Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

4 godziny temu, terracan1929 napisał:

Jak już o vintage rozmawiacie, to dopytam.

Czy znacie/kupowaliście/licytowaliście coś na tym portalu ?

https://www.catawiki.com/pl/a/680323-aukcja-hi-fi-i-radio

 

mają fajne pozycje.

np.

https://www.catawiki.com/pl/l/64079913-pioneer-pt-06-horn-tweeter-glosnik

 

Catawiki to bardzo wiarygodny serwis kolekcjonerski. Sam korzystalem swego czasu dosc regularnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2022 o 08:52, doktormun napisał:

Do obsługi IO Daty używam tableta na androidzie. 

Należy zainstalować aplikację BubbleUPnP i wtedy poprzez ten program słuchamy Tidal lub Qobuz. Działa jeden i drugi. Qobuz oczywiście lepszy moim zdaniem.
Nie jest to taki typowy pełnosprawny streamer ale daje radę. 
Aplikacja Fidata, którą dostajemy wraz z magicznym pudełeczkiem do obsługi plików działa bardzo sprawnie.

Pliki i tak grają lepiej od streamingu. Oczywiście taki typowy streamer jest wygodniejszy w obsłudze, ale jednak Soundgenic może być też tak używany.

Osobiście gram po USB i nie testowałem po I2S.

Tomek, dzięki. Zainstalowałem BubbleUp i iodata śmiga, aż miło. Okazuje się, że dotychczasową niestabilność/mulenie iodaty nie było spowodowane samym urządzeniem tylko aplikacją nią sterującą. Miałem ją źle skonfigurowaną lub zainstalowaną. Tak, że  jedyna bolączka tego źródła wyeliminowana i można go z powodzeniem polecać. 

Pisałeś też o wymianie zasilacza. Wszyscy moi znajomi wymienili na liniowy i również polecają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audiowit napisał:

Okazuje się, że dotychczasową niestabilność/mulenie iodaty nie było spowodowane samym urządzeniem tylko aplikacją nią sterującą. Miałem ją źle skonfigurowaną lub zainstalowaną. Tak, że  jedyna bolączka tego źródła wyeliminowana i można go z powodzeniem polecać. 

Na magicznym pudełeczku na froncie, w prawym dolnym rogu świeci się dioda. Powinna się świecić na zielono, stałym światłem. Jeżeli miga lub świeci na pomarańczowo należy zrobić aktualizację, ewentualnie pobawić się menu konfiguracji urządzenia.
Ja to robiłem w poprzednią zimę (w sumie znowu mamy zimę, ale ten czas zap…….). Nie pamiętam dokładnie co i jak dokładnie robiłem, ale to I-O Data śmiga kompletnie bezproblemowo. Aplikacja Fidata działa niesłychanie szybko. Nie jest to dziwne, ponieważ generalnie Soungenic posiada mój ulubiony napis: Made in Japan. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahałem się w którym wątku napisać , czy w tym , czy w o Dirac Live. Myślę , że ten jest jednak trafniejszy. 

Odwiedziłem ostatnio Mariusza / @MariuszZ / i tutaj podziękowania za serdeczne przyjęcie i wspaniałe ciasto.

Nie była to moja pierwsza wizyta , mam okazję obserwować jak można poprzez dbałość o szczegóły doprowadzić do świetnego dźwięku niekoniecznie zmieniając wzmacniacz, czy kolumny. Tym razem słuchałem brzmienia Bifrostów z Hypexem . Niesamowicie dobrze poukładana scena , detale , zero nachalności, słucha się z przyjemnością. Można więc złożyć system niekoniecznie za grubą kasę dobrze grający. Przywiozłem DDRC- 22d , zrobiliśmy pomiary , ale o wynikach raczej chciałbym , by wypowiedział się Mariusz. Po prostu , czy warto inwestować w DL , jak bez tego systemu korekcyjnego nie ma się do czego przyczepić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Przywiozłem DDRC- 22d , zrobiliśmy pomiary , ale o wynikach raczej chciałbym , by wypowiedział się Mariusz. Po prostu , czy warto inwestować w DL , jak bez tego systemu korekcyjnego nie ma się do czego przyczepić.

