Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Zebrałem się, żeby dodać swój system którego słucham od 1.5 roku. Fyne audio 502, Cyrus one cast, MF M3 scd i gramofon pro-ject.

Sprzęt gra fajnie. Tzn. mi się podoba. Chcę dodać dodatki poprawiające akustykę, ale że sprzęt stoi w salonie to ciężki temat z żoną. A że pomieszczenie jest duże to dźwięk trochę się w nim gubi.

Kupując system bardzo chciałem mieć odtwarzać CD żeby słuchać swojej kolekcji kompaktów. Potem dostałem w prezencie gramofon i skończyło się na tym że słucham 70 procent że streamingu 25 z winyla i 5 CD ;). 

Tak jak pisałem, granie bardzo mi się podoba, a kupując go chciałem żeby był na dłuższy czas, ale już mnie kusi żeby coś zmienić, w sumie dla samej zmiany. Może dobrze że nie mam czasu na jeżdżenie po salonach czy odsłuchy w domu ;)

Pozdrawiam

IMG_20230630_215759.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ten dywan.

Skoro to takie duże pomieszczenie poprostu odsun kolumny trochę bardziej od ściany tylnej i obruc tak bardziej w stronę słuchającego. 

Jeśli się nie mylę to w zasadzie to są kolumny z portem skierowanym w dół więc z ustawieniem nie powinno być takiego problemu?

Fyne 502 to dość spore kolumny i wciąż się gubią w pokoju?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu słuchać bo cholera wie czym to J4Z nagrywał i potem co wnoszą nasze telefony, słuchawki itp. U mnie na nausznikach Oppo pm3 jest aż do przesady sztywny, suchy, poszatkowany, ujednolicony karabin maszynowy. Jakby brakowało wypełnienia i było całościowo za jasno. I takie to dupne wnioski ze słuchania na fonie filmików... 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Ale o co chodzi? Że wciąż zbyt pusto?

Nie wiem czy pusto czy nie. Mówię co słyszę. Nie wypowiadam się o barwach, przestrzeni czy jakimkolwiek bardziej wysublimowanym aspekcie. Słyszę jazgot i hałas. Na żywo chyba potrafi zabić i to w bolesny sposob :)

36 minut temu, kaczadupa napisał:

Nie ma sensu słuchać bo cholera wie czym to J4Z nagrywał i potem co wnoszą nasze telefony, słuchawki itp. U mnie na nausznikach Oppo pm3 jest aż do przesady sztywny, suchy, poszatkowany, ujednolicony karabin maszynowy. Jakby brakowało wypełnienia i było całościowo za jasno. I takie to dupne wnioski ze słuchania na fonie filmików... 

Jest w tym przypadku, bo nie wspomniałem o całkowitym braku niższego basu , jakiegokolwiek zresztą, czy braku wypełnienia czy braku szybkości, dynamiki czy czystości. Po prostu słychać jazgot. I tego telefon nie spreparował. Akustyka panie.

1 godzinę temu, J4Z napisał:

Oooo Wielki Audiowicie, władco starych audiofilów (ale tylko z forum.audio.com.pl)...

Odignorowałeś mnie? Co za zaszczyt! Dziękuję. 🥰

A tak dojebać chciał. 

Dziwne rzeczy dzieją się z forum i widzę, rzeczy, których nie widziałem, przesuwa mi się treść w lewo i kilka innych artefaktów min wpadł mi w oko filmik. Chciałem sprawdzić ewolucję jak u Ciebie nastąpiła. I pewnie tak. Tylko pytanie jak było wcześniej :)....

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiowit napisał:

Ale chujnia nawet w słuchawkach. Bez kompleksowej adaptacji ... się nie da.

Ty naprawdę jesteś w stanie ocenić, że chujnia, raz że po takim nagraniu, a dwa z filmiku nagranego na smartfonie?

 

Podejrzewam, że gdyby Adrian zapodał jakieś akustyczne nagranie jazzowe lub inne, ale spokojniejsze byłoby inaczej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...