Skocz do zawartości

Dali Mentor Menuet - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

2 godziny temu, AudioTube napisał:

Termin „scena” w audiofilskim języku bardzo mnie fascynuje ostatnio a Twój wpis zapewne pomoże mi lepiej zrozumieć.

Tzn. że jej nie ma w Twoim pomieszczeniu, czy że jest, ale mimo to zbierasz każde mozliwe info na jej temat?

1 godzinę temu, Masato napisał:

Wokalista był wysunięty do przodu, chur krok dalej do tyłu i w boki w taka podkowę. W obrębie całej sceny jeszcze masa przeszkadzajek rozłożona w przestrzeni. Nie zlepiona w całość. 

Barwne granie z takim lekkim przeciąganiem w głosach i przeszkadzajkach co uwydatniało to przestrzenne granie.

Tutaj również jak @AudioTube poprosiłbym o info o jakim utworze mowa. W ramach rekompensaty wrzucę wieczorkiem (jak zapomne to przypomnijcie proszę) też coś  z "chórami".

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Tzn. że jej nie ma w Twoim pomieszczeniu, czy że jest, ale mimo to zbierasz każde mozliwe info na jej temat?

Tutaj również jak @AudioTube poprosiłbym o info. W ramach rekompensaty wrzucę wieczorkiem (jak zapomne to przypomnijcie proszę) coś z "chórami".

Panowie, pisałem z telefonu, szybko w pracy ;) dajcie spokój.

Proszę moderatora o poprawienie tej literówki. Obiecuję, że od dzisiaj 3 razy sprawdzę pisownię, zanim coś wyślę. 

Edytowano przez Masato
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chyba Miro 84 fajny wątek o tych Dali. Dali Menuet nazwa jakoś tak muzykalnie nawet brzmi +1 już na wstępie.

Nie chcę znowu śmiecić. Przeczytałem o obserwacji kolegi/scena. Dopytałem.

Poznałem reżysera dźwięku/także od masteringu/studio nagrań.  Mam kontakt z konstruktorami zwrotnic, wzmocnień, ZG a także „akustyki”. Jest u mnie „napięcie” spowodowane z jednej strony ogólnodostępną „forumową wiedzą” a wiedzą/doświadczeniem/obserwacjami paru osób zawodowo zajmujących się „audio”. 
Czasem pytam tu i ówdzie. I tak to właśnie czasem wychodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie w tym dziale - za ok 10-17 dni będę miał na zbyciu dwuletnie Menuety. Fornir orzech włoski. Kupione w Danii. Czy mam wystawiać na OLX, czy na forum będzie ktoś chętny? W dziale ,,sprzedam,, zamieszczę kiedy już dotrą do mnie i wcześniej nikt nie da znać, że jest zainteresowany. Pozdrawiam wielbicieli Menuetów. 

 

inline (8).jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Hehe chłop napisał swoje doświadczenia z menuetami to mu po pierwsze o literufke przyebali, a po 2 kazali scenę tlumaczyc 😂

Ja zapytałem tylko o utwór, bo choler...ie lubię chóry, a tu na forum to raczej nikt nie lubi tego typu "klimatów", wiec od razu jaram sie jak tylko ktoś coś ruszy w tej kwestii. 

A co do innych... to faktycznie coś tam sie czepiają...

Ps: a inne pytanie w sprawie sceny to nie było do autora ( @Masato ) tylko do @AudioTube!!!  

3 godziny temu, Masato napisał:

Panowie, pisałem z telefonu, szybko w pracy ;) dajcie spokój.

Proszę moderatora o poprawienie tej literówki. Obiecuję, że od dzisiaj 3 razy sprawdzę pisownię, zanim coś wyślę. 

Powinieneś chyba zacytować @kaczadupa ;)

No ale wybaczam.... skoro piszesz z pracy "na szybko" (też tak mam czasami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rega napisał:

Na razie w tym dziale - za ok 10-17 dni będę miał na zbyciu dwuletnie Menuety. Fornir orzech włoski. Kupione w Danii. Czy mam wystawiać na OLX, czy na forum będzie ktoś chętny? W dziale ,,sprzedam,, zamieszczę kiedy już dotrą do mnie i wcześniej nikt nie da znać, że jest zainteresowany. Pozdrawiam wielbicieli Menuetów. 

Wystaw na olx i nie pytaj;) Jak ktoś tu szuka jakiegoś sprzętu to i ma wyszukiwanie włączone na olx, sharku itd. Jak zadzwoni do sprzedającego, to już z górki, o ile obie strony reprezentują jakiś poziom. Osobiście muszę przyznać, że zawsze trafiałem przy kupnie/sprzedaży na fajnych ludzi, więc polecam iść czysto komercyjną drogą. Najwięcej sprzętu sprzedałem przez olx, a nie przez AS, Audio czy hifi.pl.  

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2023 o 16:16, Rega napisał:

Na razie w tym dziale - za ok 10-17 dni będę miał na zbyciu dwuletnie Menuety. Fornir orzech włoski. Kupione w Danii. Czy mam wystawiać na OLX, czy na forum będzie ktoś chętny? W dziale ,,sprzedam,, zamieszczę kiedy już dotrą do mnie i wcześniej nikt nie da znać, że jest zainteresowany. Pozdrawiam wielbicieli Menuetów. 

