Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo

RoRo

Recommended Posts

10 minut temu, Felix1 napisał:

podobnie jak Kraft, tez jestem zwolennikiem all-in-one.

Ale ja nie jestem zwolennikiem all-in-one. Dla mnie może być razem, może być i oddzielnie. Liczy się funkcjonalność i koszt całość. No jeszcze estetyka. Producenci all-in-one czasem przeginają z ceną. Trzeba wybierać z głową.  

Cześć,

w związku z małą rewolucją antykablową w domu przymierzam się do kupna wzmacniacza z przynajmniej funkcją odbiornika BT. Posiadam monitory Acoustic Energy Evo 1, więc one będą docelowym odbiorcą dźwięku. Na ten moment posiadam wzmacniacz Diora 502, więc myślę że przebić jakościowo ten sprzęt nie będzie trudno.

Z rzeczy, które chciałbym mieć w nowym wzmacniaczu to - wejście optyczne, wejście gramofonowe (najlepiej dość dobrej jakości, jeśli ma być słabe to po prostu dokupię jakiś przedwzmaczniacz), odbiornik BT. Chciałbym na niego przeznaczyć do około 1,5 tys. więc oczywiście pozostaje tylko sprzęt używany. Czy coś ciekawego uda mi się znaleźć w tej cenie?

Dnia 14.04.2021 o 08:59, Asia napisał:

Tak, to chyba byłaby sensowna próba. Z tym, że musiałabym wziąć i kolumny.

Byłam dziś w S4home posłuchać Cyrusa One (nie Cast) ( z Heco Aurora 700 i Fyne Audio F502).

I, o dziwo, nie skradł mojego serca, choć ten jego mały rozmiar i minimalistyczny wygląd bardzo na plus.

Za to F502 dobrze (w moim odczuciu) grały z CA CXA81 i to poważny kandydat do testów domowych. Tylko pojawia się problem źródła...

Myślę że trafią do nas na domowe odsłuchy - próba w studio bardzo na tak - żywo i dynamicznie, coś mi w środku skakało ;).

Wzięłabym i wczoraj ale nie mam odtwarzacza sieciowego, a z bt telefonu trochę mija się z celem. Kupowanie na szybko źródła też. Myślę żeby kupić Chromecast audio na cel testów, chyba jednak wyjdzie najtaniej. Może będzie ok, a jak nie puszczę dalej i kupię Bluesound Node 2si.

11 godzin temu, PorkOne napisał:

ChromecastAudio teraz w cenie, więc nie wiem czy kupisz :D

Ale - tak - testowanie przez BT mijTo   w tej klasie z celem.

Jako jedyny tańszy zbiera same pozytywne opinie. Towar chodliwy choć tylko z drugiej ręki. Mimo wszystko to rozsądny kompromis na początek.

Oczywiście od piątku gonitwa myśli, może sprawdzić jeszcze Magnata MR780 (dobre i tanie), Denona 1600ne albo Marantza pm7000?

To samo z kolumnami - teraz oglądam Polk Audio S60E, KEF Q950, Audio Monitor Bronze, może Focal.

To modele które jednak inaczej grają od CXA81. Jeśli ten Ci się spodobał to po prostu sprawdź takie połączenie w domu.

IEAST M 30 PRO albo możesz pomyśleć o Malince.

Polki to nie klasa Fyne F , Bronze to samo. KEFy i Focale byl na miejscu. Może potrzebny dłuższy odsłuch?

Piotr

2 godziny temu, S4Home napisał:

To modele które jednak inaczej grają od CXA81. Jeśli ten Ci się spodobał to po prostu sprawdź takie połączenie w domu.

IEAST M 30 PRO albo możesz pomyśleć o Malince.

Polki to nie klasa Fyne F , Bronze to samo. KEFy i Focale byl na miejscu. Może potrzebny dłuższy odsłuch?

Piotr

Dłuższy nie, raczej kolejny ;).  Mam nową playlistę od Marilyn Manson do Louisa Armstronga.

Dla mnie to trochę jak zapachy w perfumerii, za dużo na raz nie wejdzie.

Testujemy właśnie CA CXA81 i Fyne Audio F502. Za krótko na wniosek finalny, co do odsłuchu, ale jest dobrze.

Białe (!) kolumny, których się trochę bałam wpasowują się nieźle. Nawet mężowi się podobają.

Źródłem jest Chromecast Audio.

