Skocz do zawartości

Co do Audiosymptom i8


Paweł Laszenko

Recommended Posts

35 minut temu, DiBatonio napisał:

A tam przynajmniej nie pisze się głupot jakie tutaj się wypisuje w kilku tematach.

 

16 minut temu, DiBatonio napisał:

Po trzecie w wielu rzeczach się nie zgadzamy, potrafimy sobie o tym napisać

To jak to w końcu kurna jest , bo się gubię. :) Wolno pisać co się słyszy, czy nie ?

" Głupoty" , moje skromne doświadczenie nauczyło mnie , że w audio takie określenie nie istnieje. Jest ewolucja i punkt widzenia lub ściślej słyszenia. 

@Wito76 Zaraz , chwila. To Ty nie masz kabli Cat7 i nawet Cat8 ,a ja z Tobą gadałem ? :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Wing0 napisał:

a mi zarzucasz że ja na "chyba" lecę heheh.

napisałem ze dopowiadasz zdania których Kraft nie wypowiedział. A dotyczyło to podejścia które zreferowałeś w ten sposób :

 Przepis na super dźwięk. Może uproszosony ale ma tak być. Kolumny 90% budżetu czy nawet 95% tani wzmacniacz z Aliexpress plus laptop i kabel. 

Co według mnie było jednak "troszku" ;) nieprawdziwe, a jak wolisz "mocno ubarwione" w stronę przesady 🤪

Ale nie mam już zamiaru za adwokata robić, bo widze ze zaczyna mi się przypisywac te poglądy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, tomek4446 napisał:

To jak to w końcu kurna jest , bo się gubię. :) Wolno pisać co się słyszy, czy nie ?

34 minuty temu, tomek4446 napisał:

doświadczenie nauczyło mnie , że w audio takie określenie nie istnieje. Jest ewolucja i punkt widzenia lub ściślej słyszenia. 

Zgadzam się z Tobą. 

Tylko, że wystarczy zajrzeć do wątków o wszelkiej maści kabelkach i pozamiatane.

A tak przy okazji jak nazwałbyś proponowanie komuś do 8-10m pokoju małych podłogówek, albo jeszcze lepiej, podparcie ich subem.

Ja mam jedno określenie. 

😉

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, DiBatonio napisał:

A tak przy okazji jak nazwałbyś proponowanie komuś do 8-10m pokoju małych podłogówek, albo jeszcze lepiej, podparcie ich subem.

No ja wiem ? Będzie głośno.

A jak już sobie tak sympatycznie gadamy. Spojrzałem na tytuł wątku. Mam pytanko , co to jest do cholery Audiosymptom i8 ? :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Wito76 napisał:

doinwestowany i jesteś już na takim levelu, że zostało tylko wybrać rodzaj kamieni szlachetnych zdobiących spinkę do koszuli.

ok. ale w takim razie niech przyznają ze to bizuteria i jest po sprawie

A tak tworzą bajkę o transferze danych (tak wiem analogowe przebiegi przekładane na stanu 0 i1  )tyle żeproblem polega na tym że to też jest ułozone w ramki i uszkodzenie - zmiana powoduje wypadnięcie ramki a nie precyzyjne zmiany dźwiękowe ;)

Warto też poczytać człowieka ( w tym samym watku) który pisze precyzyjnie od strony sprzętowo/logicznej sieci 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, DiBatonio napisał:

A tak przy okazji jak nazwałbyś proponowanie komuś do 8-10m pokoju małych podłogówek

Ja nie miałbym problemu, żeby wstawić do takiego pomieszczenia nawet duże podłogówki, o ile oczywiście udałoby się zapewnić miejsce na w miarę sensowne ustawienie kolumn i miejsca odsłuchowego. Ale już chyba o tym dyskutowaliśmy ;)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, DiBatonio napisał:

Tylko, że wystarczy zajrzeć do wątków o wszelkiej maści kabelkach i pozamiatane.

