Skocz do zawartości

Kultura Dźwięku Brooklyn - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

Żeby upewnić się, czy tak detaliczna góra nie jest aby na dłuższą metę męcząca, zapuściłem przed chwilą Lisa Gerrard "Mystery of the Bulgarian Voices" (wiadomo - bułgarskie śpiewy potrafią być irytujące;). Do 22:00 przesłuchałem połowę płyty. Przesłuchałem. Czyli da się. Wygląda na to, że w tym aspekcie jest lepiej niż w przypadku Bowersów 706. Brooklyny w porę wyhamowują. Wrażenie przejrzystość w Bowersach jest jeszcze lepsze, ale komfort odsłuchu mniejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hq150

Cyt.

"to są dobre wieści. Jeszcze nigdy hi-end nie był tak łatwo dostępny. To naprawdę idzie w dobrym kierunku. Postęp w tej dziedzinie jest niewiarygodny".

Nazywa się to " pobożne życzenia" ;)

Albo " punkt widzenia zależy od punktu siedzenia"

A w tym konkretnym wypadku "diabeł tkwi w szczegółach"

Ale faktem jest to co zawsze powtarzam, że w projekcie kolumn najważniejsza jest umiejętność strojenia czyli talent twórcy.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2021 o 21:48, HQ150 napisał:

O widzę, że jest ktoś kto do dyskusji podchodzi tak jak ja. Ja nie cierpię klepania się po pleckach. Lubię dyskusję z której coś wynika i w której nikt nie boi się prezentować swoje nawet całkiem odmienne poglądy. Właśnie mamy się spierać i przekonywać. Po to jest rozmowa.

Nie jesteście sami, a z dwoma ostatnimi zdaniami zgadzam się całkowicie. Niestety, niektorzy tego nie rozumieją, i strzelają focha 🤣

5 godzin temu, Kraft napisał:

Żeby upewnić się, czy tak detaliczna góra nie jest aby na dłuższą metę męcząca, zapuściłem przed chwilą Lisa Gerrard "Mystery of the Bulgarian Voices" (wiadomo - bułgarskie śpiewy potrafią być irytujące;). Do 22:00 przesłuchałem połowę płyty. Przesłuchałem. Czyli da się. Wygląda na to, że w tym aspekcie jest lepiej niż w przypadku Bowersów 706. Brooklyny w porę wyhamowują. Wrażenie przejrzystość w Bowersach jest jeszcze lepsze, ale komfort odsłuchu mniejszy.

Ja jestem ciekawy, jakbyś ocenił moje Goldy 300 4G. Naprawdę jestem ciekawy. Słuchałem ich tylko chwilę, podłączone do amplitunera Denon X4400H, i powiem szczerze, że jeśli ktoś byłby zachwycony takim połączeniem i ogólnie dźwiękiem, to albo ma zerowe wymagania, albo ja oczekuję po głośnikach, czy ogólnie dźwięku czegoś niemożliwego. Jasne, nie jestem w ogóle osłuchany ze sprzętem audio, ale mam takie dziwne wrażenie, że u mnie na zachwyt w audio nie ma, i nie będzie miejsca. No, chyba, że miałbym jakiś top topów, ale wiadomo, to już trzeba być milionerem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adi777 ma trochę podobne odczucia . Jakoś nie dane mi było być zachwycony albo zbierać szczękę z podłogi.

Nie wiem też czy dało by coś przetestowanie moich gratów przez @Kraft

Bardziej miarodajna byłaby opinia wydana po odsłuchu w moim pomieszczeniu . Daleko mi do zadowolenia Choć mój Kolega po każdej wizycie u mnie jak coś mam akurat nowego do sprawdzenia wychodzi zadowolony i twierdzi że jest naprawdę nieźle.

Domyślam się jednak gdzie leży problem a mianowicie w tym że wszystko mierze jedna miarą czyli chciałbym by wszystko brzmiało jednakowo nie zależnie od realizacji 😁 i czasem człowiek ma też kiepski dzień , więc wtedy nic nie brzmi jak powinno .

Ale pamiętam tylko te kiepskie dni .

Jak w naturalny sposób zaakceptuje to wszystko , i nauczę się cieszyć z tego co mam ,powinno być w miarę 😏 . Pzdr 

Ps co do top topów za tłuste dyszki , to nie zawsze takie granie może się podobać , ale może metka z cena podniosła by mój poziom zadowolenia 😂 ale to już by było przegięcie i dobrze by o mnie nie świadczyło .

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Od paru miesięcy jestem posiadaczem testowanego modelu.

Para należąca do mnie widnieje na zdjęciach z pierwszego postu wraz z podstawami pod standy które Rafał zaprojektował na moją prośbę.

