Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Fyne i Focal nie za bardzo nadaja sie do SE zwlaszcza na 300b/2a3. Ponadto moim zdaniem w audio pieniadze nie graja. Przykladowo Focal nalezy do producentow, ktorych produkty sa czesto wyraznie drozsze niz ich odpowiedniki u konkurentow co niekoniecznie oznacza, ze automatycznie prezentuja wyzszy poziom brzmienia.

Whatever, powiedzialem co wiedzialem i nie kontynuujmy tego watku. Moim zdaniem warto sie zapoznac z oferta Heco, tym bardziej, ze nie jest znowu tak latwo znalezc nowa kolumne, w ktorej membrany sa papierowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ten temat ma w ogóle wspólnego ze "stereo dla początkujących"? Początkujący to kupuje dobre, budżetowe głośniki za 2-2.5k i używanego wzmaka. Tutaj mamy do czynienia z blogiem o kolejnych zakupach i maksymalnym przerostem formy nad treścią. Jeśli już, to jest to przykład wszystkiego tego, czego początkujący nie powinien robić, żeby cieszyć się dobrym brzmieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dzik napisał:

Początkujący to kupuje dobre, budżetowe głośniki za 2-2.5k i używanego wzmaka.

Początkujący kupuje budżetowe / dobre to już nadinterpretacja :) /kolumny, lub aktualny hit sezonu branży. Nie kupuje używanego wzmaka , bo to od handlarzy , naciągaczy i pewnie zrąbie się po tygodniu . Kupuje albo polecany przez branżę albo bo ma dobre opinie w necie. A obecnie początkujący kupuje to co w ogóle jest.

Edytowano przez tomek4446
  • Lubię to 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jsp napisał:

nie jest znowu tak latwo znalezc nowa kolumne, w ktorej membrany sa papierowe.

Jest tego trochę: JBL, Magnaty, Heco, Klipsche, Spendory, Grahamy...

A może posłuchasz nowych starych JBL z serii L? Niby drogie, ale ponoć i tak tanie, jak na prezentowane walory.

JBL-L82---6.jpg.59a56117a80e0194c79da68c2945962e.jpg

Stare L82 grają u Romana bardzo fajnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft Magnat w wyzszych seriach uzywa membran ceramiczno-aluminiowych stad brzmienie wyraznie rozni sie od kolumn Heco pomimo, ze to jeden koncern.

JBL, Klipsch Heritage, Spendor na tle Heco bardzo sie cenia. Na miejscu Asi jesli fundusze pozwola sprawdzilbym przynamniej niektore, ale np. Klipsch Heritage moim zdaniem zaczyna sie od modelu Forte, ktory po podwyzkach kosztuje katalogowo 28k zl za pare :)

W dodatku Forte ma na srednicy i tweeterze tube, wiec to inna para kaloszy.

Edytowano przez jsp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Asia u mnie Italia gra wlasnie z Aurora. Na pewno nie zabraknie Ci pieknej, naturalnej srednicy i pelnopasmowego brzmienia. Gore Aria ma lepsza, ale mozna w Aurorach malym kosztem poprawic zwrotnice w czesci dot. tweetera i po takim zabiegu gora w Aurorach tez jest lepsza niz w Ariach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch Forte 2 w połączeniu z Ming da 300B SE na lampie Sophia Electric Princess.

Mam okazję kilka razy w roku tego duetu słuchać u kolegi. 
 

Estetyka i kolor tych kolumn dla mnie nie do zaakceptowania, więc zamykam oczy i „odpływam”, bo brzmienie z tego duetu jest dla mnie „prawie” idealne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:
4 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

mogę sprzedać moje Heco.

Jakiś kolejny plan?

Oficjalnie? Nie, ale po cichu ...... moze czas iść w górę.

Będziesz w czerwcu w okolicach to posłuchasz sobie, to inne granie od 926, moim Heco bliżej do 936, ale z lepszą kulturą basu od 948.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...