 

inline (8).jpg

Zapytam czy córka potrzebuje do domku dla lalek ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam podobne zdanie na ich temat. Ostatecznie mógłbym ich uzyć do KD. Scenę maja ok, a basy zapewniłby sub. Tyle, ze mojej żonie zupełnie wystarczają głośniki wmontowane w tv i nie potrzebuje niczego więcej, natomiast piwnicę audio mam zapełnioną do granic mozliwości. Dlatego pójdą ,,pod młotek,,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony pomijając gust, akustykę itd. trzeba jednak pamiętać, że paczki z tej samej serii danego producenta mogą się trochę różnić "audiofilską barwą" więc to co będzie pasowało do małego monitora Audiovector może się średnio sprawdzić z konstrukcją podłogową.

No chyba, że każdy Audiovector nam się podoba to wtedy Marantz (jak jesteśmy oszczędni) czy Moon (jak chcemy dokładnie to samo tylko na bogato) czyli dwa piece bez własnej sygnatury, do tego poprawnie skonstruowany DAC ( każdy tani "Chińczyk")  i za niewielkie pieniądze gra muzyka. :)

Ps. I jeszcze wstydu na ASR nie będzie bo SINAD itd..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Jasne. To pięć sztuk twardego styropianu o grubości 10 cm.Wywiercone otwory o różnej średnicy i głębokość Całość "stylizowana" na beton. Jestem pozytywnie  zaskoczony  działaniem tego  brzydactwa ( to pokój odsłuchowy, nikt się tu nie wcina i nie robi krytycznych uwag) Ważna jest warstwa utwardzającą w postaci nakładanego pędzlem gipsu. Koszt symboliczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, skopanyogródek napisał:

Ważna jest warstwa utwardzającą w postaci nakładanego pędzlem gipsu. Koszt symboliczny.

Utwardzanie zewnetrzne tez mozna zrobić z kleju do płytek ceramicznych. Znajomy robił tym sposobem popiersia na filorach jako rzeźby. Dopóki nie próbowałem podnieść, myślałem że to pełny beton. To też polecam jako bardzo trwałe (nie pęka) a koszt również symboliczny.

28 minut temu, skopanyogródek napisał:

Jestem pozytywnie  zaskoczony  działaniem tego  brzydactwa

A tak wogóle, to wcale nie brzydkie👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia 1

Dali, kupiłem jako zestawy do drugiego systemu w sypialni ( mały pokoik - około 10 m2)  Ustawione na komodzie, blisko tylnej ściany, Menuety jasno dają do zrozumienia, że w takich warunkach, grały nie będą.   Średni bas dominuje nad pozostałymi zakresami, zalewając je tłustym, niekontrolowanym cielskiem. Hmmm ... Jak to?  Tyle basu z tych malutkich skrzyneczek?  Pierwsze co przychodzi do głowy - kupiłem uszkodzone głośniki. Wtopa.  Średnica zdominowana, wysokie...coś tam cyka, scena płaska, stereofonia szarpana. DZIADOSTWO, Panie.

Pewną poprawę przynosi zatkanie otworów B R , komoda jednak nie odpuszcza, dalej "pięknie" gra.

Opinia 1

Dali, kupiłem jako zestawy do drugiego systemu w sypialni ( mały pokoik - około 10 m2)  Ustawione na komodzie, blisko tylnej ściany, Menuety jasno dają do zrozumienia, że w takich warunkach, grały nie będą.   Średni bas dominuje nad pozostałymi zakresami, zalewając je tłustym, niekontrolowanym cielskiem. Hmmm ... Jak to?  Tyle basu z tych malutkich skrzyneczek?  Pierwsze co przychodzi do głowy - kupiłem uszkodzone głośniki. Wtopa.  Średnica zdominowana, wysokie...coś tam cyka, scena płaska, stereofonia szarpana. DZIADOSTWO, Panie.

Pewną poprawę przynosi zatkanie otworów B R , komoda jednak nie odpuszcza, dalej "pięknie" gra.

20240118_182059.jpg

CDN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
24 minuty temu, TAtomicus napisał:

w jakich cenach bywają używane Menuet

Niedawno sprzedałem ten komplet za 3400 zł. W stanie sklepowym.  Na naszym forum stały kilka miesięcy i ,,pies z kulawą nogą,, nie zapytał. 

IMG_20230716_115433.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
6 godzin temu, TAtomicus napisał:

Dziwne, że poza tym wątkiem o Menuetach jakoś cicho.

To chyba kwestia psychologii. Menuety są drogie w stosunku do swoich gabarytów. Nikt, kto ma do wydania 6000 zł na kolumny do głównego systemu nie wybierze takich maluchów. Kupi większe i raczej podłogówki. Co z tego, że nie tak wyrafinowane brzmieniowo jak Menuety. Taki jest obowiązujący modus operandi. Mało kto wybierze hi-endowe 2/3 pasma zamiast przeciętnych 3/3. 

No chyba, że do drugiego systemu, ale wtedy cena może być jednak barierą nie do przeskoczenia. 

I dlatego nikt ich nie ma.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

I dlatego nikt ich nie ma.

Przesadzasz. W każdej chwili mogę mieć przynajmniej kilka par w cenie o której w Polsce można pomarzyć, ale nie czuję potrzeby ich posiadania, pomimo, ze Menuety zagrały lepiej niż Mentor Menuety. Moim zdaniem zagrały cienko. No, ale jak twierdzisz, nie znam się bo dwa razy popełniłem ten sam błąd, odsprzedając je. Bardzo możliwe , że tak jest. Ja to samo mogę powiedzieć o Twoim uwielbieniu 2/3 pasma. Wolę posłuchać całości pasma w średniej jakości , niż wycinka w bardzo dobrej. Priorytety są różne, tak jak brzmienia kolumn i preferencje słuchających. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...