Również to ja jestem tym gościem od Davone o którym pisał jeden z członków dyskusji :):)

Myślę że próba lokowania tych konstrukcji  w segmencie high end jest błędna i bezpodstawna.

Za to moim zdaniem jest to świetnie opracowany i zrealizowany projekt w który twórca włożył mnóstwo wiedzy serducha i zaangażowania idąc również trochę pod prąd i przecierając nowe szlaki choćby z tymi STXami. 

I to właśnie te STXy są tutaj największym zaskoczeniem również dla mnie.

Pojechałem do Rafała na odsłuch z ciekawości ponieważ podobała mi się mocno koncepcja samej kolumny oraz pasowała do moich warunków w pokoju odsłuchowym. 

Mając świadomość kto jest producentem przetworników nie spodziewałem się zbyt wiele  kierując się oczywiście ogólnymi poglądami ale wiem również że kolumna to nie tylko sam głośnik a na efekt końcowy ma wpływ wiele czynników. Życie nauczyło mnie również że jeśli się nie posłucha samodzielnie nie będzie się wiedziało. 

Pojechałem posłuchałem i od paru miesięcy cieszę się  nimi na co dzień.

Jakość wykonania moich egzemplarzy jest znakomita pod kątem stolarki jak i montażu, absolutnie nie mam do czego się przyczepić.

Co do dźwięku wydobywającego się z kolumn moim zdaniem w korelacji jakość cena jest bardzo ale to bardzo dobrze.

Oczywiście każdy powinien ocenić to indywidualnie i zgodnie ze swoimi preferencjami .

Podsumowując polecam wizytę u Rafała i samodzielny odsłuch, myślę że warto a dodatkowo możecie poznać  twórcę który jest fajnym i sympatycznym audiolubem bardzo zaangażowanym w to co robi. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, rgok napisał:

Witam wszystkich serdecznie.

Od paru miesięcy jestem posiadaczem testowanego modelu.

Para należąca do mnie widnieje na zdjęciach z pierwszego postu wraz z podstawami pod standy które Rafał zaprojektował na moją prośbę.

Również to ja jestem tym gościem od Davone o którym pisał jeden z członków dyskusji :):)

Myślę że próba lokowania tych konstrukcji  w segmencie high end jest błędna i bezpodstawna.

Za to moim zdaniem jest to świetnie opracowany i zrealizowany projekt w który twórca włożył mnóstwo wiedzy serducha i zaangażowania idąc również trochę pod prąd i przecierając nowe szlaki choćby z tymi STXami. 

I to właśnie te STXy są tutaj największym zaskoczeniem również dla mnie.

Pojechałem do Rafała na odsłuch z ciekawości ponieważ podobała mi się mocno koncepcja samej kolumny oraz pasowała do moich warunków w pokoju odsłuchowym. 

Mając świadomość kto jest producentem przetworników nie spodziewałem się zbyt wiele  kierując się oczywiście ogólnymi poglądami ale wiem również że kolumna to nie tylko sam głośnik a na efekt końcowy ma wpływ wiele czynników. Życie nauczyło mnie również że jeśli się nie posłucha samodzielnie nie będzie się wiedziało. 

Pojechałem posłuchałem i od paru miesięcy cieszę się  nimi na co dzień.

Jakość wykonania moich egzemplarzy jest znakomita pod kątem stolarki jak i montażu, absolutnie nie mam do czego się przyczepić.

Co do dźwięku wydobywającego się z kolumn moim zdaniem w korelacji jakość cena jest bardzo ale to bardzo dobrze.

Oczywiście każdy powinien ocenić to indywidualnie i zgodnie ze swoimi preferencjami .

Podsumowując polecam wizytę u Rafała i samodzielny odsłuch, myślę że warto a dodatkowo możecie poznać  twórcę który jest fajnym i sympatycznym audiolubem bardzo zaangażowanym w to co robi. 

 

 

Super ,że napisałeś , a czy możesz podać trochę więcej informacji:

1).W jak dużym pomieszczeniu one grają u ciebie(i do jakiej wielkości pomieszczeń "Broklynny "według ciebie się najlepiej nadają)?

2).Z jakim wzmakiem grają u ciebie?(ewentualnie z jakimi ich jeszcze słuchałeś i ewentualne z tego wnioski?).

3).Jakiego rodzaju muzyki najczęściej słuchasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Super ,że napisałeś , a czy możesz podać trochę więcej informacji:

1).W jak dużym pomieszczeniu one grają u ciebie(i do jakiej wielkości pomieszczeń "Broklynny "według ciebie się najlepiej nadają)?

2).Z jakim wzmakiem grają u ciebie?(ewentualnie z jakimi ich jeszcze słuchałeś i ewentualne z tego wnioski?).

