Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

24 minuty temu, tomek4446 napisał:

Tu nie chodzi o czas przepięcia. Kable to nie kolumny, gdzie zmiany są natychmiast słyszalne. przykład z ostatniego spotkania . Rozumiem , że znasz na pamięć brzmienie utworu " Limit to your love " James Blake na Focalach Sopra nr.2 z elektroniką Denon A110 , Naim ND555, RME Adi2 Pro FS BE w akustyce salki Horna w Warszawie ? Bo jak nie , to przepinanie jakichkolwiek kabli, bez znajomości utworu i systemu grającego w danych warunkach akustycznych nie ma sensu

Dlatego uważam, że jak będzie problem z wynajęciem sal w większych hotelach, to warto zaproponować ślepe testy kabli. Części forumowiczom wypadną nagłe sprawy rodzinne, wtedy wystarczy kameralny pensjonat na wyłączność i tam będzie można rozkrecać volume na ile fabryka pozwoliła.

Edytowano przez Maliik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Rozumiem , że znasz na pamięć brzmienie utworu " Limit to your love " James Blake na Focalach Sopra nr.2 z elektroniką Denon A110 , Naim ND555, RME Adi2 Pro FS BE w akustyce salki Horna w Warszawie ? Bo jak nie , to przepinanie jakichkolwiek kabli, bez znajomości utworu i systemu grającego w danych warunkach akustycznych nie ma sensu

? Serio?

Przecież znakomita większość słyszących pisze o tym że różnice słychać od razu. Tu nie trzeba wybierać co lepsze tylko wskazać czy zaistniała różnica. Jakiś znany utwór słuchamy 2/3 razy potem przekonamy na inny kabelek słuchamy 2/3 razy 

A potem sklepy test. Wystarczy V8 na 10 trafień

 

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak , ja przyznaję się do słyszenia kabli, ale w takich warunkach, jak na spotkaniu raczej nie dałbym rady :) Myślę, że jednak codzienne słuchanie w domu tego samego zestawu powoduje, że dobrze wbijamy sobie jego brzmienie do głowy (chyba, że ktoś ciągle coś zmienia 🤣 ). Dzięki temu o wiele łatwiej wyłapać drobne różnice, które niekiedy mogą nawet mienić się jako "przejście o dwie klasy" ;)

Tam, mniej więcej po godzinie, to już praktycznie tylko kolumny rozróżniałem  🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Rozumiem , że znasz na pamięć brzmienie utworu " Limit to your love " James Blake

inż. Mamoń: "Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę" 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Fafniak napisał:

Jakiś znany utwór słuchamy 2/3 razy potem przekonamy na inny kabelek słuchamy 2/3 razy 

To ja obiecuję,  podepnę Ci na początek dwa wzmacniacze lub DAC-i w warunkach atmosfery spotkania i zrobimy ślepy test.  Ciekaw jestem wyniku ? Bo zgodzimy się , że wzmacniacze różnicują brzmienie ? Powiem Ci , że ja bym poległ :) Do kabli przejdziemy w następnym etapie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, tomek4446 napisał:

To ja obiecuję,  podepnę Ci na początek dwa wzmacniacze lub DAC-i w warunkach atmosfery spotkania i zrobimy ślepy test.  Ciekaw jestem wyniku ? Bo zgodzimy się , że wzmacniacze różnicują brzmienie ? Powiem Ci , że ja bym poległ :) Do kabli przejdziemy w następnym etapie :) 

Ahhh, teraz atmosfera spotkania przeszkadza :)

ok. Przyjmuję. 

to opisz mi jak według ciebie powinien odbyć się taki test

 

Spokojnie. Ja nie przyjadę. Nie widzę sensu bycia w sytuacji gdy jest to tak poważnie traktowane.

Zwolnię miejsce dla poważniejszych uczestników.

 I obiecuję że już nie wracam do tematu. Tomek nie odpowiadaj na pytanie, to i tak nie ma sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw ustalmy czas i miejsce. Program wydaje się możliwy do ustalenia w dłużym czasie więc nie ma o co kruszyć kopii. 

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Tomek, czar prysł. Wpadaj do mnie na wiosnę albo spotkamy się u kogoś ze znajomych. 

No tak. Nie wszystkim pasuje "egalitaryzm".

