listopadowym spotkaniu i tym bardziej nie narzucam nikomu swojej wizji. Mi taki charakter nie odpowiada i udziału brał nie będę. 

Ja cały czas odnoszę się do ewentualnego zlotu wiosennego. Z wpisów kilku osób można nieśmiało wnioskować, że "luźniejsza", dwudniowa forma im też by odpowiadała. Myślę, że jest też kilka osób czytający, a nie udzielających się, gdyż w tym temacie (i nie tylko w tym) każdy kto ma inne zdanie niż wąskie grono forumowiczów, jest krytykowany (vide: Pan kilka postów wyżej, lub moja skromna osoba). Po mnie to spływa, ale inni może są wrażliwsi ode mnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Asia napisał:

Ja jestem ciekawa czy nadal by mi się podobał mój Bright z Focal Kanta 2, może faktycznie zadzwonię do salonu z pytaniem.

Asiu, nic nie stoi na przeszkodzie. Ja w organizacji obecnego zlotu nie uczestniczę, ale w październiku dzwoniłem do Warszawy i nawet została spełniana moja prośba, odnośnie tego co ma być podłączone na nasze "wejście". 

Z tym że wiesz, takie odsłuchy w salonie raczej traktowałbym jako ciekawostkę a nie tak zwany "krytyczny odsłuch". 

Kolego @Maliik, jak już wspomniałem nic nie stoi na przeszkodzie, żeby po spotkaniu w salonie zorganizować "afterparty". Sam miałem nadzieję na coś takiego, ale że niewiele osób było tym zainteresowanych - cóż, obszedłem się smakiem i nie będę o to kruszyć kopii. Powtarzam, jeśli ktoś czuje potrzebę pogłębienia znajomości, chyba problemu z tym być nie powinno. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę. Wydawało mi się, że jak zrobimy wcześniej listę (lub deklaracje użytkowników) sprzętu, który możemy ze sobą ewentualnie zabrać to nic złego się nie stanie. To, że o tym napiszemy nie znaczy, że musimy zabrać te klamoty (o ile np. nie będzie zainteresowania innych Forumowiczów). A nawet jeśli je zabierzemy to nie znaczy, że musimy ich słuchać. Ja na to absolutnie nie mam parcia. To po prostu luźne dyskusje.

W salonie Audio Forum z ciekawszych wzmacniaczy są do odsłuchania m.in. modele Denon PMA-A110 czy Marantz z serii 30. Są to jednak sprzęty, które już poznaliśmy na poprzednim spotkaniu. Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy mieli okazję ich posłuchać, dlatego z pewnością i tym razem będzie ku temu okazja. Warto byłoby mieć też jednak coś „w zapasie”. To samo tyczy się kolumn. Z tym, że tutaj jak już wspominałem wcześniej - salon w Łodzi ma nieco skromniejszy wybrór niż ten w Warszawie. Dwie czy trzy dodatkowe skrzynki przywiezione przez Forumowiczów mogą być ciekawą alternatywą w stosunku do oferty Horna.

Jeśli chodzi o sam przebieg zlotu. Jak widać - wizje są różne. Nie chcę tutaj w zupełności nic nikomu narzucać. Salon w Łodzi jest fajny pod tym względem, że jest podzielony na część odsłuchową i „wystawową”. Myślę, że to jest bardzo na plus - osoby którym bardziej zależy na słuchaniu, jak i te, które chcą się bliżej poznać, będą miały ku temu świetne warunki i nie będzie w tym żadnych przeszkód :)

Co do jednodniowej formy - mimo, że w organizacji mam tylko swój mały skromny udział to wierzcie mi, załatwienie nawet takiego krótkiego zlotu jest bardzo czasochłonne. A zostało jeszcze kilka rzeczy do ustalenia i zrobienia. Myślę, że w przyszłości dwudniowe spotkania są jak najbardziej możliwe, ale wymaga to już dużo większego zaangażowania.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 Już widzę jak Twoja ATC podpinamy pod końcówkę mocy na zlocie, normalnie nie poznasz tych kolumn 😛

 

I jeszcze mam pytanie co będzie transportem, czy będzie można muzykę jakoś odtworzyć z pendrive?

Ja mógł bym zabrać lapka i na nim mam mnóstwo muzyki w gęstym FLAKu i DSD też ciekawe jak się ma ta jakość do streamera..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie Panie i Panowie , udałem się w dniu dzisiejszym do Salonu Forum Audio pogadać o naszym spotkaniu. Przepraszam @lpomis , że wszedłem w Twoje kompetencje , ale poczułem się / i poczuwam / trochę odpowiedzialny, jak rzecz będzie się działa na moim podwórku. Powiem tak , jestem pod wrażeniem profesjonalizmu i chęci pomocy w organizacji naszego zlotu. @Asia pytałaś co można będzie posłuchać z asortymentu Salonu. No więc , praktycznie wszystko z oferty Forum Audio , musimy tylko napisać lub zadzwonić , a Salon o ile nie ma na stanie , to w ciągu trzech dni sprowadzi na nasze spotkanie dany sprzęt lub kolumny. Salka odsłuchowa jest oddzielnym pomieszczeniem , niezbyt dużym , ale powinniśmy się zmieścić. Smokingi radze zostawić w domu , bo kanapa jest jest sztuk jeden i większość z nas będzie siedzieć na glebie :) Teraz pytanie , założyć nowy wątek ' Elektronika i kolumny - zlot " ? Zaczynam się gubić kto , co przytarga . 

Uwagi praktyczne :

- Salon jest do naszej dyspozycji od godz. 12.00

- Aby nie targać sprzętu , osoby które zamierzają cóś przywieźć mogą podjechać pod same drzwi wejściowe Salonu. Chodnik jest szeroki połączony z miejscami parkingowymi. Nie jest to w pełni legalne , ale od czego są światła awaryjne. 

- Na przeciwko Salonu jest parking. Przy wjeździe bierzemy bilecik i mówimy , że przyjechaliśmy do Forum Audio , parkingowy wskaże miejsce. Bilet zabieramy ze sobą , zostanie przybity stempel w Salonie i mamy parking za free / zupełnie jak kolega @nowy78 w Warszawie :) /

- Proponuję by zmotoryzowani którzy nie będą niczego targać lub Ci z lżejszymi precjozami , wbili w nawigację adres :

ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 28, 90-135 Łódź

To adres klubu muzycznego " Pewex" za którym jest parking , tak będzie prościej. 

Naprawdę się cieszę , że ponownie się spotkamy. Co do uwag dotyczących ram , regulaminów , reguł , zlotu ..... to proponuję dać sobie spokój . I Edycja udowodniła , że nic z tych rzeczy nie jest nam potrzebne. Potrafimy się bez problemu dogadać na każdej płaszczyźnie bez prowadzenia za rączkę i co przywróciło moją wiarę w ludzi , jesteśmy gotowi do kompromisów. 

P.S.

Lampy przytargam :) 

Dwa pierwsze zdjęcia to salka odsłuchowa.

 

 

 

 

 

 

 

IMG_2669.JPG

IMG_2670.JPG

IMG_2666.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...