3).Jakiego rodzaju muzyki najczęściej słuchasz?

Pomieszczenie jest niewielkie ok 15 metrów, przygotowane akustycznie do odsłuchów.

Zamieszczę zdjęcie.

Kolumna jest naprawdę sporych rozmiarów jak na podstawkę oraz trójdrożna więc wydaje mi się że spokojnie poradziła by sobie w dwa razy większym pomieszczeniu.

Kolumny na tą chwilę współpracują z dwoma wzmacniaczami NAD M3 oraz podrasowanym Yaqin ms 90b 

Obydwa wzmacniacze świetnie sobie z nimi radzą i spokojnie je napędzają natomiast kolumny bardzo fajnie oddają charakter urządzeń oraz dwie troszkę odmienne szkoły grania czyli tą lampową oraz tranzystorową, Yaqin pracuje z nimi w trybie triodowym.

Źródło obecnie to gramofon Clear audio concept z wkładka AT-OC9XML

Słucham wielu gatunków najczęściej jazzu, starego dobrego rocka, muzyki instrumentalnej, filmowej oraz od czasu do czasu poważnej.

Nie umiem się kwieciście rozpisywać na temat walorów odsłuchowych ora zdecydowanie jestem zwolennikiem osobistych odsłuchów więc wybacz ale daruje to sobie :):)

Jedyne co mogę napisać to to że kolumny grają dla mnie równo i świetnie, nie brakuje im nic w żadnym z pasm choć ostatecznie mogły by lepiej kontrolować bas w najniższych zakresach. Stosunek jakość cena dla mnie świetny.

received_2817873171876188.thumb.jpeg.553be4ffa9bd3f327e076c474e1ecd1c.jpegreceived_428875491526628.thumb.jpeg.f0675ecf6cdd932250003a5bc8a4a2b4.jpeg 

 

37 minut temu, Kraft napisał:

Napisz jeszcze, jaki model Davone wymieniłeś?

Wtedy był to model tulip 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, rgok napisał:

Słucham wielu gatunków najczęściej jazzu, starego dobrego rocka, muzyki instrumentalnej, filmowej oraz od czasu do czasu poważnej.

👍👏 Mam podobnie 🙂 Fajny pokoik, zaadoptowany akustycznie, jeśli dobrze widzę.

6 godzin temu, Dedal75 napisał:

ma trochę podobne odczucia . Jakoś nie dane mi było być zachwycony albo zbierać szczękę z podłogi.

Mimo wszystko, mam nadzieję, że przyjdzie taki dzień, i doznam orgazmu dźwiękowego, czego sobie, i oczywiście również Tobie życzę 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Dedal75 napisał:

Nie mam pytań .

W tym pomieszczeniu myślę że i moje graty by zagrały na lepszym poziomie niż u mnie . 

Gratuluje  zadowolenia o włożonej pracy w pomieszczenie nie wspomnę 👍 . Pzdr

Dzięki piękne za dobre słowo dla mnie adaptacja pomieszczenia to podstawa i co najmniej połowa sukcesu w przygodzie z audio :)

5 minut temu, Adi777 napisał:

👍👏 Mam podobnie 🙂 Fajny pokoik, zaadoptowany akustycznie, jeśli dobrze widzę.

Tak jest w pełni zaadoptowany w miarę możliwości oczywiście :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, rgok napisał:

 

received_2817873171876188.thumb.jpeg.553be4ffa9bd3f327e076c474e1ecd1c.jpeg 

Piękny pokoik. Gratuluję.

Zastanawia mnie jedynie, dlaczego te brązowe absorbery na pierwsze odbicia dałeś tak wysoko? Jakby były 30 cm niżej, to pochłaniałby także odbicia fal generowanych przez średniotonowca, które teraz odbijają się w Twoim kierunku od gołej ściany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kraft napisał:

Piękny pokoik. Gratuluję.

Zastanawia mnie jedynie, dlaczego te brązowe absorbery na pierwsze odbicia dałeś tak wysoko? Jakby były 30 cm niżej, to pochłaniałby także odbicia fal generowanych przez średniotonowca, które teraz odbijają się w Twoim kierunku od gołej ściany.

Zgadzam się że można było dać  niżej tutaj troszkę kwestie estetyki oraz praktyczne wzięły górę. 

