Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

40 minut temu, DiBatonio napisał:

Pobierzcie sobie aplikacje i pomierzcie wibrometrem, akcelerometrem.

Natomiast na słuch wystarczy dociążyć wzmak 5-10kg jak kto ma kawałek granitu, albo krążka od hantli to się nada.

https://play.google.com/store/apps/details?id=kr.aboy.sound

Na przykładzie tej aplikacji na forum obok pokazywałem na zdjęciach co się zadzieje, gdy urządzenie postawimy na desce stolika, a co gdy podłożymy absorbery pod sprzęt, różnice były całkiem znaczace w zależności od poziomu głośności, co za tym idzie ciśnienia akustycznego.

Najbardziej wpływ na pomiar drgań urzadzenia miały nagrania z zaznaczonym basem,  obojętnie co było źródłem w sensie instrumentu.

Ciekawe jest to, że w pomiary różnicowe kabli i innych pierdół jesteście wpatrzeni jak w obrazek, a wibroakustykę pomijacie.

To, że my nie odczuwamy czegoś na własnym ciele, nie oznacza, że urządzenia i elektronika nie jest na te zjawisko wrażliwa. 

Podaję proste przykłady.

 

O przepraszam, u mnie zależnie na czym najlepiej grało : granit, sklejka, tekstolit, pumeks, mig, piasek kwarcowy. Niektóre kable leżą na gąbkach zmywakowych lub klockach drewnianych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Adi777 napisał:

Ale słuchałeś? A jeśli tak, to czego dokładnie?

Nie słuchałem niczego wybitnego w tym układzie. Nie mówię, że takie zestawy grają źle. Mam świadomość jakie są plusy i minusy klasycznego stereo i zestawu z subwooferem. Ja jednak wolę tradycyjny układ dwóch kolumn :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Audio Autonomy napisał:

Nie słuchałem niczego wybitnego w tym układzie. Nie mówię, że takie zestawy grają źle. Mam świadomość jakie są plusy i minusy klasycznego stereo i zestawu z subwooferem. Ja jednak wolę tradycyjny układ dwóch kolumn :)

Spoko, tak z ciekawości się pytałem. Ogólnie, staram się zbierać jak najwięcej informacji o możliwie jak największej liczbie konfiguracji sprzętów. 

A możliwości jest wiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misiek x napisał:

A u mnie od dzisiaj na testach przez 2 tygodnie Xavian XN 125 evoluzione. Kolumny pożyczone od kumpla, graja dopiero ok. godz. ale moge powiedzieć że bardziej podobaja mi sie od ATC scm 7. 

Misiek, może za tani wzmak miałeś do tych ATC. Przecież powszechną prawdą jest, że te kolumny potrzebują pieca za co najmniej 20k. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dedal75 napisał:

Dla niektórych Syrena 104 jest legendą 😊 no i....?

No i jako marka i model samochodu też upadła 😁

24 minuty temu, misiek x napisał:

Wzmak raczej napędzi prawie wszystko, nawet  trudne elektrostaty. Nie żebym zachwalał, ale lepszego nie słyszałem do 30.000. A choć używany kosztował dużo mniej to jako nowy chyba więcej niż 20 000

O jakim  wzmacniaczu prawisz kolego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misiek x napisał:

Jest w stopce

IMG_20220424_140134.jpg

Ładny ten wzmacniacz, gdyby kosztował z 3-4k to za sam wygląd brałbym go w ciemno 🙂

Jeśli zaś chodzi o xaviany, miałem jakiś czas temu u siebie perle, które pożyczył mi mój przemiły kolega z leżajska @soberowy i też bardzo mi się podobały. Chociaż wydaje mi się (i chyba nie tylko mi), że te xaviany były bardziej do audiofilskiego plumkania a ATC wg mnie są bardziej uniwersalne. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, moss napisał:

Czasami przekłamują i dlatego wzmacniacz czasami nie dogaduje się z kolumnami.

31 minut temu, Wing0 napisał:

Czasem kolumny przekłamują i ze wzmacniaczem się nie dogadują.

Przede wszystkim,  to kolumny muszą się dogadać z pomieszczeniem, bo to z nim najbardziej korelują głośniki. 

😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kolumny aktywne są tak mało popularne? Z tego, co piszą ludzie, też audiofile, często mają lepszy bas, są przyszłością w audio, no i chyba nie bez powodu są często na szczytach ofert u producentów.

@DiBatonio Odpowiesz, dlaczego byłeś "zdezorientowany", gdy przedstawiłem swoje typy kolumn do odsłuchu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...