Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

16 minut temu, audiowit napisał:

Psychoakustyka jest jak najbardziej słusznym tropem. Szkoda, że jest opatrznie interpretowana. W/g misjonarzy przeszkadza w usłyszenia "prawdy" w/g nas audiofili jest częścią naszego życia i pozwala wykorzystać ja do słuchania. Czyli nie tylko uszy, tylko uszy i mozg.

Wow!

Toż to prawdziwy audiofilski "coming out".Jestem pod warżeniem! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Adi777 napisał:

BTW, jakich dokładnie modeli słuchałeś, i gdzie?

Zakochałem się w nich w 2016 roku na AVS / zdjęcie 1 /. Nie wiem jakie to modele , nie mam pamięci do nazw i szczerze to nawet nie staram się dowiedzieć. Są po za zasięgiem tak finansowym jak i racjonalnym / mój pokój dzienny /. Dlaczego je lubię ? Bo prezentują to do czego dążyłem i co uzyskałem w moich obecnych paczkach , aczkolwiek robią to z większą finezją. Brak nachalności , brak efektu wow , brak jakiegokolwiek dominowania któregoś z pasm , umiarkowane ciepło i bezbłędne oddanie klimatu i przestrzeni utworu. Słuchałem ich z McIntoshem i Tenorem , efekt identyczny.

Na tym samym AVS były jeszcze jedne kolumny które mnie zachwyciły , choć słuchałem ich tylko raz w życiu tj. Taga Harmony Diamond F- 200. Grały zupełnie inaczej od Rockportów , dużą detalicznością , ciekaw jestem jak bym je teraz odebrał ? / zdjęcie 2 /.

rockport.jpg

taga.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adi777 wiesz co ? Tak sobie pomyślałem , że jak już będziesz pakował na paletę te Rockporty , to mógłbyś wcisnąć Gryphonika . Z czymś to przecież musi grać ? Sorry , że piszę tak oczywiste rzeczy , nie gniewaj się :)  Zawsze zaoszczędzi się na transporcie , nie chcę Cię narażać wszak na dodatkowe koszty :) 

g evo.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@J4Z w 1859r nie robiono lamp. A poza tym co ja mam do Twoich zakupów. Co sobie kupisz ,tego będziesz słuchał. NIC mi do tego. 

PS. W lampach po taniości to raczej żarówkę do latarki można kupić, względnie jakąś podróbkę na bazie tanich chińczyków lub JJ. A jesli nadruk idealnej jakości to zalecam zdwojoną ostrożność. Pozdrawiam. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@J4Z Nie wywołało to u mnie żadnej reakcji. Chcę Ci tylko uświadomić, ze zakup lamp jest obarczony dość duzym ryzykiem zakupu lamp podrabianych. Ostatnio czytając artykuł dotyczący w/w tematu przeczytałem, ze sprzedawane jest ok 50-60% lamp podrabianych i dlatego zalecana jest szczgólna ostrożność przy zakupie od nieznajomych osób. 

PS. Lampy Telefunken to oddzielny temat. Sprawdzone, oryginalne, o dobrych parametrach, a jeśli jeszcze dobrane w parę to już ceny wykraczające powyżej tysiąca zł. W skrajnych wypadkach nawet kilka tys. Jednakże ich brzmienie jest mało porównywalne do innych. Moze trochę do Brimar lub Siemens, w ostateczności Amperex BB. Brzmienie Sylvanii, mnie osobiście, przypomina raczej EH czyli takie sobie. Z tym, że fachowcem nie jestem i możliwe, że się mylę. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ok. Na droższe przyjdzie czas. Tylko jeszcze raz uczulam na zakup z niewiadomego źródła za okazyjną kasę. Nie sztuką jest wydać kasę i potem stwierdzić, ze to budżetowa chińszczyzna warta kilkanaście zł.

PS. Czym prędzej odklej tę naklejkę od lampy. Lampa się nagrzewa dość mocno co powoduje roztopienie kleju, nierównomierne nagrzewanie się samej bańki i w konsekwencji mozliwość uszkodzenia . A naklejkę z danymi (jeśli wiarygodne) naklej na pudełko.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...