Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Nie rozumiem. Słucham na Edifierach, laptop plus Spotify, czasami też Shanlinga M1 paruję z Edifierami.

Na razie musi mi to wystarczyć. Przecież nie będę wywalał dziesiątek tysięcy złotych na akustykę pokoju, który nawet nie jest mój, no i dla Edifierów to by było chyba aż za dużo ;)

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że w wątku o Naszych systemach przerywam rozważania na temat akustyki, ale chciałbym się podzielić refleksją na temat doboru elektroniki :) Wczoraj podłączyłem pożyczoną od Romana / @Rega / Yamahę C2A pod tranzystorową końcówkę mocy , dzisiaj w ruch poszły monobloki lampowe. Wiem Witek , że miałem grać trzy dni ale ..... znasz mnie , cierpliwość nie jest moją mocną stroną :) Samo pre jest niesamowite , co po części usprawiedliwia jego cenę na portalach sprzedażowych. Bardzo płynne wzmocnienie , potencjometr działa tak jak bym sobie życzył w każdym wzmacniaczu, czy pre. To samo dotyczy potencjometrów basu i wysokich , w ogóle wszystkie gałki , wajchy chodzą tak jak by były wczoraj smarowane :) Wejść, wyjść liniowych mamy aż nadto w tym bardzo rozbudowana sekcja gramofonowa, ale o tym napiszę w innym wątku. A teraz różnice , najbardziej zauważalna to taka , że C2A z tranzystorem utrzymuje cały czas dźwięk za linią kolumn , natomiast z lampami równiutko z kolumnami i tylko od czasu do czasu jakaś " przeszkadzajka" wyrwie się do przodu. Niesamowite , to samo ustawienie kolumn , ten sam pokój . Fajnie poeksperymentować szukając brzmienia ,które jest " nasze". Pre z tranzystorem zagrało czyściutko , jak dla mnie za czysto , już się przyzwyczaiłem do lampy i taki bezpośredni przekaz wcisnął mnie w fotel. Z lampami przyjemniej ale brak mi było tej pełnej lampy czyli przestrzeni , powietrza , czy jak to tam nazwać. Zostaje więc przy tym co mam, ale bogatszy o nowe doświadczenia :) 

20211212_103825.jpg

20211212_155640.jpg

2 godziny temu, Adi777 napisał:

Przecież chyba nie kupuje się kolumn pod akustykę, ani nie robi się akustyki pod dane kolumny?

Kupuje. A w każdym razie można takowe dobrać które nie będą powodowały wzbudzania basu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bleiz jest węższy od Yamahy, więc ta odległość jest nieco większą u Tomka.

Wystrzegalbym się stawiania obok siebie tych urządzeń. Tam są bardzo wysokie prądy, mogą się wzajemnie zakłócać. Jeszcze jest kwestia temperatury. Czym dalej od siebie stoją, tym bardziej się grzeją.

O gramofon pytanie do Tomka ale myślę, że to tak delikatne urządzenie, że starałbym się też zachować dystans.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czyli ze z lampą lepiej?

Inaczej , już dawno nie odbieram dźwięku w kategoriach , dobry- zły , lepszy -gorszy. Szukałem swojego i znalazłem. Ktoś może mieć zupełnie inne zapatrywania. Ale tak zostaje z lampą.

@adamnl Blazebird stoi 20 cm. od od monosów , dopóki nie słyszę niczego niepokojącego w kolumnach to tak zostanie. W poprzedniej konfiguracji monobloki miałem na glebie. Nie słyszę żadnej różnicy , między tymi ustawieniami.

Pytasz o gramofon i jego ustawienie. Tutaj potrzebne będą już eksperymenty u Ciebie. Nie da się powiedzieć czy jak ustawisz drapaka pod WBA to coś się nie będzie wzbudzać. Wkładka jest podatna na pole elektromagnetyczne. Ale czy będzie przydźwięk to zależy od budowy gramofonu. Telefunken S 500 stojący na szafeczce w odległości 40 cm od kolumny nie wzbudzał przydźwięku , na tym samym miejscu Universum F2095 po prostu wył . Po przestawieniu na drugą stronę szafki nastała cisza. Dlaczego ? Ciężko powiedzieć. Mój obecny gramofon stoi 30 cm. od monobloku i jest ok.

2 godziny temu, terracan1929 napisał:

jakaś klęcząca muzułmanka ?

 Prawie , to moja kurtka na krześle :) Kurna , dlaczego ludziska zawsze zwracają uwagę nie na to , co chce się zaprezentować ? ;) 

20211118_185528.jpg

20211212_192902.jpg

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, adamnl napisał:

Czy zamiast tego czegoś co u Ciebie tam pod drapakiem stoi

dobre :) to coś to moje KD. ;) 

Z moich dotychczasowych doświadczeń wynika , że na przydźwięk większy wpływ ma odległość drapaka od kolumny niż elektroniki.  Ale aby nie było zbyt pięknie ,to z kolei elektronika / pre / może powodować pętle masy :) Pocieszające jest to , że da się to zwalczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, adamnl napisał:

Wybacz, niezręcznie wyszło.

Spoko , nie jestem " kinowy "

29 minut temu, adamnl napisał:

Każdego dnia mniej słyszę.

i to jest prawidłowe podejście , też je stosuje.

30 minut temu, adamnl napisał:

Pytanie. Czy Blaze’a pod drapakiem mogę postawić? I ile cm nad 2A3 zachować? W sumie 30cm na Blaze’a wystarczy? Te blaty od stołów to fornirem pokryte.

Wg. mnie możesz , blaze się tak nie grzeje. Co do gramofonu to trzeba będzie się przekonać samemu , sprawa jest prosta , albo będzie brumił , albo nie.

Blaty u mnie to fornir , palisander i cztery warstwy lakieru. Rogoz dba niesamowicie o szczegóły , wykonanie jest mistrzowskie. Ja swój zamawiałem pod konkretne wymiary Sony V5 , ale wyszło inaczej , bo mi się w tzw. międzyczasie " skończyła " szafeczka audio i musiałem gdzieś postawić klamoty :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2021 o 19:26, audiowit napisał:

W czasie kiedy prowadziliście kolejną żenującą dyskusję na temat kabli kończyłem akustykę.

Pozdrowienia dla gąbkarzy ;)20211208_185711.thumb.jpg.eced9d50a88c0069335d97f30f75f64d.jpg

20211208_190131.jpg

20211208_185343.jpg

20211208_185619.jpg

Nooo, grubo pojechałeś Kolego! :)

Ja powoli przymierzam się do wnoszenia sprzętu do nowego pokoju/warsztatu. Będzie trzeba trochę powalczyć i poeksperymentować z optymalnym ustawieniem. Natomiast jeżeli chodzi o ustroje akustyczne, to mam narazie tylko to co poniżej. Cóż... ewidentnie mam słabość do lamp ;)

IMG_20211214_192444.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...