Skocz do zawartości

COPLAND CSA 70


kaczadupa

Recommended Posts

Sprzedawca ogólnie będzie polecał sprzęt droższy. W sklepach audio pewnie obowiązuje najniższa krajowa plus premie. Normalna sprawa. Moja Kobieta sprzedaje markowe "patrzałki" , im droższe sprzeda tym więcej do wypłaty "nagrody" dochodzi.

Chociaż takie uogólnienie może być też krzywdzące. Jak na ironię, Pan od którego kupiłem (prawie bo decyzji cały czas brak) Naima powiedział mi krótko - najlepszy stosunek brzmienie/cena z trzech integr Naima ma najtańszy 5si...

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra.

Decyzja podjęta.

Wygrał audiofilsko gorszy za wykop i wyjątkową namacalność. Będę żałował, więc jak ktoś  poluje na nowego SN3 to  niech już się zapisuje w kolejkę na priv. Zamykamy temat. Dziękuję wszystkim za dyskusję...

... i do następnego bracia melomani i audiofile... cdn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kaczadupa napisał:

Dobra.

Decyzja podjęta.

Wygrał audiofilsko gorszy za wykop i wyjątkową namacalność. Będę żałował, więc jak ktoś  poluje na nowego SN3 to  niech już się zapisuje w kolejkę na priv. Zamykamy temat. Dziękuję wszystkim za dyskusję...

... i do następnego bracia melomani i audiofile... cdn. 

Adam, i jak gra naim? Czy może jednak rzutem na taśmę wygrał copland 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim dalej nie rozpakowany. A Copland gra. 

Na marginesie, miałem parę miesięcy wcześniej praktycznie nowe demo SuperNaita od Q21 i potem zdemolowane, rozegrane demo z Horna. Nowy SN3 gra bez niskich tonów i z mocno wypchniętym, męczącym środkiem. Rozegrany dostaje potężną ilość mięsistych, dynamicznych niskich tonów i przestaje jazgotać na średni. Wypakowanie teraz "mojego" nowego SN3 nic by mi w sumie nie dało a i salon na wieść o możliwym zwrocie kazał nie otwierać tylko odesłać tak jak przyjechał, co zrozumiałe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliście na tyle sugestywnie, że jutro (a właściwie już dziś) o 16:30 mam umówioną randkę w sopockim Top Hi-Fi z Coplandem. Na początek odsłuch na miejscu z jakimiś łagodnymi kolumnami, żeby sprawdzić, czy je rozrusza grając rocka. Jeśli tak, to w kwietniu postaram się o wypożyczenie do domu. :)
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lpomis napisał:

Cierpienie, utrapienia i bóle naczelnego Męczennika forum ciągle trwają 😢

Adam, wspieramy! Przecież Ty się wykończysz.

... a potem i tak będziesz żałował, jak po sprzedaży swojego Cyrusa 8.2 😉

Powodzenia w szukaniu właściwego wzmacniacza!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2022 o 09:20, Rafał S napisał:

Akurat w tamtym kontekście napisałbym oddzielnie, bo chodzi o zaprzeczenie "za długo" a nie o pojedynczy przysłówek (synonim "wkrótce").

"Możesz się jeszcze pobawić na dworze, tylko nie za długo, bo niezadługo będzie obiad."

Podobny przykład to sławna historycznie " nie cała / niecała".

"Wbrew przewidywaniom list zajął mu nie całą stronę, lecz niecałe pół."

Pozdrawiam. :)

 

Nie rozumiem niecałe pół. Pół to pół nie ma mniejszych połówek tudzież większej połowy, niecałych połówek. Połówki, pół jest zawsze równe, jednakowe. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, 1Ender napisał:

Nie rozumiem niecałe pół. Pół to pół nie ma mniejszych połówek tudzież większej połowy, niecałych połówek. Połówki, pół jest zawsze równe, jednakowe.

Rozumiem, Przyjacielu, żeś z obcej ziemi, pewnikiem z Danii, skoro ku Coplandowi myśli swe mimowolnie kierujesz. Spieszę by zapoznać Cię z arkanami naszej mowy. Racz postępować według instrukcji poniższej.

