Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Dla ciśnienia akustycznego nawet w m³.

Policz sobie dowolnych wymiarów pokój np. kwadrat 12m2, prostokąt 12m²,  czy będą się rozkładać w ten sam sposób, zrób sobie to samo dla większych pomieszczeń.

 

2 minuty temu, Adi777 napisał:

Coaxial.

Czyli szerokopasmowy? 

2 minuty temu, Karol64208 napisał:

ok, jesteś jasnowidzem😏, poda wartość "W" Wat.

Nie jestem jasnowidzem.

Natomiast  Twoje opowieści są jakieś dziwne, poszukaj wątków o akustyce.

 

8 minut temu, soberowy napisał:

Jakieś Proacze za kilka tyś $, w sumie dla niektórych dwie tygodniówki ;)

Dla Adiego chyba 🙂

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, DiBatonio napisał:

Nie nie są znakomite są fajne i ałdiofilne 😉

Gra cały system i pomieszczenie, które koreluje z klumnami, przecież to wiesz.

Już wiem, ale nie powiem :) 

Ale jaja, miałem te lub bardzo podobne do Twoich jednocześnie z B&W 705 Signature. Muszę przyznać, że doskonałe kolumny.  Korzystając z pomocy Wojtka @lpomis wybrałem Bowersy, uwzględniając moje preferencje dźwiękowe. Pojedynek był bardzo wyrównany.  Sprawozdanie Wojtka jest na forum.

Edytowano przez MMarek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie robi cudów nie wiadomo jakich, ale działa. Napisałem AJ, że dobrze przygotuję pomieszczenie. Wspomniałem o basstrapach. Od razu napisał, że przy takiej konstrukcji kolumn pułapki basowe są niepotrzebne. Wspomniał o dyfuzorach za kolumnami i absorberach za fotelem.

To wszystko jest mierzalne. Sa producenci, którzy to wykorzystują.

Chyba, że ktoś jest najmądrzejszy i chce powiedzieć, że każde pomieszczenie, każde kolumny potrzebują tego i tamtego, to spoko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Adi777 napisał:

Chyba, że ktoś jest najmądrzejszy i chce powiedzieć, że każde pomieszczenie, każde kolumny potrzebują tego i tamtego, to spoko.

Ale to wynika z charakterystyki i odpowiedzi akustycznej każdego pomieszczenia, czy źródłem ciśnienia akustycznego będzie kolumna - prostopadłościan, czy kulista bryła mody danego pomieszczenia będą się tak samo wzbudzać. 

A skąd ta nazwa kardioidalna, tak pytam bo to pojęcie znane z mikrofonów i ich charakterystyki.

A takie zagięcia kolumny na frontowej ścianie to nie nowość, a służy raczej niwelowaniu interferencji fal sąsiadujących głośników i powierzchni kolumn.

 

18 minut temu, Adi777 napisał:

Od razu napisał, że przy takiej konstrukcji kolumn pułapki basowe są niepotrzebne.

W 12m pokoju, to nawet nie ma na nie miejsca, bo te gąbki i "basstrapy", to obok pułapki basowej nie stały. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń nawet małe monitory w zamkniętej budzie grały bardzo nierówno przez mody pokoju, dobrze pamiętam jak kupiec od lampy Feliksa przyjechał posłuchać zestawu i powiedział mi że tam brakuje średnicy a dodatkowo gdzie ja schowałem suba, tak akustyka może spierniczyć dźwięk stosunkowo łatwych w ustawieniu monitorków..

Po tej przygodzie podłogówki stawiam na równi z monitorami, bez różnicy i wszędzie są kompromisy, nawet gdy by jedne grały pełniej w paśmie, równiej to drugie mogą dawać lepsze odczucie holografii, więc kompromisy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arko55 napisał:

tak akustyka może spierniczyć dźwięk stosunkowo łatwych w ustawieniu monitorków

Potwierdzam. Sam się zmagam z podobnym problemem. I dodam, że nie można się kierować zejściem / -3dB podawanym przez producentów, bo charakterystyka na lewo od tego parametru może być bardzo różna. Pomiary dostępne w sieci też są często robione w pomieszczeniach innych od naszego i nie można na nich polegać. Dość powiedzieć, że spore szafy schodzące nominalnie do 35Hz / -3dB nie powodowały u mnie takiego rezonansu, jak mniejsze monitory deklarujące 42 Hz / -3dB. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Rafał S napisał:

Dość powiedzieć, że spore szafy schodzące nominalnie do 35Hz / -3dB nie powodowały u mnie takiego rezonansu, jak mniejsze monitory deklarujące 42 Hz / -3dB. :)

Z powyzszego wynika że te "szafy" były bardziej dopasowane do akustyki pomieszczenia niż wspomniane tu monitory :)

8 godzin temu, DiBatonio napisał:

A skąd ta nazwa kardioidalna, tak pytam bo to pojęcie znane z mikrofonów i ich charakterystyki.

Kardioidalny układ można stworzyć z kilku standartowych kolumn niskotonowych np. Subwooferów plus cos co opóźnia część z nich (w zależności ile ich zastosujemy), zaznaczam jednak że powyższe pisze w oparciu o zestawy stosowane np. Na scenie. 

Zastanawia mnie jednak efekt w pomieszczeniu zamkniętym🤔

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2023 o 06:48, elektron6 napisał:

Proste - ludzie się nie znają i nie znają historii audio. Łatwiej jest kupić nowego chinę niż przejrzeć oferty, poczytać, wywnioskować etc. Tak jak wcześniej pisałem nawet dzisiaj jest w ofercie n lepszych, używanych wzmacniaczy lampowych aniżeli niejeden nowy. Dodatkowo jest szansa zakupu za normalne pieniądze- może nie wszystkie oferty bo część jest drogo wystawiona ale rynek i Klient zawsze cenę weryfikuje.

Tak, to prawda, łatwiej jest kupić nowe jeśli ktoś nie jest fachowcem elektronikiem lub tzw. "audiofilem".

Zadziwiają mnie stwierdzenia... lepiej kupić używane, a wyższej klasy. Kupujecie? Jeździcie kilkaset kilometrów aby posłuchać? Jesteście pewni, że po tygodniu nie pierdyknie i zostaniecie z ręką (sprzętem) w nocniku? 

Takie propozycje, to dla wyjadaczy, ale oni ich nie potrzebują. Z całym szacunkiem, ale dla przeciętnego człowieka te uwagi są g... warte. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Adam5 napisał:

Zadziwiają mnie stwierdzenia... lepiej kupić używane, a wyższej klasy. Kupujecie?

Tak

45 minut temu, Adam5 napisał:

Jeździcie kilkaset kilometrów aby posłuchać?

Tak

45 minut temu, Adam5 napisał:

Jesteście pewni, że po tygodniu nie pierdyknie i zostaniecie z ręką (sprzętem) w nocniku? 

Tak samo jak z nowym , brak pewności.

46 minut temu, Adam5 napisał:

Z całym szacunkiem, ale dla przeciętnego człowieka te uwagi są g... warte. 

Z całym szacunkiem , ale ta pasja wymaga poświęceń i odrobiny ryzyka. A jak to nie pasja a tylko " aby coś brzęczało " to faktycznie budżetowy nowy sprzęt jest jak najbardziej wskazany .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...