Skocz do zawartości

Co do Audiosymptom i8


Paweł Laszenko

Recommended Posts

27 minut temu, stach_s napisał:

Uważasz, że nie wypowiada się autorytarnie, serio??? To czytaj poniżej wczorajszy post Krafta:

"To logiczne. Jeśli ktoś uważa, że liczy się tylko odsłuch, a pomiary są nieistotne, to wtedy głupio, jak wypowiada się na temat zestawu, którego nie słuchał.

Ja uważam, że z pomiarów można sporo wywnioskować, więc mam moralne prawo do wypowiedzi na temat zestawu, którego nie słuchałem, a którego parametry znam z pewnego źródła.

Chodzi o konsekwencję. Postępowania i rozumowania."

To chyba dość oczywiste co tu napisane :) . Przecież jeśli jedyną wyrocznią jest odsłuch, to bez niego nie można mieć zdania na temat sprzętu którego się nie słuchało :) . Sam się zawsze zastanawiam nad tym czemu w pomiarach nie wychodzą pewne aspekty brzmienia. Sprawa nie jest tak prosta jak sama charakterystyka pasma przenoszenia. Nadając idealnie płaską charakterystykę w określonym pasmie różnym parom kolumn uzyskamy różne brzmienia. W tym przypadku sprawa jest dość prosta. Inaczej będą się rozkładały zniekształcenia w każdych z nich. 2 wzmacniacze o idealnie płaskiej charakterystyce w zakresie naszego słuchu mogą brzmieć inaczej. Do pewnego stopnia to widać obserwując przebiegi prostokątne o różnych częstotliwościach. Nie wszystko da się tak łatwo zmierzyć i zinterpretować. Szczególnie przeliczyć jakieś wartości liczbowe na efekt dźwiękowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MobyDick napisał:

To chyba dość oczywiste co tu napisane :) . Przecież jeśli jedyną wyrocznią jest odsłuch, to bez niego nie można mieć zdania na temat sprzętu którego się nie słuchało :) . Sam się zawsze zastanawiam nad tym czemu w pomiarach nie wychodzą pewne aspekty brzmienia. Sprawa nie jest tak prosta jak sama charakterystyka pasma przenoszenia. Nadając idealnie płaską charakterystykę w określonym pasmie różnym parom kolumn uzyskamy różne brzmienia. W tym przypadku sprawa jest dość prosta. Inaczej będą się rozkładały zniekształcenia w każdych z nich. 2 wzmacniacze o idealnie płaskiej charakterystyce w zakresie naszego słuchu mogą brzmieć inaczej. Do pewnego stopnia to widać obserwując przebiegi prostokątne o różnych częstotliwościach. Nie wszystko da się tak łatwo zmierzyć i zinterpretować. Szczególnie przeliczyć jakieś wartości liczbowe na efekt dźwiękowy.

Przeczytaj proszę DRUGI akapit, mój błąd, że wkleiłem cały post

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Barwa nie jest mocą stroną Roteli. Więcej barwowości powinnaś odnaleźć we wzmacniaczach Hegla. Są moim zdaniem bardziej melodyjne. Rotele są trochę beznamiętne.

To prawda, że barwa nie jest mocną stroną marki Rotel. Według mnie Hegel jest bardzo neutralny, a melodyjności to raczej w nich dużo nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slaw0001 napisał:

Ok, ale jak porównać dwa wzmacniacze to wypadałoby dać im taki same szanse, no ale w sumie może rzeczywiście po co.

oczywiście, jak kupuje nowy wzmacniacz to staremu daje mniejsze szanse i słucham go na innym poziome, złośliwie na takim żeby gorzej grał ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marcinmarcin napisał:

oczywiście, jak kupuje nowy wzmacniacz to staremu daje mniejsze szanse i słucham go na innym poziome, złośliwie na takim żeby gorzej grał ;) 

 

9 godzin temu, marcinmarcin napisał:

I nie słyszałem nigdy większej głupoty niż wyrównanie poziomu głośności wzmacniaczy 😁 

???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się szybko przepiąć wzmacniaczy i każdy to wie. Nie da się porównać obu wracając po paru minutach (na przepięcie) nawet do tego samego poziomu SPL mierząc go mikrofonem, więc powtarzanie jak mantra każdego wymysłu z forum ASR nie zawsze się musi sprawdzić.

Dla mnie test wzmacniacza to obsłuchanie go w długim czasie, na różnych poziomach głośności, na wielu różnych znanych mi utworach.

I naprawdę nie słyszycie @Kraft i @slaw0001 że niektóre wzmacniacze grają źle przy niskich i wysokich poziomach głośności, a niektóre grają świetnie w całym zakresie?

