Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Przed chwilą, muzofan napisał:

To dawaj teraz fotkę swojego pomieszczenia @DiBatonio, strojonego na ucho to też może się pośmiejemy. Fajnie sobie pożartować 😉

Chłopie, ja nie wyśmiewałem Twojego pomieszczenia i adaptacji akustycznej.

Pokaz mi choć jedno zdanie w którym obśmiewam Twój pokój. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czaję. Ja nie jestem właścicielem Mega-acoustic, świadczę dla nich sporo usług, pomagałem i pomagam tworzyć tą firmę, ale jakby nie patrzeć nie jest moja ;) a moich dyfuzorów w sprzedaży publicznej nie ma. Jeżeli to są Twoich zdaniem ceny high endowe, to jeszcze do niego daleko, high end w akustyce to np. artnovion którego często używam to koszt ok. 2800 zł za szt:

https://www.artnovion.com/product-categories/4-diffusion/products/418-atlas-w-diffuser

a moje dyfuzory w detalu też kosztują ok. 3000 zł za szt, ale pewnie powinienem sprzedawać je poniżej ceny wytworzenia żeby było dobrze

Wracając do Mega-acoustic, jeśli odnosisz je do jakiś ledwo posklejanych klocków z allegro robionych przez nie wiadomo kogo to pewnie to jest high end. Ta firma nigdy nie konkurowała polityką najniższej ceny i nie ma takiego zamiaru, bo jakość i powtarzalność dużo lepszą niż znaczna część rynku więc nie jest najtańsza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Mikelas76 napisał:

Tych mam 4szt, kupiłem je kiedy jeszcze kosztowały polowe tej ceny, dawno temu.

Jeszcze 2szt AcousticManufacture w podobnej (obecnej cenie) tych pierwszych😉

Dzisiaj już chyba droższe są te AcousticManufacture.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie zatkało, pamiętam jak sprzedawałem lampę Feliksa i gościu pytał się mnie czy nie mam gdzieś suba ukrytego tyle było niższego basu z małych monitorów zamkniętej budowy NHT 

SAM_2777.JPG.e98d13f64391055eae6c1fcb845407b7.JPG

Przesłuchalem różne utwory na moich obecnych podłogowych i po zalecanej korekcji eq przez pomiary niższego basu jest mniej niż z małych monitorów.. i weź tu polecaj sprzęt nie wiedząc jak to wygląda w pomiarach gdy maleństwa mogą wydłużać, podbijać bas nie wiedząc o tym gdy się nie zastosujemy do korekcji krzywej 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2023 o 16:46, Arko55 napisał:

Aż mnie zatkało, pamiętam jak sprzedawałem lampę Feliksa i gościu pytał się mnie czy nie mam gdzieś suba ukrytego

Właśnie miałem przyjemność gościć forumowicza , który gdy podłączyłem ProAci zadał pytanie co jeszcze gra ? :) 

P.S.

Kordian dzięki za miłe spotkanie.

20230311_131919.jpg

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rafał S napisał:

Z ciekawości: a co jeszcze grało?

No nie przesadzajmy , aż tak wiele to tego nie mam :) 

Zagrał Luxman dzielonka z Altecami , ale koledze / zresztą tak jak mnie / bliższy był niedoskonały dźwięk lampy. 

Przy okazji mały eksperyment. Lampa -Altec - 98 dB SPL - przydźwięk jest , lampa - ProAc 86dB SPL - przydźwięku nie ma :) 

24 minuty temu, Kraft napisał:

Tomek, mogłeś podłączyć Ushery. Dopiero byłoby zdziwienie. 

Nie kopie się leżącego :) 

Trochę już nie wystarczyło czasu. Fajne są takie spotkania , wymiana doświadczeń , uwag , poznaje się inny punkt widzenia na dźwięk. 

35 minut temu, Kubakk napisał:

Te duże za nimi służyły jako ustroje akustyczne w takim ustawieniu chyba

Dzięki , że mi przypomniałeś , od dwóch lat się głowię , po co je właściwie nabyłem ?! :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław 66 napisał:

Zastanawiam się jak "sprawiedliwie" okablować Twój SET?

Jestem póki co bardzo przywiązany do swoich nerek :) 

W tej chwili jest miszmasz , choć głównie króluje Neotech . Głośnikowe Talk Concert 4.

@Bogusław 66 Aaaa , chyba właśnie załapałem. Zaległa kwestia kabli ? Nie ma ciśnienia. Jak przebiegniesz maraton w New Yorku , to wrócimy do tematu. Zdrówka życzę. :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kraft napisał:

W ATC masz taki "łagodny". Podoba Ci się?

Tak, w pewnym momencie przestałem być basolubem 😉

Dla mnie jego ilość i jakość jest wystarczająca, ale wiem że dla wielu osób ATC  scm7  mają basu po prostu mało. Ja natomiast uważam (zazaczam że jest to moje subiektywne odczucie) że jest on równy, a w niektórych nagraniach potrafi naprawdę konkretnie o sobie przypomnieć. 

Edytowano przez KrólKiczu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, J4Z napisał:

Z jednej strony jest fajny bo szybki i twardy, z drugiej, pewnie dlatego że (jak kraft wspomniał) szybko (wysoko) się kończy. 

Adrian, tylko pytanie ile instrumentów w muzyce, której słucham, schodzi poniżej 45 Hz? Jak wspomniałem - mi ich bas nie "przeszkadza" ale też nikogo nie namawiam na takie monitory. Mi one odpowiadają, słucham ich z przyjemnością i tyle 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...