Skocz do zawartości

Dali Mentor Menuet - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

Antyrekomendacja to tez rekomendacja :) Powiem szczerze, ze sie umeczylem tym przerzucaniem sprzetu. Nie tesknie za dniami kiedy moj pokoj wgladal jak komis hifi audio :) Teraz mi troche odzylo bo zakupilem MiniDSP SHD i che sie pobawic korekcja akustyki w pokoju. Plus moje ulubione Proacki mialy awarie wiec sie ich pozbylem wiec niejako zostalem zmuszony do eksperymentow. Na przetrwanie mam podpiete Triangle Borea BR03 ale chyba dlugo u mnie nie zostana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Rega napisał:

Na forum jest wielu, którzy zaczną Ci doradzać. Nie słuchaj - Sam musisz znaleźć. Inaczej to będzie wybór CZYJŚ, a nie Twój.

Romku, tylko m.in. taki jest też zamysł forum. Gdyby było jedynie od wzajemnego poklepywania się po plecach i wychwalania w nieskończoność tego co moje (bo jak wiadomo jeśli moje to gra najlepiej) to raczej trochę bez sensu :)

@luckyguliver - troszkę taki mało elegancki pomysł, ale na znanym portalu aukcyjnym jest sprzedawca CARADO. Przemiły pan, z naprawdę sporą wiedzą. Duża szansa, że ma odpakowane menuety na stanie i wyśle na kilka dni odsłuchów. Może warto zadzwonić? Może skusisz się wtedy na obecną generację :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Napisano (edytowany)

Jak to w tym "fachu" bywa, nosi człowieka. Rozglądam się, co by tu nowego kupić. Może Dynaudio albo ATC? Przeglądam OLX-a. Przypomniał mi się jednak wątek Wojtka z testem kilku fajnych monitorów. Zapomniałem już o nim, więc jego konkluzja mnie zaskoczyła. I dała do myślenia. Otóż z testowego zestawu, w którym znalazły się: Elac Solano BS 283, Jean Marie Reynaud Lucia, ATC SCM 7, Dynaudio Excite X14, Audio Physic Classic 3 oraz Dali Menuet, Wojtek najwyżej ocenił te ostatnie. Mało tego. W teście wziął udział także kolega Adam, który również na najwyższym stopniu podium ustawił małe Dali. No to jak dwóch tak osłuchanych i szanowanych audiofilów jednogłośnie wskazało na Dali, to czego ja mam jeszcze dalej szukać, jak te Dali przecież od dawna u mnie stoją?

Żegnajcie Dynki i ATC. A mogło być tak miło...

b.thumb.jpg.1a039850a2b10dc24a4c69e2bfe352f2.jpg.df49ae46cab9a695a6469a8343b99274.jpg

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Kraft napisał:

Elac Solano BS 283, Jean Marie Reynaud Lucia, ATC SCM 7, Dynaudio Excite X14, Audio Physic Classic 3 oraz Dali Menuet

Dzięki za przypomnienie tego audiofilskiego wydarzenia, piękna sprawa!  Jednak warto zamieszczać swoje wrażenia w dziale - Nasze testy. Wracają przyjemne wspomnienia i... kochane Cyruski.

2 minuty temu, Kraft napisał:

Chcesz mnie zrujnować? Nie możesz podmienić ATC na coś tańszego?

Jarek, mieszczą się w Twoim założeniu " do dyszki",  no minimalnie więcej. Mniej słodyczy z Biedry a więcej do świnki skarbonki i dasz radę. Heh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2023 o 12:19, kaczadupa napisał:

Jeżeli zamienię ATC scm 7 na Falcon M10 to będziesz miał nad czym myśleć a na teraz nie ma tematu i Dali Menuet na tronie. :)

U Ciebie na tronie chyba jednak wciąż scm7. :)

Dnia 7.05.2023 o 11:43, Kraft napisał:

 Otóż z testowego zestawu, w którym znalazły się: Elac Solano BS 283, Jean Marie Reynaud Lucia, ATC SCM 7, Dynaudio Excite X14, Audio Physic Classic 3 oraz Dali Menuet, Wojtek najwyżej ocenił te ostatnie. Mało tego. W teście wziął udział także kolega Adam, który również na najwyższym stopniu podium ustawił małe Dali.

Ale Wojtek ma chyba trochę inne Dali? Poza tym, nie wiem, czy jesteś tego świadom, ale u Ciebie niektóre z tych kolumn mogłyby zagrać inaczej. Wiesz, akustyka i takie tam... ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...