Skocz do zawartości

Krótka recenzja silikonowych zaślepek RCA


Gość

Recommended Posts

15 minut temu, MariuszZ napisał:

Obstawiam poprawę tzw. tła i więcej powietrza ;) 

A ja obstawiam wrażenie lekkości. Przede wszystkim w kieszeni z portfelem :). 

1 godzinę temu, J4Z napisał:

Tak jest, człowiek chcę dać coś od siebie, a oni przyjdą i popsują temat.

Ja to w pracy zawsze zastanawiam się, gdzie jest ten pokój z napisem Oni. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już padło to pytanie, bo nie śledzę wątku ale czy jeśli podłączymy do wszystkich gniazd źródła, to też nastąpi poprawa dźwięku? A co jeśli chodzi o wejścia cyfrowe? Też należy je zaślepiać? A jeśli mam 2 pary terminali i nie używamy jednego kompletu, to czy ich zaślepienie przyniesie jakiś wymierny wynik? 

Tak z innej beczki - czy próbował ktoś wyginać sobie małżowiny uszne w stronę kolumn? Gwarantuję niesamowite efekty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad metodologią.

Najpierw założę 3 zaślepki na dac. Wyjścia rca są aktywne przez cały czas( gram na xlr). Jest w tym sens bo one mogą zbierać zakłócenia. Jest też wejście cyfrowe rca, którego nie używam i jest nieaktywne ( odłączone przez przekaźnik) ale też na wszelki wypadek zaslepię.

I na tych wyjściach może być slyszalna zmiana. No bo sygnał z dac w pre zostaję wzmocniony czyli również zebrane ... fale, zakłócenia. Niby logiczne. Nielogicznym Jest tylko to, że taka zaślepka w żaden sposób nie ekranuje.

Później zaslepię wejścia rca we wzmacniaczu. Tam są 2 rodzaje wejść. Direct i przez kondensator. Ja gram przez Direct i w tym czasie nadal aktywne są te z kondensatorem. Z tym, że fale trafiające na gniazda rca nie zostają już tak wzmocnione jak te po przejściu przez pre. Ale może efekt się zsumuje. 

No i w sumie będzie zaślepione wszystko. Zapomniałem, że mam jeszcze niezaslepione wyjścia rca w cd. No ale cd nie będzie brało udziału w teście. Odłączę je od pre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, KrólKiczu napisał:

Nie wiem czy już padło to pytanie, bo nie śledzę wątku ale czy jeśli podłączymy do wszystkich gniazd źródła, to też nastąpi poprawa dźwięku? A co jeśli chodzi o wejścia cyfrowe? Też należy je zaślepiać? A jeśli mam 2 pary terminali i nie używamy jednego kompletu, to czy ich zaślepienie przyniesie jakiś wymierny wynik? 

Tak z innej beczki - czy próbował ktoś wyginać sobie małżowiny uszne w stronę kolumn? Gwarantuję niesamowite efekty. 

Absolutnie wszystkie wejscia i wyjscia. Wtedy jest najwieksza poprawa w dziedzinie braku slyszalnego ale niemierzalnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia z małżowiną uszną to jest  fakt i to robi mega robotę. Często to testowałem u siebie będąc pod dużym wrażeniem. 

Efekty są na tyle spektakularne, że dziś niejeden audiofil moze pozazdrościć koledze z podstawówki, któremu dokuczał z uwagi na odstające uszy. 

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wydajniejsze wysokie tony vs pomniejszenie głębi sceny, nie dziękuję ;)

Tak odbierasz dźwięk przy zagiętych uszach?

U siebie zauważam głównie więcej danych w średnicy/wyzszej srednicy. Niskie na podobnym poziomie, wysokie może lekko do góry, ale nieznacznie.  Generalnie więcej szczegółów i dużo więcej dzieje się na średnicy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...