Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

@KaraluchK dlaczego zarzucasz każdemu kto się nie zgadza z Twoim poglądem na politykę ... propagandę PiS ?

Ludzie mają dość PiS, dość tych gwiazdek i dość tej totalnej opozycji.  Będziemy ich rozliczać przy wyborach, o ile będzie na kogo głosować.   Bo mamy takie czasy że nikt nie garnie się do władzy. 

A tak w ogóle to Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, a zamiast kłócić się o PiS czy Opozycję skierować dyskusję jak pozbyć się jednych i drugich z polityki.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sqter83 napisał:

@KaraluchK dlaczego zarzucasz każdemu kto się nie zgadza z Twoim poglądem na politykę ... propagandę PiS ?

Ten "każdy" to póki co jedna osoba.

"Totalna opozycja" to jest slogan używany tylko i wyłącznie przez PiS. Swoją drogą, nie wiem, jak można być przyzwoitym człowiekiem i nie być w totalnej opozycji do kryminalistów u władzy.

Edytowano przez Karaluch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Karaluch napisał:

Ten "każdy" to póki co jedna osoba.

"Totalna opozycja" to jest slogan używany tylko i wyłącznie przez PiS. Swoją drogą, nie wiem, jak można być przyzwoitym człowiekiem i nie być w totalnej opozycji do kryminalistów u władzy.

O ile mi wiadomo sama opozycja tak się określiła... Ulica i zagranica, czy jakoś tak

No właśnie tu się zgadzamy, nie popieramy kryminalistow u władzy, jednych i drugich.... i każdych innych. 

Polecam zobaczyć, ciekawy jestem Twoich przemyśleń po obejrzeniu tego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, soberowy napisał:

No i tu mamy odmienne zdania, według Ciebie nie był TK upolityczniony według mnie był i nadal jest. RPO według Ciebie też nie był upolityczniony ? Ja nie ufam bezgranicznie mediom a tym bardziej politykom. 

Umarła młoda kobieta, to tragedia jakich setki w Polsce i na świecie. Nie mam wiedzy na ile ta sytuacja miała miejsce podłoże medyczne a na ile prawne. Z tego co wiem, TK zlikwidował jedna z trzech przesłanek. W tym przypadku zagrożone było życie i zdrowie matki więc nie wiem, nie będę oceniał kto zawinił. 

Widzę natomiast, że Polscy sędziowie ( grupa ) od kiedy rządzi PiS wychodzą na ulicę, pokazują się w mediach, popierają opozycję. Przed 2015 rokiem nie kojarzę aby takie sytuacje miały miejsce.

Poza ustawa antyaborcyjną, z która się nie zgadzam, gdzie jeszcze są naruszone Twoje swobody obywatelskie ? 

Czekaj. To Ty coś wspomniałeś o własnym "rozumie"? Bo jakbym TV PIS słuchał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, wiedziałem, że czegoś mi brakowało w tym temacie i już wiem czego: jakiegoś youtubowego orędownika prawdy, którymi mi wytłumaczy sytuację. 

Co można powiedzieć o PiS? Partii ludzi, którzy dorobili się majątków okradając podatników za pomocą funduszy i fikcyjnych inwestycji. Partii ludzi, którzy na użytek głosowań chronią Mejzę - gościa, który robił pieniążki na nieuleczalnie chorych, także dzieciach. Partii ludzi, którzy śmiali się powołując komisję do spraw ofiar pedofilii „nie tylko w kościele”. Partii ludzi, którzy grają życiem kobiet. Partii ludzi, którzy cynicznie wykorzystują sytuację na granicy i grają życiem oszukanych przez reżim imigrantów. Partii ludzi, którzy broni na terrorystów używali do inwigilowania swoich przeciwników. Partii ludzi, którzy za pomocą służb kreowali afery i przestępstwa (vide agent Tomek). Partii ludzi, którzy grają negatywnymi emocjami i szczują jednych Polaków na drugich (vide „gorszy sort”, „komuniści i złodzieje”, „zakamuflowana opcja niemiecka”). Partii ludzi, którzy śmieją się wszystkim w twarz łamiąc prawo. Partii ludzi, którzy gnębią młodego człowieka tylko dlatego, że z własnej winy spowodowali stłuczkę. Partii ludzi, których nie obchodzi nic poza ich doraźnym interesem.