Pytanie brzmi czy warto się pokusić o sprawdzenie jednak all in one Marantz PM7000N. Czego się spodziewać w odniesieniu do CXA81? Czy macie może jakieś spostrzeżenia?

W głowie też pojawia się Arcam SA30.

Edytowano przez Asia

6 godzin temu, Asia napisał:

Pytanie brzmi czy warto się pokusić o sprawdzenie jednak all in one Marantz PM7000N.

Sprawdzić zawsze warto, bo nikt Ci tak nie podpowie, jak Twoje własne uszy😉.

Marantza słuchałem - krótko, więc moje uprawnienia do wydawania opinii są co najmniej wątpliwe... Ale co tam😆 Mnie nie zachwycił. Grał poprawnie, ale w bezpośrednim porównaniu do Audiolaba 6000A Play nie wypadł znacząco lepiej, zatem na tamtym etapie uznałem, że szkoda płacić więcej za to samo... (pomimo, że mam słabość do firmy Marantz, bo spędziłem z ich sprzętem ostatnie 17 lat😝). Odniesienia do CXA81 nie mam żadnego, ale mam wrażenie, że zarówno CA CXA81 jak i Arcam SA30 (o nim wiem trochę więcej😜) to jednak technicznie nieco wyższy poziom/półka niż Marantz PM7000N. Jeżeli się mylę, zapewne natychmiast zostanę sprostowany😉.

Dziękuję, no właśnie nie spodziewam się rewelacji po Marantzu. CXA81 daje radę, ale na pewno wymaga rozbudowy, może brakuje mi jednak jakiejś korekcji dźwięku, a może tylko tak mi się wydaje?

Czy przeprowadziłeś kalibrację pomieszczenia dla Arcama? Jakieś wnioski, spostrzeżenia? Liznęłam temat i nie jest to proces banalnie prosty.

@Asia  rzucasz tutaj urządzeniami z różnych półek cenowych. Arcam to okolice 10000 PLN. Marantz ok 5000. Cambridge w granicach 6000. Z tym, że marantz to combo, Cambridge czysty wzmak a arcam to już w ogóle maszyna naszpikowana wszelkiej maści nowinkami. Jesli masz czas, pieniądze i chęci,  wypożycz wszystkie 3 i porównaj. Ja znam marantza i Cambridge. Gdybym miał wybierać, wybrałbym marantza bo to odrobinę cieplejszy wzmak niż Cambridge. Ale wybrałbym raczej pm 8005 lub 8006 bo masz tutaj możliwość doboru streamer. Ale nie znam Twoich kolumn, wiec nie wiem, który z nich zagra z nimi lepiej. 

Tak, wiem że one różnią się ceną, ale też i funkcjonalnością. No i zapewne dźwiękiem, tylko to się nigdy nie kończy.

Fyne Audio F502 zostają, myślę że w tej półce cenowej mnie całkowicie zadowalają, zdaję sobie sprawę, że musiałby kosztować parę razy więcej żebym odczuła ekstazę przy cichym słuchaniu, trzeba realnie podejść do sprawy.

I pewnie zostanie CA, tak sobie myślę że to takie ostatnie obawy przed sakramentalnym tak ;).

A, i jeszcze jedna sprawa, nie wiem czy moja pamięć "słuchowa" jest w stanie porównać urządzenia w parodniowych odstępach.

Edytowano przez Asia

56 minut temu, Asia napisał:

A, i jeszcze jedna sprawa, nie wiem czy moja pamięć "słuchowa" jest w stanie porównać urządzenia w parodniowych odstępach.

Bardzo dobre pytanie. Z mojego skromnego doświadczenia wiem, że czasem jest z tym ciężko. 

56 minut temu, Asia napisał:

I pewnie zostanie CA, tak sobie myślę że to takie ostatnie obawy przed sakramentalnym tak ;).

Jeśli w połączeniu Cambridgea i fyne wszystko Ci odpowiada, nie kombinuj. Zawsze może być lepiej, inaczej no i oczywiście drożej. Ale moim skromnym zdaniem muzyka ma przede wszystkim cieszyć a nie być powodem nerwicy natręctw 😉.

Pozdrawiam, Sebastian 

3 minuty temu, seba3002 napisał:

Ale moim skromnym zdaniem muzyka ma przede wszystkim cieszyć a nie być powodem nerwicy natręctw 😉.

