Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

2 godziny temu, soberowy napisał:

Jakby to miało wyglądać, poproszę o jakiś przykład. Masz na to jakiś pomysł? 

Może też chodzić o multiroom. Np w 3 pomieszczeniach mamy 3 zestawy ( Wzmaczniacz i kolumny stereo w salonie z wiim, głośnik Alexa w przedpokoju, głośnik bluetooth z wiim w przedpokoju ) Łączymy to w grupę, mówimy "Alexa! Play Nora Jones everywhere.  I wszędzie gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał S Obstawiam, że precyzyjne i oszczędne we własny charakter, wręcz przezroczyste AP fajnie dogadują się kolorowym Unisonem. I to jest dobre combo. Nasycenie + nasycenie i mamy za dużo tego dobrego :)

Swoją drogą (wspominałem już kiedyś o tym) nie znam drugiej marki (Audio Physic właśnie), która robi tak bardzo wrażliwe na zmianę elektroniki kolumny. Podatność na tuning i dostrojenie pod własne preferencje jest w nich wyjątkowa.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lpomis napisał:

Swoją drogą (wspominałem już kiedyś o tym) nie znam drugiej marki (Audio Physic właśnie), która robi tak bardzo wrażliwe na zmianę elektroniki kolumny. Podatność na tuning i dostrojenie pod własne preferencje jest w nich wyjątkowa

Zerknij na ART, Kudos czy Merlin one też ładnie pokazują zmiany sprzętowe o ile to nie nasze urojenia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lpomis napisał:

@Rafał S Obstawiam, że precyzyjne i oszczędne we własny charakter, wręcz przezroczyste AP fajnie dogadują się kolorowym Unisonem. I to jest dobre combo. Nasycenie + nasycenie i mamy za dużo tego dobrego :)

Jasne, ale przecież Menuety mają to nasycenie w rozsądnych granicach. To nie ociekające sokami paczki Dynaudio, bliżej im już (moim zdaniem) do Oper, które są często łączone właśnie z Unisonem. Poza tym, pamiętam, że Menuety podobały mi się z Indigo, choć oczywiście było to gęstsze i bardziej miękkie niż z Elexem. Dochodzi kwestia preferencji, dlatego pytam. :) 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, J4Z napisał:

...ale ta przestrzeń! Nie daje mi spokoju. Może jest nienaturalna, rozbuchana, nie wiem. Moim zdaniem, u mnie, w tym aspekcie pokonały AP, które przecież też uważane są (również przeze mnie) za przestrzennie grające kolumny. 

No proszę. A można by sądzić, że zgrane z Unisonkiem trójdrożne Sparki pod względem przestrzeni pobiją Meuety na głowę. Audio. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KrólKiczu napisał:

Jakie cechy posiada piecyk udany a jakie nieudany? 

Ten udany budzi ochotę częstszego słuchania muzyki, czasem dotykania go, a w skrajnych przypadkach nawet chęć zakupu. Ja poprzestałem na słuchaniu i dotykaniu, ale tylko dlatego, że mam wyjątkowo silną wolę. :)

4 godziny temu, kaczadupa napisał:

Fajny wygląd. Nowoczesny ale elegancki i zgrabny. Podobno bardzo udany piecyk, prawda @Rafał S

  • Śliczna zabaweczka (rozbrajający design i luksusowe wykonanie),
  • świetna separacja instrumentów (porównywalna z moją Normą),
  • przyjemny drive basu,
  • trochę lampowej barwy (choć mniej niż Haiku),
  • dosyć gładkie soprany, co może, ale nie musi się podobać / zgrać z kolumnami,
  • dla mnie za mało wypełnienia - musiałem zrobić dość głośno, żeby dostać tak dużą scenę i źródła pozorne, jak lubię.

Dwa ostanie punkty przesądziły o tym, że go nie kupiłem. Było naprawdę blisko. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Rafał S napisał:

Ten udany budzi ochotę częstszego słuchania muzyki, czasem dotykania go, a w skrajnych przypadkach nawet chęć zakupu. Ja poprzestałem na słuchaniu i dotykaniu, ale tylko dlatego, że mam wyjątkowo silną wolę. :)

  • Śliczna zabaweczka (rozbrajający design i luksusowe wykonanie),
  • świetna separacja instrumentów (porównywalna z moją Normą),
  • przyjemny drive basu,
  • trochę lampowej barwy (choć mniej niż Haiku),
  • dosyć gładkie soprany, co może, ale nie musi się podobać / zgrać z kolumnami,
  • dla mnie za mało wypełnienia - musiałem zrobić dość głośno, żeby dostać tak dużą scenę i źródła pozorne, jak lubię.

Dwa ostanie punkty przesądziły o tym, że go nie kupiłem. Było naprawdę blisko. :)

Zazdroszcze takiej przejzystej listy plusow i minusow.

Ja sie wlasnie mecze porownujac DIA 250s i AMP 150.

Wydawalo mi sie w sklepie ze cos slysze plus oczywiscie strach ze moze mnie ominac taka okazja i AMP wyladowal i mnie na szafce.

Teraz meka bo cos slysze ale nie wiem w ktorym kosciele. O te hobby. 🤭🙄

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się za to pod kątem wizualnym piecyki Gato kompletnie nie podobają. Kształt obudowy do mnie nie przemawia.
Ciekawe, bo z opinii jak widzę, pojawia się, że wygląda to luksusowo i fajnie. A ja mam odwrotnie wrażenia. :)
Chociaż mój Lyngdorf wizualnie też jakoś szczególnie mi się nie podoba.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...