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jeśli drążący temat mają ochotę robić sobie testy , proponuje wynająć Pensjonat jak tu już ktoś proponował i działać oraz zaprosić chętnych . Spotkanie tematyczne ok ale niech się wezmą do roboty i organizują a nie słyszę tylko narzekania co mogło by być czego nie było itd. 

Bylem nie mam zastrzeżeń do spotkania absolutnie żadnych , pewnie byli ludzie którzy słyszą jak i nie jednak każdy skupił się na tym by dobrze spędzić ten czas. 

Więc skończcie pierdzielić bo widzę że na codzień zmartwień na głowie za mało Macie .

Wolny kraj każdy może sobie zorganizować co chce .

@slaw0001 daj namiary to Ci przesyłkę puszczę  z ciastem domowego wypieku 😉 . Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto szukac takich miejsc. Tzn. małch hoteli/pensjonatów, które można by zabookować w całości. To akurat jest na Śląsku w Myszkowe, ale byłem tam i miejscówka wydaje się akurat. 11 pokoi dwuosobowych plus jedna salka konfernecyjna łatawa do zaadaptowania na ok 20/30 osób. Jeżeli pokoi bedzie za mało to niedaleko jest jeszcze hotel w Zawierciu. W bonusie bowling. 

http://kukubara.com/kategorie/oferta_konferencyjna

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, slaw0001 napisał:

 20/30 osób. 

Nie widzę wielkich szans, żeby zebrać 30 osób. Nie oszukujmy się, to jest niewielkie forum, na którym wypowiadających się stale użytkowników jest pewnie niewiele więcej niż 30. Wysłałem prywatne wiadomości z informacją o pierwszym spotkaniu do osób, które kojarzę i które się tutaj "udzielają". Część nie mogła z powodu nieodpowiedniego terminu, części nie odpowiadało miejsce, część w ogóle nie odpowiedziała. Nie sądzę żeby na kolejnym spotkaniu udało się zgromadzić dużo większą liczbę forumowiczów. 

Nie bardzo też widzę sens robienia jakiś ślepych testów kabli. Za dużo zmiennych, żeby miało to jakikolwiek sens. Zresztą kable to nie Alteci Tomka, można je bez problemu wypożyczyć i testować w domu do woli. Oczywiście byłoby miło, gdyby następnemu spotkaniu towarzyszyła jakaś myśl przewodnia, ale tą myślą na pewno nie będą kable. A jeśli ktoś ma ochotę na spotkanie, w którym będą one testowane - może oczywiście takie zorganizować. Pytanie ile osób zechce się na coś takiego zapisać.

Pozdrawiam, Sebastian 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawnie jak dajecie się trolować komuś kto jest 2tyg na forum (pewnie ban na inne konto) , wyskakuje w paru tematach o kablach i psuje innym temat spotkań audio :D 

Radzę ignorować takie zaczepki , a i ślepe testy to strata czasu na takich spotkaniach. Nikt nie będzie obiektywny w swojej ocenie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Łukasz Jankowski napisał:

ale pomyślałem, że w przypadku dwudniowego spotkania może by się znalazł czas aby porównać jakiś zestaw z i bez korekcji dźwięku

Da się zrobić , ale wyłącznie na początku spotkania , dla jednych kolumn , jednego wzmacniacza. Potem to już nie ma sensu , musi być cisza podczas pomiarów i same pomiary to ok. 15-20 min.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, misiek x napisał:

Temat...Forumowy zlot....a i tak skończyło się jak zawsze.Czy to jakieś kompleksy ?

Zacytuję sam siebie z początku tego wątku (4 strona)

 

Dnia 7.10.2021 o 14:22, Heathen napisał:

Jestem za (dowolny weekend w Łodzi), biorę popcorn i już nie mogę się doczekać jak wyglądać będzie konfrontacja na żywo w przypadku testowania kabli 

Moim zdaniem taki zlot powinien ograniczyć się do ;

grila, piwa , luźnej atmosfery i jakichś zabaw(tak to wyglądało w przypadku for samochodowych/wędkarskich na zlotach których miałem przyjemność uczestniczyć 

Wszelakie testy/porównania przy forum gdzie userzy są podzieleni na hutsi i tutu naprawde są średnio trafione.

Czekam na dalszy rozwój, a popcorn już kupiłem

Edytowano przez Heathen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...