Prawda jest też taka że w przypadku mojego pomieszczenia absorbery na ścianie za kolumnami pełnia marginalna funkcję a z pomiarów wynikało że nawet raczej zdecydowanie estetyczną :)

Robotę w tym przypadku robią absorbery na tylnej ścianie oraz freestand  stojący za mną w odpowiedniej odległości  to one w głównej mierze absorbują w tej płaszczyźnie no i oczywiście panele które znajdują się symetrycznie po obydwu bokach pomieszczenia 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, rgok napisał:

Robotę w tym przypadku robią absorbery na tylnej ścianie oraz freestand  stojący za mną w odpowiedniej odległości  to one w głównej mierze absorbują w tej płaszczyźnie no i oczywiście panele które znajdują się symetrycznie po obydwu bokach pomieszczenia 

To może jeszcze fotka je ujmująca? Będzie całościowy wzór do naśladowania dla innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba odpowiedzi na pytanie, jak Brooklyny radzą sobie z kreowaniem przestrzeni, szczególniej tej z efektami specjalnymi.

Firmowy zestaw utworów testowych:

1. The Alan Parsons Project "I Robot"
2. The Alan Parsons Project "Total Eclipse"
3. Yello "Takla Makan"
4. Felix Laband "Miss Teardrop"

Ogólnie, kolumny pod względem odtwarzana powyższych utworów można podzielić na dwie kategorie: takie, które sobie z kreacją przestrzeni radzą i takie, które tego nie potrafią. Brooklyny zaliczają się do pierwszej grupy. Nie miały z efektownym odtworzeniem powyższych kawałków żadnych problemów. U Labanda instrumenty grały przed kolumnami, za głową, zawieszone w przestrzeni, dokładnie tak, jak się tego spodziewałem. Parsons też z został wykreowany zgodnie z oczekiwaniami. Yello tak samo. Było poczucie trójwymiarowej przestrzeni wypełnionej realistycznymi instrumentami. Piszę o tym bez wielkiej ekscytacji, bo już się do tych efektów przyzwyczaiłem. Wiele kolumn to potrafi. Niestety równie dużo sobie z tymi utworami nie radzi. I to często droższych lub znacznie droższych niż Brooklyny. Nie przychodzą mi za to do głowy kolumny tańsze od Brooklynów, które by zadaniu podołały (co oczywiście na znaczy, że takich nie ma). Chociaż... jedne mi przychodzą. To Dali Mentor Menuet (no może nie tańsze, ale zbliżone cenowo). Słuchałem ich bezpośrednio po odsłuchu Brooklynów i wypadły nawet trochę lepiej od nich. Przestrzeń kreowały identyczną, ale realizm instrumentów był jeszcze lepiej odczuwalny. Może odpowiedzialna za to była fantastyczna mikrodynamika, którą dysponują. Tylko one są maciupcie. Chyba nikt nie będzie ich rozpatrywał jako alternatywy dla dużych monitorów pokroju Brooklynów.

Zatem jeden z trudniejszych testów, z kategorii odsiewających ziarna od plew, zaliczony. Brawo dla Kultury Dźwięku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dostałem od kolegi linka do tematu głośników, produkcji Rafała z Kultury Dźwięku, a widzę ze jest sporo niejasności więc postanowiłem napisać kilka słów. Ponieważ produkt w mojej ocenie jest mało znany, a szkoda. Myśle że ich twórca jest bardziej inżynierem niż marketingowcem i dlatego ciężko coś o nich znaleźć. 

Od Rafała jako osoby o lata świetlne bardziej doświadczonej ode mnie w temacie hifi kupiłem sporo sprzętu Pioneera. Podczas kompletowania sprzętu do mojej niewielkiej sypialni (20m2) zaprezentował mi głośniki swojej produkcji, mowa tu o wyżej wspomnianych Brooklynach. Za zakupem przemówiło do mnie kilka rzeczy:

1. Rafał jest pasjonatem, a jak się w życiu przekonałem pasja rodzi profesjonalizm. Tak było i w tym przypadku.

2. Mogłem wybrać dowolny kolor (ja wybrałem całe czarne), co ma nieraz kluczowe znaczenie przy urządzaniu domu.

3. Wyglądowo są dla mnie torpedą :) ten wzór mi przypadł do gustu i lubię na nie się pogapić :)

4. Niestety nie jestem obdarzony słuchem muzycznym, więc nie napisze skomplikowanego opisu profesjonalnego odsłuchu, ale dla mnie poprostu grają fajnie. Czysto, dużo szczegółów i fajny ciepły basik. Słucham ich z przyjemnością, sprawiają mi frajdę, a dla mnie to najważniejsze. 

5. Produkt jest polski i manufakturowy.

Najczęściej grają z  Pioneerem SA 9800, gramiak PL L1000 lub przy zestawie mini Pioneera 3000.

Oprócz tych głośników w domu używam jeszcze Infinity RS4b

Mam nadzieje ze coś rozjaśniłem w tym temacie.

 

 

IMG_9183.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...