Otóż jest to partia zwykłych szubrawców i nie zamierzam udawać w myśl jakiejś źle pojętej grzeczności, że jest inaczej. Nie ma tam jednego, JEDNEGO, przyzwoitego człowieka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sqter83 napisał:

Zrobisz jak zechcesz, skoro wiesz lepiej, jednak chyba warto poszerzać horyzonty myślowe. Zamiast powtarzać w kółko j... PiS 🧐

To jest temat o PiS i wkleiłeś filmik, w którym wg twoich słów nic nie ma o PiS. Czemu więc nie odnosisz się do konkretnych spraw, będących przedmiotem tematu, tylko przekierowujesz go na jakieś wywody o lewicy?

Filmik sobie odpaliłem i póki co odnoszę wrażenie, że autor jest bardziej zainteresowany udowadnianiem jak świetnie włada językiem niż przejściem do meritum.

Tak na marginesie, ja co do zasady nie znoszę lewicy nawet bardziej niż prawicy.

Edytowano przez Karaluch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie dopowiedz meritum, chyba umiesz myśleć samodzielnie. A energię poświęconą na recytowanie afer PiSu przekieruj na przemyślenia o tym jak naprawić ten patologiczny system polityczny albo może .... skarbowy, emerytalny, zdrowotny, sądowniczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Karaluch napisał:

Tak na marginesie, ja co do zasady nie znoszę lewicy nawet bardziej niż prawicy.

No to PiS jest wręcz skrojony pod Ciebie, bo łączy prawicowy szowinizm z lewicowym populizmem gospodarczym. ;)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sqter83 napisał:

Sam sobie dopowiedz meritum, chyba umiesz myśleć samodzielnie. 

Osoby, które wytykają innym rzekomo niesamodzielne myślenie najczęściej myślą niesamodzielnie.

Filmik obejrzałem. Jest to dość pretensjonalny, mało konkretny i ogólno-beznadziejny wykład o tym, jaka to lewica jest zła. Zrewanżuj mi się więc może teraz za stracony czas i wyjaśnij, co to ma do meritum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się mówi. Masz łeb to kombinuj :)
Myślę że czasu do marnowania masz pod dostatkiem.  PiS po prostu korzysta z sytuacji żeby się nachapać, bo niedługo nie będzie z czego.

Także inwestuj w kryptowaluty i skupuj złoto hehe bo będzie nowy nieład

Edytowano przez Sqter83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sqter83 napisał:

PiS po prostu korzysta z sytuacji żeby się nachapać, bo niedługo nie będzie z czego.

Kurcze... no to faktycznie, to nie są tacy źli ludzie i nie ma co być zacietrzewionym. No bo skoro "po prostu" chcą się nachapać, to trzeba się rozejść i przestać robić z tego problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się z Tobą dyskutuje jak nie czytasz ze zrozumieniem i wyciągasz jakieś pokręcone wnioski.

W takim razie kto według Ciebie ma zastąpić PiS ?

Dobra uciekam do spania.
3maj się, pozdrawiam 

Ps. posłuchaj jeszcze o ekoterrorystach na tym kanale :)
 

Edytowano przez Sqter83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sqter83 napisał:

Trudno się z Tobą dyskutuje jak nie czytasz ze zrozumieniem.

W takim razie kto według Ciebie ma zastąpić PiS ?

Nie widzę w twoich postach nic wymagającego głębszego zrozumienia czy jakiegoś wybitnie samodzielnego myślenia. Jest to bowiem dość typowa, często spotykana narracja, czyli "PiS nie jest taki zły, bo cała reszta to lewactwo, a lewactwo jest jeszcze gorsze". 

Kto ma zastąpić PiS? Póki co nic nie wskazuje na to, że będzie to jedna partia. Ja życzyłbym sobie, aby przyszły rząd był centrowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Karaluch napisał:

Ten "każdy" to póki co jedna osoba.

