Skocz do zawartości

Zestaw 50 kPLN


Rokownik

Recommended Posts

4 godziny temu, J4Z napisał:

Ja nie żałuje żadnego zakupu. Czytanki i rozmowy mają się nijak do doświadczenia.

No właśnie a propos doświadczenie, to po uczestnictwie w kilku zlotach, gdzie słuchaliśmy sprzętów grubo powyżej 50 kpl nie widzę nic z elektroniki na horyzoncie, czego zakup zmieniłby w sposób istotny to jak gra mój system. Po prostu nie ma przepaści w sprzęcie za 20tys i za 200 tys. Owszem kolumny mogą w tym względzie sporo zmienić i przede wszystkim akustyka, ale sama elektronika moim zdaniem to nie jest game changer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adi777 napisał:

Żadne zniekształcenia nie są oceniane jako dobre. To, że komuś mogą się podobać to właśnie kwestia gustu.

Powiem tak, że wiele osób mówi iż takiego brzmienia szuka, a rzeczywistość pokazuje zgoła co innego.

Pomijam już sam fakt, że mało kto takie brzmienie osiąga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubakk,

Podsumowaniem jest to, by nie przesadzać ze złośliwościami i trzymać się tematu wątku. Dotyczy to nie tylko mocniejszych sformułowań, ale i tych dyskretniejszych uszczypliwości osób które nie mają nic do powiedzenia, ale szukają okazji by komuś dopiec (dlatego usunięte zostały wypowiedzi również innych użytkowników).

Wypowiedział się na ten temat Mariusz przed chwilą. 

Ponawiam prośbę o spokojniejsze wypowiedzi i bez ataków osobistych na rozmówcę!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, J4Z napisał:

Czy to aby nie za pochopna ocena? Moim zdaniem nie jesteśmy w stanie dobrze poznać elementu w trakcie krótkiego odsłuchu, a na zlocie z kupą ludzi już tym bardziej. 

Nie wiem czy pochopna, ale na pewno subiektywna. Wydaje mi się, że to własnie to pierwsze wrażenie jest najsilniejsze i najczęściej przerysowane. Z czasem kurz opada i widzimy więcej niuansów, no ale własnie niuansów za które wydaje mi się, że nie warto płacić wielokrotności obecnego systemu.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Kubakk napisał:

jaki jest finalnie zestaw za 50k autora tematu ?

McIntosh MA8950 + Lumin U2 Mini + Audio Academy Rhea 2,5 (2x Scan Speak + SB Satori) z dedykowaną zwrotnicą + CD Mitchell&Johnson (ze starego systemu) + kable zasilające no name na wtykach Viborga + USB Wireworld Ultraviolet + Chord Odyssey2 jako głośnikowe (ze starego systemu).

Jak się kolumny ułożą (bo na razie jest tak sobie.....) to poeksperymentuje z kablami głośnikowymi. Na spokojnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adi777 napisał:

Bez Krafta i jego tematów byłoby nędznie.

Bez dociekania prawdy, zadawania niewygodnych pytań i poszukiwania satysfakcjonujących na nie odpowiedzi, bez próby spojrzenia na zjawiska pod różnym kątem bez strachu, że występuje się przeciwko obowiązujący dogmatom czy „uznanym” guru - a przede wszystkim bez stymulujących do myślenia dyskusji - nie ma rozwoju a jedynie mielizna stagnacji i niekończące się poklepywanie po plecach.

Czasem mam wrażenie, że niektórzy wybierają poklepywanie od ożywczych dyskusji i burzy mózgów jakby bali się, że odkryją błąd w swoim „programie” nieuchronnie prowadzący do  „zawieszenie się sytemu”.

Zapisałem się na to forum trzy lata temu aby się czegoś dowiedzieć. Od @Kraft-a dowiedziałem się o audio najwięcej (choć jest też kilku innych użytkowników, których lubię czytać) - co pomogło mi poważnie zbliżyć się do satysfakcjonującego mnie dźwięku oraz zaoszczędzić pieniądze. A na dokładkę, zidentyfikować to co jeszcze warto będzie poprawić. Dzięki!

