Skocz do zawartości

Recommended Posts

49 minut temu, Adi777 napisał:

@Kraft Ciekawe, jakie wrażenie zrobiłyby na Tobie Dutch & Dutch 8c czy Kii Three, czy nazwałbyś je super monitorami 😉

Przyjemnie grały, czysto, dynamicznie, ale nie zwijały dywanu. Może przez małe przetworniki niskotonowe. Jeśli tak, to chyba zaczynam rozumieć między innymi @Rega.

Adi fajne, fajne wszystko prócz ceny ;). Dobrze że cena nie gra 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kiki2010 napisał:

Zawsze możesz poszukać używanych przetworników jeśli to cię nie odstrasza. 

Co do budżetu, taki projekt na minimum 30 cm to już naprawdę spore koszta.

Też osobiście uważam, że od 150 Hz w górę dzieje się więcej niż w dół.😃

Tu nie chodzi o budżet tak do końca, bo jestem w stanie wydać jakąś tam sumę. Nie wieżę, że manufaktura zrobi dla mnie kolumny na pożądanym poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

@Wing0 Ładujesz takie cóś i pozamiatane :) 

 

20220603_202017.jpg

IMG_1549.JPG

Albo takie (podobne). (puszka dla zobrazowania wielkości). Sam magnes głosnika waży więcej niż większość monitorów😉. Jednakże nie każdy ma mozliwość usłyszenia brzmienia. To nie są głośniki ,,leżące na ulicy,,. Dlatego opinii nie ma za duzo, a jedynie domniemania. To trzeba usłyszeć oraz poczuć. 

image.png.8d3ec637389efd4d2ecafda6efe15b22.png

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
26 minut temu, Kraft napisał:

Bardzo stara się coś z tych kolumn wykrzesać. 

Myślę, że po prostu okablowanie jest zbyt tanie. Powinien więcej zainwestować. Wtedy na pewno będzie synergia! Nie zapominajmy też o odpowiednim wygrzaniu. Minimum 400h. Tak czy inaczej podziwiam. Tyle komponentów, tyle zmiennych. Jarek, jak łone to robio?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

nie wstydził się

Tego nie wiemy. 
 

 

3 godziny temu, Kraft napisał:

Można się cieszyć życiem. I muzyką!

I dla mnie jest to fundamentalne. Radość to niezwykły dla mnie stan. Mam obsesję na ciągłym jej poszukiwaniu. Jutro mam zamiar ją poczuć przy sprzątaniu konnych boksów. 

3 godziny temu, Kraft napisał:

To takie przekłucie audiofilskiego balonika

Od 1 do 10 wskaż proszę poziom satysfakcji. Spekuluję, ale chyba się zaangażowałeś. Czy to już misja?

A może nie do końca spełniona potrzeba potwierdzenia/uzasadnienia właściwego wyboru? 
 


Za to nie dostanę Nobla, ale odkryłem, że audio jest w ogromnej części subiektywne. 
Mam nadzieję, że tylko w mniejszej to tzw interesy, potocznie chęć zarobku.
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, AudioTube napisał:

A może nie do końca spełniona potrzeba potwierdzenia/uzasadnienia właściwego wyboru? 

Myślę, że w tak subiektywnym hobby nie należy tego lekceważyć. Nasze rozterki, owo gonienie króliczka, są właściwie niezależne od jakości sprzętu, który u nas gra. Dystans, punkt odniesienia mogą pozwolić na uporządkowanie myśli, odzyskanie spokoju ducha. 

16 minut temu, AudioTube napisał:

Od 1 do 10 wskaż proszę poziom satysfakcji.

Może 6,5.  Minus jeden za bas, minus dwa za akustykę, minus trzy za braki w mikrodynamice i minus 0,5 za braki w klarowności. Jak mnie znowu kiedyś najdzie, to może o dwa punkty uda mi się poprawić brzmienie. Myślę, że mam taki potencjał. I to stosunkowo niewielkim kosztem. Tylko w tej chwili brak determinacji - tak jak jest, jest wystarczająco dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...