Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

9 godzin temu, Asia napisał:

Ale pisałeś, że to wymaga ekranu np.tv?

Muszę przyznać, że nie do końca potrafię sobie wyobrazić jak to działa @Dedal75

Jak pc którego praktycznie nie widać , z myszką powietrzną w ręku i ekranem tv jaki monitor 😉 . Spięte po USB audio z DAC . Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początku myślałem, że tytuł "The Music Lover" to ironia, bo ta reklama obrazuje właśnie problem audiofilizmu, czyli zafiksowanie i walkę z nieistniejącymi problemami (za pomocą listew, kabli, podstawek do kabli itd.). Prawdziwy "music lover" potrafi cieszyć się muzyką na walkmanie od babci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z polecenia @Bogusław Kożyczkowski
na zaproszenie pana Romana znalazłam się dziś w salonie Nautilus w Wejherowie żeby zobaczyć oraz posłuchać naprawdę dobrego grania spod znaku Dynaudio (Evidence Platinum?, Confidence 60, Confidence 20 oraz Heritage) wraz z tranzystorem Octave (pre+ końcówka mocy), lampowym Ayon Triton , Lebenem CS 600 oraz potężnym Accuphase P-610? (który jako pre miał podłączonego Ayona). Transport muzyki  (transport, CD, streamer) zapewniał Ayon. Jak coś pomyliłam to Boguś na pewno poprawi.

No co tu pisać - wrażenia niezapomniane! Na dodatek trudno się zdecydować z czym najchętniej bym wyszła gdybym mogła, ale chyba z parą Confidence 20 i Leben CS600?
W każdym razie przy tym zestawie wszyscy zaczęliśmy się bujać: i Boguś, i pan Roman, i ja.

Ale nie napisałam o ważnej rzeczy - jak miło było poznać Bogusia we własnej osobie. Bardzo dziękuję!

IMG_20210902_183522.jpg

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon, tak jak wcześniej parę razy wspominał Boguś - poza sufitem z perforowanej płyty, pod którą jest wełna akustyczna - nie wykazuje żadnych oznak adaptacji akustycznej. I nic nie dudni, nie słychać pogłosu,  choć są gołe ściany i nawet z dywanami krucho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można to nazwać oczarowaniem - raczej bardzo pouczającą lekcją. I drogowskazem na przyszłość.

Każdy system grał zupełnie inaczej, a te maluchy Heritage to było całkowite zaskoczenie. Zarówno co do dźwięku, jak i apetytu na prąd (choć jedno z drugim się łączy).

 

IMG_20210902_184105.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tak krótkim czasie tyle sprzętu posłuchane, że faktycznie można się, pogubić w symbolach. 

Podejrzewam, że niewielu miało okazje posłuchać takich kolumn Dynaudio, Leben`a 6-setki, czy DAC Ayon Stratos.

A wszystko odsłuchane w pokojach bez specjalnej adaptacji akustycznej, na kolumnach stojących blisko tylnej ściany, bez jakiegokolwiek cienia dudnienia czy agresji., wszystko podane, rozdzielczo i neutralnie ze świetnym obrazowaniem sceny, czy to były monitory czy kolumny, wielkością nie adekwatne do kubatury pomieszczenia.

Zabrakło jeszcze czasu na posłuchanie integry Octave 80 na lampach KT150 bo też potrafi to granie zaskoczyć nie jednego słuchającego, no i tubowe Avantgarde Acoustic nie zostały odsłuchane, a grają? ... troszkę inaczej, podobnie jak kolumny na ceramicznych głośnikach Accuton, a moze i dobrze, bo te ostatnie nie oszczędzają słuchających rozdzielczością i szczegółami, bez pełnego SETa firmy Ayon - nie uruchamiać. 

Tak, to jest granie, które zapada w pamięć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Asia napisał:

Salon, tak jak wcześniej parę razy wspominał Boguś - poza sufitem z perforowanej płyty, pod którą jest wełna akustyczna - nie wykazuje żadnych oznak adaptacji akustycznej. I nic nie dudni, nie słychać pogłosu,  choć są gołe ściany i nawet z dywanami krucho.

No bo to jest najważniejsza adaptacja akustyczna:-)

Ja czekam właśnie na kolejkę u fachowców i też mi będą cały sufit w pokoju kinowym zrywać i zakładać taki akustyczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Asia napisał:

Salon, tak jak wcześniej parę razy wspominał Boguś - poza sufitem z perforowanej płyty, pod którą jest wełna akustyczna - nie wykazuje żadnych oznak adaptacji akustycznej. I nic nie dudni, nie słychać pogłosu,  choć są gołe ściany i nawet z dywanami krucho.

U mnie kasetony sufitowe też robią robotę. Akustyka może nie najlepsza, ale dźwięk bardzo okej dla mnie. 😁 No i duży dywan na 2/3 pokoju. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużamy sobie wakacje, wróciliśmy nad morze więc miałam tylko 40 km do Wejherowa 🙂. DDRC płynie do nas, jak donoszą wieści ze sklepu. Tomek sugerował, że prawdopodobnie wpław.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Asia napisał:

Niestety nie jestem w stanie obniżyć sufitu, może w następnym domu (choć nie zanosi się na to patrząc na sytuację na rynku nieruchomości).

Ja też nie obniżam tylko zrywam stary i zastępuję płytami akustycznymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, są na olx Contour 20 🙂.

Trochę bluesa posłuchaliśmy wczoraj, prawda? @Bogusław Kożyczkowski
Pogubiłam się w tych utworach, ale ogromne wrażenie zrobił na mnie ten "pojedynek" instrumentów, którego słuchaliśmy najpierw z Evidence+Octave, a potem Contour 20+Leben.

Edit. Oczywiście Confidence 20+ Leben.

 

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Monitory były z serii Confidence, dokładnie -20-ki, obok stały jeszcze 30-ki (tych nie pamiętam już jak grają, chociaż na pewno słuchałem) i 50-ki a te są minimalnie jaśniejsze od flagowych 60-ek w pierwszym pomieszczeniu, to pamiętam, bo odsłuchiwałem je bezpośrednio A-B-A szukając różnic z pewnym gościem zainteresowanym kupnem.

Płyta? hmm.... było ich troche, może …. Michel Godard?, może .. Tingvall Trio?, moze ... Daft Punk? nie jestem pewien, kto to był konkretnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...