Pozdrawiam, Sebastian 

Święte słowa!
A na moją gonitwę myśli mąż mówi: ale chciałbym coś do odtwarzania płyt CD 😉.

And here it goes again...

Edytowano przez Asia

1 godzinę temu, Asia napisał:

Czy przeprowadziłeś kalibrację pomieszczenia dla Arcama? Jakieś wnioski, spostrzeżenia? Liznęłam temat i nie jest to proces banalnie prosty.

I tak i nie 😉 Zrobiłem raz, na samym początku przy pierwszych głośnikach. Fakt nie jest to łatwe, ale nie demonizujmy. Przeprowadzenie samej czynności jest czasochłonne, natomiast później dla mnie problemem były próby wprowadzenia własnych poprawek... 

Później już nie robiłem, gdyż doszedłem do wniosku, że w mojej sytuacji to bez sensu. Najpierw muszę wybrać docelowe kolumny, potem będę się bawił DL. 

@seba3002 ma świętą rację 😊 Pamięć słuchowa potrafi płatać figle i ja niestety już trochę wpadłem w tę pułapkę😒 Za to uważam, że nic nie zastąpi odsłuchów domowych: akustyka własnego mieszkania może całkiem namieszać w odbiorze, nie wspominając o adaptacji własnych uszu. Przekonuję się o tym "nausznie"😁

23 minuty temu, seba3002 napisał:

nerwicy natręctw

Chyba raczej na pewno już ją mam😕😉😆

2 godziny temu, Asia napisał:

Mam Arcama prawie od roku i zdążyłem się DL pobawić. 

Wnioski: standardowa kalibracja dużo poprawia, ale nie powoduje efektu WOW... do czasu aż wyłączymy korekcję. Wtedy rzeczywiście często jest "WOW, jak ja mogłem tego słuchać".

To, ile wniesie kalibracja zależy od pomieszczenia i tego, jak ją wykonamy. U mnie np. lepiej sprawdza się mniejsza ilość punktów pomiarowych. Przy większej ilości system uśrednia wszystkie i efekt może być kiepski. 

Dużą siłą DL jest możliwość edycji krzywej docelowej, dzięki czemu można uzyskać dźwięk, jaki mam odpowiada. Za mało basu? Dodajmy. Cofnięta średnica? Juz się naprawia. I tak dalej. Świetna rzecz. 

Moim zdaniem DSP to największy game-changer ostatnich lat i przyszłość audio. Nie wyobrażam już sobie kupna sprzętu bez tego. Jest tylko jedno "ale". System musi być naprawdę dobry, czyli obecnie to głównie Dirac lub Room Perfect (Lyngdorf). I o ile DL wymaga trochę wiedzy i wprawy, żeby osiągnąć bardzo dobre efekty, to RP jest banalny w użyciu. 

2 godziny temu, Asia napisał:

nie wiem czy moja pamięć "słuchowa" jest w stanie porównać urządzenia w parodniowych odstępach.

Zapisuj sobie wnioski, szczegóły. Może to niewiele, ale zawsze coś. 

1 godzinę temu, Asia napisał:

And here it goes again...

😁😁😁 Pozdr. 

Edytowano przez JaZz

@JaZz
 dziękuję za garść informacji o DL. To już zabawa dla bardziej zaawansowanych, Lyngdorf na pewno prostszy, ale sporo droższy (wersja 1120 ma małą moc). A tu trzeba wiedzieć kiedy powiedzieć stop.
Zresztą żaden wybór to nie dożywocie.

Edytowano przez Asia

11 minut temu, Asia napisał:

@JaZz
 dziękuję za garść informacji o DL

Proszę 😀

11 minut temu, Asia napisał:

To już zabawa dla bardziej zaawansowanych

To zależy, co rozumiemy przez "bardziej zaawansowanych". Wymaga troszkę wprawy i wiedzy, ale jest dużo dobrych instrukcji w necie, włącznie z tutorialami na YT. Nie ma się czego bać, a efekty są warte wysiłku włożonego w zdobycie tej wiedzy. 

13 minut temu, Asia napisał:

Lyngdorf na pewno prostszy, ale sporo droższy (wersja 1120 ma małą moc)

Polecam mimo wszystko wypróbować. Wbrew pozorom moc tego Lyngdorfa jest wystarczająca, chyba że chcesz robić w domu dyskotekę :)

Rzeczywiście mocniejszy TDAI-3400 jest już dużo, dużo droższy.