Min dlatego został u mnie Cyrus 8.2 bo niezależnie czy go słucham na -60dB w środku nocy czy na -30dB jak mam taki nastrój to jakość dźwięku się nie zmienia, a wiele wzmacniaczy które miałem przy niskim poziomie miały zero dynamiki, żeby potem przy dużej głośności podbijać wysokie tony a w końcu przesterować... 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kraft napisał:

A dlaczego się nie da?

Jak się ma banany, to przepinanie i wyrównanie poziomu zajmie jakieś 15-30 sekund. No góra minutę.

Ale co mam porównać w taki sposób? jakiś kawałeczek 2sekundowy wybranego utworu? i tak skakać z kablami? co mi to da? że stwierdzę że grają z podobną głośnością po takim teście? a może utwór będzie 3 sekundy dalej i już inaczej zabrzmi trochę..

Dla mnie test wzmacniacza czy jakiegoś innego ustrojstwa, choćby kabla  - to przesłuchanie kilkudziesięciu kawałków z całego przekroju muzycznego, które słucham niektóre nawet codziennie, wiem jak u mnie brzmią, do tego słuchając ich w różnej głośności i różnych okolicznościach.

Ale przy takich testach z przełączaniem to trochę zaczynam rozumieć skąd się Wam wzięło, że wzmacniacze grają tak samo :) po prostu jedyne co można tak porównać to poziom głośności...

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

A taki wzmacniacz hybrydowy Magnat MA900 ? Jest to coś warte ?

Tak, dopisac do listy!

17 godzin temu, Kraft napisał:

Ja przynajmniej słyszę rzeczy, które da się usłyszeć. Moim zdaniem większy problem mają Ci, którzy słyszą coś niemożliwego do usłyszenia.

No właśnie nie. Bo nie słyszysz różnic miedzy wzmacniaczami które są oczywiste.

Źródła tez grają tak samo? :)

17 godzin temu, Kraft napisał:

Najprościej będzie, jak dodasz mnie do ignorowanych. Żadnych moich wrażeń nie będziesz musiał już czytać.

Pozdrawiam

Ale tu nie chodzi o to. Bo my widzieć nie będziemy a później taka Pani Agnieszka tutaj trafia czy ktoś inny kto na prawdę szuka pomocy i trafi na Ciebie. No nie mozna tego tak zostawić wówczas.

Ale Panowie chyba faktycznie trzeba tą dyskusję przenieść na inny temat.

Aby dalej , grzecznie dyskutowac ale może nie psuć tematu.

Tutaj Agnieszka już wiedze na ten temat ma.

Albo pozna sama.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja jest tak samo jałowa od lat. Trzeba albo mieć swój cel w tym albo być po prostu głuchym by nie słyszeć różnego brzmienia wzmacniaczy "referencyjnych" . Do tego trzeba być kompletnym obłudnikiem by samemu grać na drogim wzmacniaczu Marantz gdy można za wiele niższe pieniądze kupić referencyjny pro piec z Aliexpress. 4 lata doświadczenia w audio i nadal jak mantra ta sama śpiewka wpojona sobie z kopiowanych treści z sieci obecnie ze znanego wszystkim forum... Kreowanie się na recenzenta nie wyszło to trzeba jeszcze z branżą nieprzychylną koty drzeć o oczywiste oczywistość. Wymuszanie ślepych testów gdy samemu się po zaproszeniu na takowe jechać nie chce.... O czym tu gadać... Recenzent nie słyszący źródeł, wzmacniaczy... dobrze że chociaż słyszy jak kolumny zmienia, ale to może dlatego że je widzi hmmmm Kraft zrób sobie ślepy test kolumn.... może będziesz pierwszym na świecie który nie usłyszy różnicy...

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kraft napisał:

Naprawdę popracuj nad czytaniem że zrozumieniem. No chyba, że mnie z kimś mylisz? Na jedno wychodzi. 

Cytowałem już twój tekst także sam może poćwicz co tylko masz chęć.l jak nie dla rozumu to zawsze dla zdrowia dobrze ;).

Może zróbmy eksperyment 10 najbliższych zapytań o sprzęt dwa typy doradztwa jedno ze słuchu i doświadczenia drugie z pomiarów nawet same wzmacniacze. Zobaczylibyśmy kto wygra jeśli pytający wybiorą większą ilość wzmacniaczy z pomiarów to sprawa jasna. Kraft nawet się nie upocisz w każdym temacie ten sam wzmacniacz podawaj jakaś budżetowa Yamahę, może Marantza i tak każdy gra tak samo. Wybierz i polecaj my będziemy swoje polecać. Co ty na to? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...