Skocz do zawartości

Recommended Posts

Raczej w płot.

Ale dobrze. Widzę, że grono osób, którym mój wzmacniacz podnosi ciśnienie/które mój wzmacniacz osłabia (*niepotrzebne skreślić) stale się powiększa. Zatem, wiedziony głęboką troską o jakość życia bliźnich, występuję z następującą propozycją. Umówcie się koledzy, jaki wzmacniacz powinienem mieć, by nie budził on kontrowersji/oburzenia/politowania (*niepotrzebne skreślić), zróbcie zbiórkę, kupcie go (może być używany, nie chcę Wam robić pod górkę) i wyślijcie do mnie. Podłączę bez szemrania i zapomnimy o sprawie. Będziecie mieli wreszcie spokój, a to przecież wartość nie do przecenienia w naszym życiu. Robię to dla Was.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kraft napisał:

Przed zakupem sprawdźcie proszę wymiary szafki. Lepiej żebym nie musiał docinać.

https://www.ikea.com/pl/pl/p/besta-szafka-pod-tv-dab-bejcowany-na-bialo-s09061230/

Co tam szafka, najwyżej postawisz na taborecie. Z wielka przyjemnością się dorzucę, za popełniony test B&W 706S2, które dzięki niemu, stoją w moim pokoju :). Robisz dobrą robotę Kraft.

Edytowano przez Marek Muszyński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Widzę, że grono osób, którym mój wzmacniacz podnosi ciśnienie/które mój wzmacniacz osłabia (*niepotrzebne skreślić) stale się powiększa. Zatem, wiedziony głęboką troską o jakość życia bliźnich, występuję z następującą propozycją. Umówcie się koledzy, jaki wzmacniacz powinienem mieć, by nie budził on kontrowersji/oburzenia/politowania (*niepotrzebne skreślić), zróbcie zbiórkę, kupcie go (może być używany, nie chcę Wam robić pod górkę) i wyślijcie do mnie. Podłączę bez szemrania i zapomnimy o sprawie.

Hahahahahaha. Szach mat!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek Muszyński napisał:

Z wielka przyjemnością się dorzucę, za popełniony test B&W 706S2, które dzięki niemu, stoją w moim pokoju :). Robisz dobrą robotę Kraft.

Założę sie ze nie masz marantza jak Kraft a mimo to pomógł Ci mając taki a nie inny wzmacniacz i akustyke co dowodzi ze Panowie i Panie szczekajacy o inny wzmacniacz niz obecny moga juz odpuścić. Teraz po tych wszystkich testach zmiana jednego elementu (wzmacniacz) zaburzy caly proces testów. Jesli kraft zmieni wzmacniacz to bedzie musial tez kable, akustyke.... zawsze cos sie znajdzie i tak do momentu az sie Sam w tym wszystkim zapętli - to bedzie pułapka

Dlatego @Kraft nic nie zmieniaj... kontynuuj robote👍

Jesli komus sie nie podoba to niech nie czyta badz zrobi wlasny test na innym wzmacniaczu....

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, seba3002 napisał:

A ilu z szanownych kolegów miało przyjemność (bądź też nieprzyjemność 🙂) słuchać rzeczonego marantza?

Seba zgadzam się , to właściwe podejście , psioczymy na Marantza , a przyznaje , że go nie słuchałem.

@Kraft przypomnijcie , jaki model Marantza posiadacie ?

9 minut temu, seba3002 napisał:

No i oczywiście bardzo bym chciał się dowiedzieć jakie są jeszcze dla niego inne alternatywy poza, wskazanym przez kolegę @kaczadupa, bladeliusem? 

Dwa Bladeliusy :)

A serio to wydaje mi się , że o ile takie testy mają się komukolwiek przydać , to nie ma znaczenia na czym testujemy, byleby na tym samym, w tym samym pomieszczeniu. 

Cenię kolegę Krafta za to , że mu się chce. Osobiście nie sugerowałbym się testami przy wyborze kolumn. Inna elektronika + akustyka i możemy mieć diametralnie inny dźwięk.

Jako testy wykonania skrzynek , estetyki , funkcjonalności terminali głośnikowych , bardzo cenne informacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Osobiście nie sugerowałbym się testami przy wyborze kolumn. Inna elektronika + akustyka i możemy mieć diametralnie inny dźwięk.

No nie. Tu nie mogę się zgodzić. Różnice tak, ale diametralne, to nie. Jak kolumny u mnie nie zagrają sugestywnie, realistycznie, namacalnie, to stoję na stanowisku, że u innych też nie będzie tego efektu. Jak nie zagrają u mnie dynamicznie, to gdzie indziej też nie. Jak nie będzie rozdzielczości, to u wszystkich. Pewne cechy brzmienia zależą w większym lub mniejszym stopniu od pomieszczenia czy ustawienia, ale są takie, które są z danymi kolumnami związane nierozerwalnie. Jak kolumna dodaje duże zniekształcenia, to u wszystkich takie same. Nie ma przebacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

Jak kolumny u mnie nie zagrają sugestywnie, realistycznie, namacalnie, to stoję na stanowisku, że u innych też nie będzie tego efektu. Jak nie zagrają u mnie dynamicznie, to gdzie indziej też nie. Jak nie będzie rozdzielczości, to u wszystkich.

Odważnie albo niepoważnie, hmmm 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kraft napisał:

No nie. Tu nie mogę się zgodzić. Różnice tak, ale diametralne, to nie. Jak kolumny u mnie nie zagrają sugestywnie, realistycznie, namacalnie, to stoję na stanowisku, że u innych też nie będzie tego efektu. Jak nie zagrają u mnie dynamicznie, to gdzie indziej też nie. Jak nie będzie rozdzielczości, to u wszystkich. Pewne cechy brzmienia zależą w większym lub mniejszym stopniu od pomieszczenia czy ustawienia, ale są takie, które są z danymi kolumnami związane nierozerwalnie. Jak kolumna dodaje duże zniekształcenia, to u wszystkich takie same. Nie ma przebacz.

I co więcej; wpływ elektroniki, a nawet [współczesnych] wzmacniaczy, jest niewielki, a czasami nawet marginalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, TomekN napisał:

I co więcej; wpływ elektroniki, a nawet [współczesnych] wzmacniaczy, jest niewielki, a czasami nawet marginalny.

Nie zgodzę się - jest duży i każdy wzmacniacz brzmi, gra inaczej w porównaniu do danej firmy np. Naim i Rotel. Cayin i Fezz Audio itd.... 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...