Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

23 godziny temu, Wing0 napisał:

Asia a tak przy okazji więcej na Arioso siedzisz czy na tranzystorze (o ile jeszcze jest) może skrobniesz coś w nasze systemy bo już nie pamiętam co tam u Ciebie. Z tego co pamiętam kolumny EV, Arioso, a co więcej?

Niewiele zmian - Arioso (niestety z usterką w trakcie diagnozy), Haiku Bright z nowymi lampkami, EV Gamma, Bluesound node i NAD1050.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2023 o 05:27, muzofan napisał:

To jest bardziej aktualne ;) Inne kolumny plus dodatkowa końcówka mocy ;) 

ATC SCM 150SL.jpg

Świetny pokoik. :)
Jakiego uchwytu użyłeś do powieszenia TV?

Właśnie stoję przed podobnym motywem i też będzie wisiał ponad linią kolumn, bo na ścianę za idą absorbery na wełnie i szukam jakiegoś uchwytu, który dobrze się sprawdzi.
No i jak się ogląda w ten sposób? Zastanawiam się czy szyja nie będzie boleć. Ale mam regulowany fotel typu relax, to może nie będzie tak źle. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zolt napisał:

Jakiego uchwytu użyłeś do powieszenia TV?

Przepraszam , że się wtrącę. Mój nr.1 to Vogel's . Precyzja wykonania , funkcjonalność , dostajesz wszystkie możliwe śruby do wszystkich typów TV , podkładki dystansowe. Wysunięcie , pochył, obrót wszystko co trzeba.

Mój 

https://www.tophifi.pl/telewizory-i-projektory/uchwyty-tv/vogels-w53080.html

jest do max.65" . 

20230131_211457.jpg

20230131_211528.jpg

20230131_211557.jpg

39 minut temu, J4Z napisał:

Bo po cichu liczę na kolejne odwiedziny?

Jasne , że wpadnę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zolt napisał:

Świetny pokoik. :)
Jakiego uchwytu użyłeś do powieszenia TV?

Właśnie stoję przed podobnym motywem i też będzie wisiał ponad linią kolumn, bo na ścianę za idą absorbery na wełnie i szukam jakiegoś uchwytu, który dobrze się sprawdzi.
No i jak się ogląda w ten sposób? Zastanawiam się czy szyja nie będzie boleć. Ale mam regulowany fotel typu relax, to może nie będzie tak źle. ;)

Ja mam któryś model Hama z kilkoma opcjami regulacji i dużą nośnością 😊. Szkoda mi czasu na oglądanie tv więc sporadycznie korzystam w salonie z tej formy rozrywki. Na szezlongu nie jest źle w takiej pozycji, względem ekranu 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomek4446 napisał:

Przepraszam , że się wtrącę. Mój nr.1 to Vogel's . Precyzja wykonania , funkcjonalność , dostajesz wszystkie możliwe śruby do wszystkich typów TV , podkładki dystansowe. Wysunięcie , pochył, obrót wszystko co trzeba.

Na plus widzę można spory przechył w dół robić jak ktoś potrzebuje, ale 800zł to dość sporo jak na uchwyt.

Do siebie podszedłem bardziej budżetowo bo tylko 110zł, https://allegro.pl/oferta/mocny-obrotowy-uchwyt-tv-wieszak-telewizora-45-75-9652119004. Nie ma aż takiej możliwości regulacji góra dół, ale stosunek ceny do jakości wyśmienity. Jak tylko go w rękę złapałem wiedziałem że jest dobrze, trzyma u mnie stabilnie 75".

Przygotowanie do jego montażu trochę jednak trwały, zrobiłem konstrukcję z drewnianych łat jak na fotkach. Ściana pod regipsem ma sporo centymetrów materiałów pochłaniających a nie chciałem montować TV by wisiał na samej płycie gipsowej. Stelaże g-k oprócz potrzymania na suficie mają oparcie wyłącznie na wspomnianej podstawie uchwytu TV oraz wzmocnieniu dla niżej podwieszonej szafki . Cała ściana wisi nad podłogą i jest "pływająca".

