Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

4 lata temu szukałem. Polska w audio/akustyka to inna wyższa liga w porównaniu do Nl. 
Uciekam od ocen, wolę obserwację i z nich/moich wynika, że bialoczerwoni stoją o wiele, wiele dalej w tej tematyce. Świadomość, wiedza i umiejętności. Skorzystałem zatem z pomocy Polaków. 

Z pogłosem @Adi777 dasz sobie radę sam. Skoro ja dałem to Ty tymbardziej. A jak czytam o planach dsp, to i w tych niskich rejestrach także sobie poradzisz. Jesteś młody, trenujesz🤸‍♂️😃, lubisz muzykę/brzmienie, to sobie poradzisz. I satysfakcja będzie i 💪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rega napisał:

Uogólniasz. Życzę Adiemu jak najlepszego grania i ....

Myślę, że to nie ja uogólniam…😉

Tak jak pisałem wcześniej wierzę w te kolumny i myślę, że Adi będzie zadowolony, czego mu zresztą życzę. Jednak jakiś wysiłek trzeba będzie podjąć, by naprawdę było dobrze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tak dobrze , że od razu wszystko będzie pasowało. Czasem trzeba trochę się pomęczyć. Adi zaczął z górnej półki, a więc jeszcze wiele wydatków na audio przed Nim. W czasie prac wykończeniowych w nowobudowanym domu, to niewskazane. Wiem coś na ten temat.😉

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2024 o 04:49, audiowit napisał:

W jakich jednostkach mierzymy " moc nagłosnienia danego pomieszczenia" ? W dB, dżulach?

🤣

Dnia 13.04.2024 o 04:49, audiowit napisał:

Modów raczej nie trzeba szukać, bo wiadomo, ze są.

musisz odróżnić mody od tła akustycznego i pierwszego odbicia dźwięku (echo ), czasu i czy energia odbita dochodzi do punktu w postaci dźwięku rozproszonego, czy też fala dźwiękowa posiada określony kierunek.

Pozdr.

P.S.

Przyjęta wartość dla pomiarów 1W / 1m2, przy większych obiektach pomiar wykonuje się na 1m3.

Drugi ważny aspekt skuteczności nagłośnienia jest  SPL.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomek4446 napisał:

Dlaczego ?

Ma korekcję, może się przydać. Poza tym, wygląda przyzwoicie. Może mógłbym też zastąpić nim laptopa do Roona, ogólnie do streamingu, ale nie wiem, nie znam się. Na razie lapek będzie do tego służył.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Ma korekcję, może się przydać.

Ciekaw jestem Twojej opinii po odpaleniu DL. Ja do dzisiaj mam mieszane odczucia. Ostatnie trzy tygodnie walczyłem z fazowością kolumn , pozycjonowaniem , kablami , dołączaniem i pomijaniem różnych ustrojstw i .... słuchałem z wyłączonym MiniDSP 22 /. Powiem tak , nie było źle :) Wczoraj zrobiłem pomiary , włączyłem w tor MiniDSP i .... też nie jest źle :) Ale do brzegu , jak odpalisz to urządzenie, to napisz czy bardziej Ci pasuje dźwięk z korekcją DL czy bez.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomek4446 napisał:

Ja do dzisiaj mam mieszane odczucia.

Tylko Twoje kolumny mają łagodny dół pasma, więc nawet bez korekcji sprawiają mniej problemów z dudnieniem. Takimi z mocniejszym dołem DSP pomoga bardziej. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karol64208 napisał:

🤣

musisz odróżnić mody od tła akustycznego i pierwszego odbicia dźwięku (echo ), czasu i czy energia odbita dochodzi do punktu w postaci dźwięku rozproszonego, czy też fala dźwiękowa posiada określony kierunek.

Pozdr.

P.S.

Przyjęta wartość dla pomiarów 1W / 1m2, przy większych obiektach pomiar wykonuje się na 1m3.

Drugi ważny aspekt skuteczności nagłośnienia jest  SPL.

E, no co Ty?  

Echa albo poglosu. Bo podejzewam, ze nie odrózniasz. Dziekuję, radze sobie. Natomiast proszę nie wprowadzać wartosci, ktorych nie ma w fizyce. Jesli chcesz wptowadzic to poprosze o opracowanie.

No i pozostaje nam jeszcze nazwanie jednostki " mocy naglośnienia danego pomieszczenia" . Ja jestem za 1 Karolem. Zgadzacie się?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczmy wyższy model Luxman serii L-5xx tym razem 570 produkowany na rynek japoński. 
Wykonanie top, bardzo dobrej klasy elementy, wszystko po ekranowane , świetna sekcja preampu mc/mm. Dźwięk bardzo przyjemny do długiego słUchaniami. Czuć moc i granie w klasie A.
Wizualnie może się podobać mimo iż sprzęt ma te 40 latek. Gałki oryginał metal żaden tam plastik bombastic. Polecam choć nie jest to wzmacniacz tani to naprawdę w tej cenie ciężko szukać coś lepszego. 

IMG_6711.jpeg

IMG_6710.jpeg

IMG_6709.jpeg

IMG_6708.jpeg

IMG_6707.jpeg

IMG_6706.jpeg

IMG_6715.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leniwy wieczór z Diana Krall i zestawami grającymi forumowiczów(200 strona pykło... i lecę dalej). Od dechy do dechy oczywiście nie czytam, bo życia by brakło, ale fotki uważnie przeglądam(niektórych  pomieszczeń i gratów szczerze zazdroszczę, a najmocniej tych vintage).

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2024 o 22:18, elektron6 napisał:

Zobaczmy wyższy model Luxman serii L-5xx tym razem 570 produkowany na rynek japoński. 
Wykonanie top, bardzo dobrej klasy elementy, wszystko po ekranowane , świetna sekcja preampu mc/mm. Dźwięk bardzo przyjemny do długiego słUchaniami. Czuć moc i granie w klasie A.
Wizualnie może się podobać mimo iż sprzęt ma te 40 latek. Gałki oryginał metal żaden tam plastik bombastic. Polecam choć nie jest to wzmacniacz tani to naprawdę w tej cenie ciężko szukać coś lepszego. 

IMG_6711.jpeg

IMG_6710.jpeg

IMG_6709.jpeg

IMG_6708.jpeg

IMG_6707.jpeg

IMG_6706.jpeg

IMG_6715.jpeg

A jak oceniasz budowę i jakość elementow, wykonanie. Bo dla mnie to klejnocik. Mam takiego i co prawda na nim nie gram ale jakoś nie chcę się go pozbywać :)

Mój jest w lepszym stanie wizualnym. Zresztą mam też Pre Luxa 06 i taką samą obudowę. Trzeba uważać żeby nic nie stawiać na nich bo pęka fornir na krawędziach. Zresztą na integrze to raczej nic nie da się postawić, bo mozna coś ugotować. Grzeje się mocniej niż Plinius.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...