Nie, no na audiostereo dyskusja w takich wątkach to szczyt elokwencji i kultury. Wystarczy wejść do tamtego działu o systemach i dowiadujesz się, że kwiatek, dywan, popielniczka czy inny bibelot nie powinien stać tam gdzie stoi i w ogóle to kolumny źle ustawione a wzmak ma zły kolor. Cud, miód i orzeszki. Rzeczywiście, przy tym spory na forum audio to "beka". 

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Po drugie, żyje z nim całkiem dobrze i w dobrych relacjach, miałem okazję pomóc Jarkowi.

Niby forum o sprzęcie a zaczynamy opowiadać o swoich relacjach. Może jeszcze napisz z kim spałeś, wtedy będziesz o wiele "fajniejszy" 🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nowy78 napisał:

Ja nie miałbym problemu, żeby wstawić do takiego pomieszczenia nawet duże podłogówki, o ile oczywiście udałoby się zapewnić miejsce na w miarę sensowne ustawienie kolumn i miejsca odsłuchowego.

Czyli miałbyś problem.

😉

56 minut temu, seba3002 napisał:

Niby forum o sprzęcie a zaczynamy opowiadać o swoich relacjach. Może jeszcze napisz z kim spałeś, wtedy będziesz o wiele "fajniejszy" 🤪.

To nie ja zacząłem o relacjach i przywoływaniem userów z innych for.

A co ty z tym AS, to jedyne forum, gdzie są takie tematy?

Znam i jestem na zamkniętych forach, gdzie też bywa różnie, ale też nikt się nie podnieca sprzętami za kilkaset tys złotych, a nawet i więcej.

Bo mowa o brzmieniu o systemach i kablach i innych takich bez uprzedzeń, ale też nikt nikomu nie poleci podłogówek do 10m. 😁

 

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

jak już sobie tak sympatycznie gadamy. Spojrzałem na tytuł wątku. Mam pytanko , co to jest do cholery Audiosymptom i8 ? :)  

To ja sympatycznie Tobie odpowiem, kolumny podłogowe 😁

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, seba3002 napisał:

A możesz powiedzieć czym jest to "powietrze" w muzyce. Często spotykam to określenie i za cholerę nie potrafię go zrozumieć. 

Mam wrażenie, że używa się go w dwu znaczeniach. Pierwsze to otwarta góra w jasnych systemach. Drugie, to przestrzeń wokół instrumentów biorąca się z dobrej separacji. Ktoś potwierdzi / zaprzeczy? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Moje Polki są 8Ω, i jest trochę kolumn o tej impedancji na rynku. Inna sprawa, że raczej w większości są to kolumny dedykowane do kina domowego.

Agnieszka na to nie patrz, ponieważ to są dane katalogowe, a producenci często kłamią. Te o wyższej impedancji są mniej wymagające, a w związku z tym łatwiejsze do napędzenia.

16 godzin temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Myślę też o dokupieniu do mojego Rotela A11 końcówki mocy, np. Rotel RB-1552. 

Ale czy to dobra droga ?

Dobry kierunek poszukiwań i tu mocy nie powinno brakować. Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony.

12 godzin temu, tomek4446 napisał:

Jest ewolucja i punkt widzenia lub ściślej słyszenia. 

W pełni się z tym zgadzam.

11 godzin temu, tomek4446 napisał:

No ja wiem ? Będzie głośno.

Tomek, a ja często odnoszę takie właśnie wrażenie, że nie chodzi o jakość a o ilość czyt. głośność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lysyrafal napisał:

Agnieszka na to nie patrz, ponieważ to są dane katalogowe, a producenci często kłamią. Te o wyższej impedancji są mniej wymagające, a w związku z tym łatwiejsze do napędzenia.

Dobry kierunek poszukiwań i tu mocy nie powinno brakować. Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony.

W pełni się z tym zgadzam.

Tomek, a ja często odnoszę takie właśnie wrażenie, że nie chodzi o jakość a o ilość czyt. głośność.

Zdaję sobie sprawę z tego, że będzie głośniej (ma być zapas mocy), ale czy nie będzie spadku jakości dźwięku ? Czy ta końcówka nie namiesza mi w systemie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...