Wyszczotkowana i zagruntowana ściana.1.jpg

Przyklejone do cegły płyty gipsowe (dla uzyskania geometrii), oraz na to panele akustyczne z od SoundSolutions o grubości 40mm z podklejoną warstwą 3mm gumy
2.jpg

Panele naklejone, widać już podstawę na uchwyt 
3.jpg

Stelaże...Okablowanie...4.jpg

Wypełnienie pustych przestrzeni  skalną wełną mineralną Rockwool Rockslab Acoustic 100 mm, stelaże też od środka są nią wypchane

 5.jpg

Widać naklejoną piankę akustyczną pod g-k.6.jpg

W trakcie montażu g-k, pierwsze przymiarki uchwytu i szafki
7.jpg

Tania siła robocza :)
8.jpg

Voilà
9.jpg


 

 

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stereo nie ma miejsca na TV. Gdzieś poza linią kolumn musiał wisieć. Nie do końca zgodzę się jednak z opinią że "bardzo źle się ogląda". Wszystko zależy od miejsca siedzenia. Jeśli jest odpowiednio pochylone lub ma regulację w tej płaszczyźnie to można komfortowo gapić się w TV 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je też stoję na stanowisku że w stereo nie ma miejsca na TV. Obojętnie gdzie, przy sufice ta tafla też negatywnie wpływa na odbiór. Jest za to miejsce na ekran i projektor z czysto akustycznej przyczyny. I nie mam na myśli kinowych setów w wielkimi przekątnymi. Teraz są zabawki krótkiego rzutu i to w warunkach domowych się sprawdza jak ktoś nie chce demolować sufitu na projektor.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Je też stoję na stanowisku że w stereo nie ma miejsca na TV. Obojętnie gdzie, przy sufice ta tafla też negatywnie wpływa na odbiór.

A w czym odbicie dźwięku od TV jest gorsze od odbicia dźwięku od ściany? A komoda między kolumnami (jak ma wielu)? Dlaczego jej nikt się nie czepia? Tylko TV jest nieaudiofilski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Audio Autonomy napisał:

Łapy nie bolały?

Nie pytaj, o pewnych sprawach wolałbym nie pamiętać. A ściany są cztery... ;) Ale jak już doprowadziłem je do tego momentu, to próbowano mnie przekonać by tak zostawić bo ma to swój urok.

11 minut temu, Kraft napisał:

A w czym odbicie dźwięku od TV jest gorsze od odbicia dźwięku od ściany?

Zerknij na wpisy kolegów wyżej w temacie, specjalnie dają TV wyżej bo im się warunki akustyczne psują. Ja aż takim melomanem nie jestem, zresztą pokój pełni troszkę bardziej uniwersalną rolę. Wychodzę z założenia że jeśli niektórzy odczuwają takie zmiany na słuch i im to przeszkadza, to z TV w ogóle powinni zrezygnować. TV odbija "trochę" inaczej jak komoda. Bardziej do szyby w oknie bym porównał.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomek4446 napisał:

Przepraszam , że się wtrącę. Mój nr.1 to Vogel's . Precyzja wykonania , funkcjonalność , dostajesz wszystkie możliwe śruby do wszystkich typów TV , podkładki dystansowe. Wysunięcie , pochył, obrót wszystko co trzeba

Tak. Nie można na tym oszczędzać! Tańsze rozwiązanie to same problem. Podstawowy, że kompletnie nie trzymają poziomu i kątów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

A w czym odbicie dźwięku od TV jest gorsze od odbicia dźwięku od ściany? A komoda między kolumnami (jak ma wielu)? Dlaczego jej nikt się nie czepia? Tylko TV jest nieaudiofilski.

Tym, że to różne ośrodki dla fali akustycznej, komoda jest z płyt meblowych tudzież drewna, pochłania i odbija inaczej niż płaska tafla dużego TV.

Niektórzy zarzucają na TV koce i inne takie warto spróbować, czy w ogóle da się wychwycić różnice.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, muzofan napisał:

Tv bardzo negatywnie wpływa na odbiór. Wysoka komoda też pogarsza dźwięk. @Kraftna pewnym poziomie brzmienia już wszystko ma znaczenie. Do tego jednakże trzeba mieć tak zrobioną akustykę i rozdzielczy sprzęt żeby wyłapać te różnice. 

Dokładnie tak.

Ja do, że tak się wyrażę poważnego słuchania muzyki ściągam TV, zwlaszcza że za TV stoi dyfuzor 1D, a do plumkania i relaksacji, TV zostaje na stoliku.

Te rzeczy można pogodzić,  wrzuciłbym zdjęcia, ale podobno u mnie jak w poczekalni PKP, więc  nie ma co oglądać.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, muzofan napisał:

Tv bardzo negatywnie wpływa na odbiór. Wysoka komoda też pogarsza dźwięk. @Kraftna pewnym poziomie brzmienia już wszystko ma znaczenie. Do tego jednakże trzeba mieć tak zrobioną akustykę i rozdzielczy sprzęt żeby wyłapać te różnice. 

Widzę, że zatoczyliśmy w rozumowaniu koło. Mało kto ma zrobioną akustykę (a jeszcze rozdzielczy sprzęt), więc wychodzi na to, że mało kto musi się tym TV przejmować;). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...