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, sonique napisał:

Bez dociekania prawdy, zadawania niewygodnych pytań i poszukiwania satysfakcjonujących na nie odpowiedzi, bez próby spojrzenia na zjawiska pod różnym kątem bez strachu, że występuje się przeciwko obowiązujący dogmatom czy „uznanym” guru - a przede wszystkim bez stymulujących do myślenia dyskusji - nie ma rozwoju a jedynie mielizna stagnacji i niekończące się poklepywanie po plecach.

Czasem mam wrażenie, że niektórzy wybierają poklepywanie od ożywczych dyskusji i burzy mózgów jakby bali się, że odkryją błąd w swoim „programie” nieuchronnie prowadzący do  „zawieszenie się sytemu”.

Zapisałem się na to forum trzy lata temu aby się czegoś dowiedzieć. Od @Kraft-a dowiedziałem się o audio najwięcej (choć jest też kilku innych użytkowników, których lubię czytać) - co pomogło mi poważnie zbliżyć się do satysfakcjonującego mnie dźwięku oraz zaoszczędzić pieniądze. A na dokładkę, zidentyfikować to co jeszcze warto będzie poprawić. Dzięki!

Świetnie napisane. 👍 Mam bardzo podobne zdanie.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sonique napisał:

- co pomogło mi poważnie zbliżyć się do satysfakcjonującego mnie dźwięku oraz zaoszczędzić pieniądze.

Co tam masz?

Kup se Denona PMA 700 AE będzie jeszcze taniej i nie trzeba nic poprawiać. 

Wszak dzięki Kraftowi wszyscy wiemy, że wszystkie wzmacniacze grajom tak samo, pod warunkiem, że som poprawnie skonstruowane.

Zdaje się,  że Rokownik nieźle przepłacił, a wystarczyło oprzeć się na "pomocy" Krafta.

Wybaczcie, ale nie mogłem się powstrzymać od tych waszych wylewności i klepania po ...

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że jesteś jednym z niewielu tak często podkreślającym ogromne znaczenie akustyki. Za co, czy chcesz czy nie, otrzymujesz „plusa”.

Tylko nie wciskaj mi proszę wzmacniacza. Jak wiesz, mam już jeden, a po świetnej inwestycji w ciemne okulary wreszcie mogę żyć w blasku jego „wycieraczek” - historia, którą zapewne pamiętasz;)

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, sonique napisał:

a po świetnej inwestycji w ciemne okulary wreszcie mogę żyć w blasku jego „wycieraczek” -

Mowa o tych oczo-ocznych niebieskich z avatara Twego? Wiesz... zawsze możesz kupić folie do przyciemniania szyb samochodowych. Nawet byłoby to "kozackie" z wyglądu za dnia - "czarne szyby" - a nocą pozbyłbyś się okularów 😎

Ps: nie musze chyba dodawać że opcja w pełni "odwracalna" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sonique napisał:

Tylko nie wciskaj mi proszę wzmacniacza. Jak wiesz, mam już jeden, a po świetnej inwestycji w ciemne okulary wreszcie mogę żyć w blasku jego „wycieraczek” - historia, którą zapewne pamiętasz;)

Ano tak, teraz sobie przypominam.

Zatem Denon nieaktualny, sorry 😉😁

 

17 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

nie musze chyba dodawać że opcja w pełni "odwracalna

Z modyfikacją sprzętów jest wiele opcji, które są odwracalne 😜

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Kraft napisał:

Zasadniczo te same reguły fizyczne, akustyczne i psychoakustyczne dotyczą taniego i drogiego audio.  Cena nie gra zatem roli.

Ale ja nie o to pytałem.

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Panowie co tu się dzieje, Patrze a od wczoraj 4 nowe strony.

Pytałem skąd duże zainteresowanie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Adi777 napisał:

Być może masz rację, ale ja wiem, co chcę osiągnąć. Możesz mi wierzyć.

Ok, to już połowa sukcesu wiedzieć do czego się dąży, a druga połowa jest znacznie trudniejsza tzn. jak to osiągnąć.

W każdym bądź razie życzę Ci powodzenia w poszukiwaniu swojego brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...