Skocz do zawartości

Ciekawostki aukcyjne i giełdowe, czyli sprzęt sprzedawany na allegro, eBay, hi-fi.pl, itp.


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
Dnia 29.01.2023 o 19:53, stach_s napisał:

Monitorki pod wieloma względami wyjątkowe, kilka osób z forum miało okazję posłuchać moich na spotkaniu w Lublinie.
Cena jednakowoż IMHO nieco przestrzelona, dlatego wiszą już kilka miesięcy...

 

I te szumy na portach. Nie kumam czemu nie moga zrobic normalnych okraglych.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
1 godzinę temu, Tenfilip napisał:

Dla mnie te np. Calisto to po prostu kolejne kolumny, nic mi to nie mowi i nie wiem czy sie jarac czy nie.

Marka RLS ma dobrą prasę. Niestety konstruktor i właściciel firmy pan Jerzy Rokoszewski (RIP) zmarł w lipcu br. 

Kolumny które skonstruował m.in. Oberon, Nereida czy rzeczone Calisto to dopracowane perełki. Myślę, że warto posłuchać i nawet przez fakt, że więcej ich nie będzie zastanowić się nad wejsviem w ich posiadanie. Za kilka lat będą to unikaty niczym konstrukcje Snella. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Asia napisał:

"Impedancja nominalna 4 Ohm
Efektywność 85 dB
Zalecana moc wzmacniacza 30-60 W"

Dość zaskakujące te wytyczne dot. wzmacniacza (i woda na młyn Krafta ;) ). Czyli raczej nie do mocnych tranzystorów w klasie AB i D. To się pokrywa z moimi doświadczeniami z RLS Nereidami II, które ni diabła nie grały z moją Normą i aż się prosiły o piec, który by je ocieplił: lampę, hybrydę czy domieszkę klasy A. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się grzeje musi grać ciepło... 

A nie miałem na testach chinskie cudo w A klasie tone winner... Powinno się nazywac tone looser, grało 10x taniej niż kosztowało i było wyjątkowo suche, szorstkie i ostre... 

Ale się popisowo gotowało 😁

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...