1.      Coplanda CSA70 nabądź. Strona tophifi.pl pomocna Ci będzie.

2.      Wzmacniacz rzeczony na pól przekrój nożem długim i ostrym.

3.      Sprawdź, czy połowy takie same są. Mogą nie być, gdyż Coplandowi symetrii brak w sposób rażący.

4.      Weź jedną z połówek i gniazdo wybrane wyłamać z niej spróbuj. Od optycznego zacznij, jako że dźwięk po optyku lichy jest i niemiły uszom naszym.

5.      To, co otrzymasz, niecałą połową Coplanda będzie.

6.      Stanowczym bądź, zwrotu złota żądając przed upływem dni czternastu. Na brak symetrii się powołaj, o niepoprawnej konstrukcji świadczący.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veni, vidi, audivi. :)

CSA 70 akurat się zepsuł. Średnio to świadczy o firmie Copland. Posłuchałem CSA 100. Ogólnie pozytywnie, chociaż przez cały czas zastanawiałem się, ile słyszę wzmacniacza, ile ProAków, a ile akustyki zaadaptowanego pomieszczenia. Jeśli chodzi o wybrzmienia i kontrolę, to jest tak, jak pisaliście. Jest dość szybki, nie ma ani nadmiernego rozmycia / zmiękczenia ataku gitarowych riffów, ani suchości. A głównie to mnie interesowało. Na pewno rozważę wypożyczenie 70-tki do domu, jak już wróci z serwisu. Jeśli zagra jeszcze ciut ostrzej / bardziej wyraziście od 100-tki, to kto wie.

Natomiast tych ProAków nie chciałbym mieć w domu - zupełnie nie moje granie. Za mało basu jak na tak duże pomieszczenie, dominacja góry i średnicy nad dołem. Sama jakość basu na wysokim poziomie. Ogólnie, mimo łagodnych przyjemnych sopranów, brzmienie bardzo analityczne, studyjne - za bardzo, jak dla mnie. Poza tym, miałem wrażenie, jakby małe monitory miały problem z wyprowadzeniem dużej ilości dźwięku przy gęstej muzyce. Za to, kiedy tylko aranżacje się rozrzedzały, to kolumny popisywały się detalami. Sprzedawca twierdził, że dobrze zgrywają się z Coplandem i że to co słyszę, to niemal idealna równowaga tonalna. Ja miałem jednak wątpliwości.

Duży plus za klimat odsłuchu. Okazało się, że mamy ze sprzedawcą dość zbieżne gusta i po godzinie, kiedy już poskakaliśmy po moich płytach i wciąż było trochę czasu, poleciała "dwójka" Free i odpłynąłem słuchając Paula Rodgersa i spółki. Rodgers niemal zmaterializował się w salonie. Akurat w tym ProAki okazały się wyjątkowo dobre. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Rafał S napisał:

CSA 70 akurat się zepsuł

No nie.... On się nie zepsuł tylko ktoś go musiał zepsuć ;)

Ogólnie czytając to czego szukasz to moim zdaniem nie Copland. On na 100% nie ma "rockowego" basu. Same niskie tony bardzo czytelne, szybkie i z pewnością nie miękkie (mówię o modelu 70 bez żadnych lampek w środku). Ale od konkretnego kopa są inne piece, np. ten co u mnie leży obrażony w paczce. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rafał S napisał:

Ogólnie pozytywnie, chociaż przez cały czas zastanawiałem się, ile słyszę wzmacniacza, ile ProAków, a ile akustyki zaadaptowanego pomieszczenia.

 

20 minut temu, Rafał S napisał:

Na pewno rozważę wypożyczenie 70-tki do domu

Natomiast tych ProAków nie chciałbym mieć w domu - zupełnie nie moje granie.

Skąd Rafał wiesz, że to, co Ci się podobało w brzmieniu pochodziło od Coplanda, a to, co nie od PrAców? A może tym, co chciałbyś zabrać do domu było... pomieszczenie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...