Skocz do zawartości

Audio Video Show 28-30.10 2022 - zapowiedzi, relacje... widzimy się?


mateolo2

Recommended Posts

1 godzinę temu, dorsz napisał:

Jak większość płyt. I jeżeli system gra poprawnie pięć płyt na krzyż, to chyba jednak nie o to chodzi.

@dorsz A wiesz Ty , co to specjalizacja ? 😂

A tak serio to właśnie na Zlotach dochodzą mnie takie refleksje. Słuchamy sobie systemiku z kolumienkami za jakieś 200 k. i po przesłuchaniu kilku " żywszych " kawałków dochodzimy do wniosku  , że do plumkania ok. ale do rocka to on się nie nada. 😂

To mam pytanie , ile trzeba położyć na stole , by mieć dwa w jednym ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tomek4446 napisał:

@dorsz

To mam pytanie , ile trzeba położyć na stole , by mieć dwa w jednym ?

Tak patrzę, to ja dałem jakieś £10k, ale teraz to ze dwa razy tyle to kosztuje.

Tak jak Ci kiedyś odpowiadałem, sprzęt już można powiedzieć, że używany 😉

Cytat

 

DAC - 12 lat

Kolumny - 9

Wzmacniacz - 7

Transport - 5

Z wątku "Czego słuchasz?" widać, że u mnie nie ma zmiłuj jeżeli chodzi o ciężkiego rocka. Zejście musi być i jest 🔥

A plumkanie? Plumka zjawiskowo 😌

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Dedal75 napisał:

No to co to za set , wiek nam nic nie pomoże 😉

Żadna tajemnica, już kilkukrotnie podawałem.

Arcam rDAC

Yamaha A-S1100

Tannoy Kensington GR

BTW, @Redakcja AUDIO @RoRo @MariuszZ 

Dlaczego zakładka "O mnie" w profilu nie jest widoczna dla wszystkich?

Pozwoliłoby to uniknąć tasiemcowych "sygnaturek".

Screenshot_20221022-134024.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pajto02 napisał:

Odpukać, wygląda na to, że uda mi się w końcu pojawić po raz pierwszy. Z tej okazji również miałbym pytanie do bardziej doświadczonych i zaprawionych, czy istnieje w ogóle szansa, że taki zwykły zjadacz chleba jak ja bedzie mógł przyjść z własną płytką i trochę posłuchać bez większego stresu? Czy raczej nastawić się tylko na materiały od wystawców? 

Może nie powinienem się tu udzielać, bo nigdy nie byłem na AS. Gdybym mieszkał w stolicy, na pewno bym przyjechał, ale poświęcać cały weekend, to nie dla mnie. Bo nie wyobrażam sobie w miarę normalnego ogarnięcia AS przez jeden dzień i do tego np. 500 km w trasie. Choć wiem, że wielu tak robi, ale wtedy to ilość jest przed jakością. Z drugiej strony byłem na wielu różnych innych targach, w innej branży, i u nas i za granicą. I jako wystawca i zwiedzający. I powiem tak, przez ostatnie 25 lat, przynajmniej w mojej branży, co nieco się zmieniło. Ale są też pewne "sztywne" wytyczne, które pozostały bez zmian.

Ad vocem - gdybym miał własną płytę i chciał jej posłuchać na AS w miarę "bezstresowo", to omijałbym pierwszy dzień targów i nastawiłbym się raczej na ostatni dzień. Ale nie na 30-60 minut przed oficjalnym zamknięciem targów, bo wtedy część sprzętu wystawcy może być już odłączona i spakowana i nawet nie będziesz o tym wiedział. I wystawcy przebierają nogami, żeby wyjechać do domu. Nie licz wtedy na mega przychylność, choć zdarzają się wyjątki, czasem ktoś po całym dniu musi się odprężyć i jest na delikatnej "fazie", bywa wtedy bardziej wylewny i nie liczy czasu. Wyznacz sobie 3-4 sale po 30 minut i wbijaj się na ok. 3-4 godziny przed zakończeniem targów, tak bym zrobił. Omijaj raczej top hi-end, bo tam pewnie zawsze będzie tłok i "zapaszek sweterków;)". Ale tzw. średnia półka powinna być bardziej dostępna.

Choć, jak wspomniałem, na AS nigdy nie byłem, więc przepraszam stałych bywalców, jeżeli napisałem jakieś głupoty, poprawcie mnie proszę.

19 godzin temu, Elberoth napisał:

W Sound Clubie zawsze sympatycznie:

image.thumb.png.b16f328f02f620d3e24b7ffdea8cd016.png

Jeden sympatyczny uśmiech, a jaka różnica... Najgorsze są niby zgrabne "pontoniary", które mają wieczny grymas na twarzy. Osobiście wolę sympatyczne koleżanki plus size, które potrafią się uśmiechać i są "normalne", niż dziunie bujające w obłokach, które często pozostają same, albo przerób jednorazowych partnerów jest jak poranne zejście bułeczek w piekarni. Przepraszam za mały off-topic. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lysyrafal napisał:

Bombowe podsumowanie z prezentacji Dali Kore:

-z podwieszanego sufitu pył się sypał niczym śnieg na feriach, ale

-do pieca dawało 4 x 700 W

-pomieszczenia w Monachium są bardzo przeciętne akustycznie.

Bo siem nie znasz... wogule 😉

DALI: Kore - premiera kolumn redefiniujących przyszłość

3 minuty temu, Dedal75 napisał:

Już lecę 😊🤜

Spoko, może uda nam się powrócić do EU 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dorsz napisał:

BTW, @Redakcja AUDIO @RoRo @MariuszZ 

Dlaczego zakładka "O mnie" w profilu nie jest widoczna dla wszystkich?

Pozwoliłoby to uniknąć tasiemcowych "sygnaturek".

@dorsz
Dla użytkowników zalogowanych powinno to być widoczne.

Dla niezalogowanych - nie jest aktywna.

Pozdrawiam
PS. Jeżeli masz pytania dotyczące funkcjonowania Forum i ew. problemów, to post należy zamieścić odpowiednim wątku:
https://forum.audio.com.pl/forum/6-nic-o-nas-bez-was/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Elberoth napisał:

W Sound Clubie zawsze sympatycznie:

image.thumb.png.b16f328f02f620d3e24b7ffdea8cd016.png

 

Trzy panie i dwie kolumny - czyli wyszło niedopasowanie....😉

Pozdrawiam
PS. Internetowy katalog wystawy jest dostępny na stronie AVS, warto skorzystać i przygotować odpowiednią strategię zwiedzania... a link poniżej
https://audioshow.pl/index.php?p=wystawa&s=przewodnik&lang=pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, RoRo napisał:

@dorsz
Dla użytkowników zalogowanych powinno to być widoczne.

Dla niezalogowanych - nie jest aktywna.

Pozdrawiam
PS. Jeżeli masz pytania dotyczące funkcjonowania Forum i ew. problemów, to post należy zamieścić odpowiednim wątku:
https://forum.audio.com.pl/forum/6-nic-o-nas-bez-was/

A to spoko, obawiałem się czy przypadkiem się nie wyłączyło 😉

A tak to znaczy, że być może ludzie nie wiedzą jak to włączyć i ładują sprzęt w sygnaturkę, bo tak prościej i brak w niej ograniczenia do jednej czy dwóch linii.

PS. W sumie to te dwa nasze wpisy mógłbyś tam przenieść aby tu nie śmiecić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...