Mam to szczęście, że lubisz przebywać nad morzem i zawsze coś bezinteresowanie podrzucisz do potestowania za co serdecznie dziękuję. Były u mnie Twoje Proaki, mini DSP DDRC, a teraz jego starszy brat 22d. Szkoda, że nie masz większego auta. Posłuchałbym w moim kwadracie użytkowanych przez Ciebie monosów WBA w komplecie z Altekami 😂 

DDRC-22d to bardzo użyteczne urządzenie o czym wszyscy mający jako takie pojęcie o akustyce pomieszczeń wiedzą. Mi bardzo spodobała się uniwersalność tego cyfrowego pudełka i fakt, że przetwarzamy sygnał z wejścia na wyjście w domenie cyfrowej. 

Porównując do praktykowanych przeze mnie sposobów radzenia sobie z modami pomieszczenia lekki niedosyt pozostawia ograniczony wgląd w to jak te filtry są generowane. Dla hobbystów oczekujących dobrych efektów korekcji ale nie zainteresowanych głębszą analizą tworzenia filtrów to oczywiście zaleta. Przemiatamy sinusem w kilku punktach, a resztę robi za nas oprogramowanie na serwerach w Norwegii. 

Tomek wspomniał, że wykorzystaliśmy Bifrosty z Hypexem nCore. Napisałem w liczbie mnogiej bo aktywnie mi pomagał w konfiguracji Diraka i w obsłudze statywu z mikrofonem czyli zrobił wszystko 🤣. Przy tych niepozornych kolumnach "górki" na niskich częstotliwościach pompowane niemiłosiernie D klasą są dość obfite i bez DSP brzmienie ma masę jak Arnold po sterydach 💪

Filtry 22d poprowadzone odpowiednią krzywą (NADa) z zachowaniem umiaru dla naszych oczekiwań czyli suwaczki dla lewej, dolnej granicy zadziałania z uwzględnieniem początku rolloff`u kolumn działają wyśmienicie. Nie ma efektu utraty mikrodetali, nic się nie pogarsza w najmniejszym stopniu, jest wrażenie poprawy brzmienia w każdym aspekcie. 

Wspomniałem o tym rolloffie kolumny bo pierwszy filtr zażyczyliśmy sobie do 20Hz i tam gdzie charakterystyka amplitudowa kolumn mocno opada, a filtr próbuje tam odtwarzać pasmo, dochodzi do słyszalnych zniekształceń odtwarzanej muzyki. Przy rolloffie Bifrostów od 100Hz i głównym modzie pomieszczenia 50Hz ustawienie granicy korygowania do 40Hz daje najlepsze efekty. 

Dirak robi świetną robotę ale trzeba uważać żeby nie przesadzić z oczekiwaniami. Lepiej dobrać "łagodną" krzywą i zmniejszyć zakresy filtrowania niż oczekiwać cudów i dziwić się, że algorytm nie wyrabia. 

Jeżeli miałbym rekomendować to urządzenie to z czystym sumieniem zachęcam do wypróbowania bo warto w praktyce przekonać się co to potrafi. Dobrze jest wstępnie pomieszczenie ogarnąć jakimiś absorberami bo połączenie cyfrowej korekcji i adaptacji da najlepsze efekty. 

Wspomnę jeszcze o tym, że na drugim zestawie czyli BMNy i lampowy SET w tych samych warunkach wolę słuchać bez korekcji DSP. Te kolumny i wzmacniacz nie dają takiej masy w dolnych rejestrach, a robotę jaką robią absorbery można uznać za wystarczającą. 

Jedyne co drażni mnie w tym wspaniałym urządzeniu to te "oczojebliwe" diody i $. 

Pozdrawiam. 

dirak.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MariuszZ napisał:

Jedyne co drażni mnie w tym wspaniałym urządzeniu to te "oczojebliwe" diody i $. 

Pełna zgoda, wcześniej zamazałam czarnym flamastrem, a po zmianie kolumn na Electro Voice Gamma poszłam o krok dalej i przestałam włączać 😁.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...