"Totalna opozycja" to jest slogan używany tylko i wyłącznie przez PiS. Swoją drogą, nie wiem, jak można być przyzwoitym człowiekiem i nie być w totalnej opozycji do kryminalistów u władzy.

http://schetyna.pl/aktualnosc/bedziemy-totalna-opozycja-dla-totalnej-wladzy

Propaganda TVP i TVN ludziom w głowach pomieszała :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, soberowy napisał:

http://schetyna.pl/aktualnosc/bedziemy-totalna-opozycja-dla-totalnej-wladzy

Propaganda TVP i TVN ludziom w głowach pomieszała :)

Na przyszłość przeczytaj dalej niż sam nagłówek:

Grzegorz Schetyna odniósł się do słów pojawiających się w mediach, określających Platformę Obywatelską jako opozycję totalną. - Nie traktuje tego jako zarzut. Będziemy opozycją totalną i będziemy w sposób totalny walczyć z totalna władzą PiS-u.

Gratuluję takiego "samodzielnego myślenia."

On zrobił z tym sloganem partyjnym dokładnie to samo, co ja w cytowanym poście, czyli stwierdził, że właściwie to PiS ma rację, bo jesteśmy do nich w totalnej opozycji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przypomina, że to Platforma wymyśliła hasło „opozycja totalna”, które dziś z lubością stosują politycy PiS i sympatyzujący z nim publicyści. - Kiedy pierwszy raz je usłyszałem, szczęka mi opadła, bo wiedziałem, że to strzał w kolano. I kto dziś używa tego pojęcia? PiS. To jest ich ulubione sformułowanie - zauważa Nowosielski."

Cytat z wywiadu.

Źródło 

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,102433,22264783,gdy-pierwszy-raz-uslyszalem-od-po-haslo-opozycja-totalna.html

PiS jest zły, ale społeczeństwo jak widać po wynikach wyborczych chciało zmiany. PO nie tylko rozmowy przy ośmiorniczkach zgubiły, ludzie mieli dość ich cwaniactwa. Teraz PiS wprowadza pewne uchwały wbrew większości woli obywateli ( jak zwiększenie VAT czy wieku emerytalnego przez PO ). 

Wszedlem w ten temat nie żeby bronić PiS, ktoś mi zarzucił propagandę, śmiało ich za pewne działania krytykowałem. 

Wszedlem tu żeby uświadomić tej mniejszości  społeczeństwa od 8 gwiazdek, którą politycy opozycji nakręcają, że w ten sposób PO i żadna inna partia nie wygra z PiS. Myślę że wśród wyborców PO może z 5 do 10% utożsamia się z tym hejtem, gwiazdkami, wychodzeniem na ulice, językiem nienawiści i pogardą do drugiego człowieka. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, soberowy napisał:

Cytat z wywiadu.

Źródło 

(...) wymyśliła hasło „opozycja totalna”, które dziś z lubością stosują politycy PiS i sympatyzujący z nim publicyści. 

Dokładnie tak właśnie jest. Jest to hasło używane dziś tylko i wyłącznie przez PiS i ich sympatyków, bez względu na to, kto je wymyślił. Może zamiast podawać źródla powiedz po prostu, że wystarczy wklepać w guglach "opozycja totalna" i przeczytać pierwsze z brzegu wyniki wyszukiwania

15 minut temu, soberowy napisał:

Teraz PiS wprowadza pewne uchwały wbrew większości woli obywateli ( jak zwiększenie VAT czy wieku emerytalnego przez PO ). 

Tyle że PO świadomie podejmowała te decyzje wbrew większości z pełną świadomością, że poniosą za to polityczną cenę, natomiast PiS wprowadza zmiany niepopularne tylko i wyłącznie wśród elektoratu, który na nich nie głosuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Soberowy, co Ty opowiadasz. Jacy obywatele. Ustawa aborcyjna jest tylko i wyłącznie po to żeby utrzymać koalicję i spłacić długi. 

Niewprowadzanie obostrzeń covidowych jest ukłonem w stronę swoich wyborców. Czyli foliarzy i ciemnoty. Co chyba się powoli zmienia, bo zauważyli, że 700 zgonów dziennie, to chyba troszkę dużo. Ale to tak jak z wprowadzeniem mechanizmów zapobiegającym inflacji. Troszkę za późno...

Ale słupki poparcia się zgadzają.

Wczoraj oglądałem fragment filmu " Między oczy" . Polecam. Bardzo trafny pastisz na sytuację między rodakami. Nagrałem i dziś obejżę w całości.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...