Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

1 minutę temu, Kraft napisał:

Kurde, zawsze myślałem, że to wada.

Bo Ty młody jesteś i mnóstwo nauki jeszcze ........😂

Jarek , zapraszam ponownie do siebie. Będę mógł Ci zaprezentować tranzystor gdzie dynamika jest akcentowana / oczywiście na ile pozwala realizacja utworu/ i lampy, które już słuchałeś. Zamierzam tak ustawić i podłączyć oba systemy, by przełączenie odbyło się w jak najmniejszej jednostce czasu. 

Z moich domowych doświadczeń wynika , że dźwięk z tranzystora wygasa szybciej , przez co dynamika jest wyrazistsza , lampa przechodzi bardziej płynnie między poziomami. 

Czy to wada ? I tak i nie. Zależy od preferencji , dla osób dążących do wierności przekazu , różnicowania realizacji zapewne tak , ale tym ,co chcą chłonąć wyłącznie przyjemność z muzyki ten szczegół raczej jest obojętny 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kraft napisał:

Ktoś powie taniocha, masówka, marketing. I będzie miał rację. Ale też kawał pożądnego, dopieszczonego brzmienia za które dałem ledwo dwa trzysta

To patrz na tę ofertę:

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/bowers-wilkins-706-s2-czarny-polysk.html

Tylko czy ta cena na audiofila nie zadziała właśnie odstraszająco ? 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Grzesiek202 napisał:

Tylko czy ta cena na audiofila nie zadziała właśnie odstraszająco ? 😄

Wyszedł następca do wyprzedają. Koszt/efekt kosmiczny. Sam bym kupił, ale nie mam miejsca. Bowersa zresztą już mam, a jestem zwolennikiem dewersyfikacji doznań.

PS 707 jednak trochę bezpieczniej zestrojony. Jak już to mniejsze.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 10mtr przerobiony Dayens Menuetto z najmniejszymi Herbatnikami i node 2i. Wszystko z drugiej ręki za około 1800 euro. 
Numer/brzmienie Eda z Eltonem u mojej córeczki bardziej nam się podoba aniżeli u mnie w salonie. Elly z Louisem brzmi w tym małym pokoiku zjawiskowo. 
Jestem przekonany, że za mniej € można by znaleźć coś co jeszcze bardziej, by nam się podobało. Ale moje audiofilskie ego mi na to nie pozwala. Obecność na forach i czytanie recenzji także nie pomaga. I zapewne małe „osłuchanie” także. 
 

41B37C42-48F6-4D96-A079-A2340980DF97.jpeg

D0920829-7B04-42C3-9E5F-6264CFE20D03.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, muzofan napisał:

Zastanawiam się co jest przyczyną takiego stanu rzeczy

Chciałbym znać odpowiedź.

Muzyka symfoniczna/tutti, kotły, perkusja, werbel, elektronika, kontrabas, piano brzmią lepiej w salonie. O kilka klas lepiej. 
Te poniższe przykłady u mnie to brzmienie jakiego nie słyszałem w żadnym salonie, audioshow itp

 

B467577B-F9A6-43D1-BD89-96912F9A9961.jpeg

552A17DF-65CB-4763-A55E-44616ECE0E04.jpeg

4CFB66BE-D84A-470D-A9CB-EC02F8738F67.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście dla mnie (i pewnie wielu innych) liczy się cel a nie droga.
Jeśli to co mam gra w satysfakcjonujący dla mnie * (i nie tylko) sposób niezależnie od tego czego słucham to jest to dla mnie mój high-end.
High = gra na odpowiednio wysokim dla mnie poziomie.
End = koniec drogi.

* - słowo/słowa klucz.

:>>>>>

Edytowano przez eMBe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J4Z napisał:

Żaden system nie zagra wszystkiego dobrze. Chyba że słabo różnicuje. Wiem, zaraz powiedz ze Twój zagra. No niestety, mam do Ciebie za daleko. 😀

Wrodzona skromność nie pozwala mi tak napisać 😉. Gra bardzo dobrze ale może być lepiej i do tego dążę 😁.

Jeśli droga do celu jest wielką przyjemnością to uważam że warto sobie rozwijać system. Nie mylić z ciągłym żonglowaniem elektroniką 😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie na podstawie własnego doświadczenia. Bezpieczniej jest napisać. Mój system nie zagra wszystkiego dobrze. 

Potencjał na zagranie wszystkiego ma system kolumn jak ten w linku. Idealne pasmo i step response prezentowanych kolumn DIY (ok.25 minuty porównanie SR do profesjonalnych Adamów). Na zewnątrz kolumn wzmacniacze D klasowe po odpowiednim upgrade. Pomieszczenie dopieszczone akustycznie bez zbędnych rezonansów, z dobrym wytłumieniem ale i niezbędną dyspersją. Jest potencjał na granie wszystkiego wg mnie. 

 

AMP (Large).jpg

SR (Large).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

Potencjał na zagranie wszystkiego ma system kolumn jak ten w linku. (...) Pomieszczenie dopieszczone akustycznie bez zbędnych rezonansów, z dobrym wytłumieniem ale i niezbędną dyspersją. 

Ciekawe, jak się miał koszt adaptacji akustycznej pomieszczenia do ceny kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MariuszZ napisał:

Samej waty jest tam ok. 2 ton.

Z tym że tam są są jeszcze dwa pomieszczenia dla muzykantów. I nie uwierzę że nie ma przesłuchów przez te szklane drzwi 👎 Co oczywiście już po zarejestrowaniu materiału nie ma znaczenia. 

Generalnie: ściana, 20 cm waty, 2.5 mm płyty stalowej, 10 cm waty, listewki drewniane na ok. 70% powierzchni ścian i sufitu. O podłodze nic tam nie zauważyłem, ale widać że poszli najpierw w odcięcie się od zewnętrznych dźwięków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...