Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo - proszę o opinie (NAD, B&W, KEF, DALI, CAMBRIDGE AUDIO, BOSE)


LML

Recommended Posts

Sam, na własnej skórze. Przez pasję do tej dziedziny oraz pracę na co dzień z klientami, doszedłem do wniosków, iż

żadna kolumna nie jest w stanie zagrać dobrze, dopóki towarzysząca jej amplifikacja nie będzie jej przewyższać. Wyjątek może stanowić nieudana konstrukcja głośnika lub wzmacniacza, która tylko w tym przypadku może obalić tą opinię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DiBatonio napisał:

Sprzedawca sklepu elektrycznego nie musi mieć wiedzy inżynierskiej,  wystarczy techniczna.

Naprawdę oczekujesz, żeby za ladą takiego sklepu stali wykształceni inżynierowie? 

No brawo, bo ja myślałem, że ich miejsce jest gdzie indziej.

To się nazywan przerysowanie, skontrastowanie

Mam wrażenie, że tylko czatujesz aby się do czegoś przyBatonić,

 

1 minutę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Sam, na własnej skórze. Przez pasję do tej dziedziny oraz pracę na co dzień z klientami, doszedłem do wniosków, iż

żadna kolumna nie jest w stanie zagrać dobrze, dopóki towarzysząca jej amplifikacja nie będzie jej przewyższać.

Dzięki. Jasna i klarowna odpowiedź.👍

Moje oczywiście absolunie skromniejsze doświadczenie plus jakś rozkmina teoretyczna każe mi jednak pozostać w opozycji do twoich wniosków. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, slaw0001 napisał:

To się nazywan przerysowanie, skontrastowanie

Mam wrażenie, że tylko czatujesz aby się do czegoś przyBatonić,

Nie, to się nazywa inaczej....😁

Zatem po co takie gwiazdorzenie?

Nie pisać głupot i nazywać to przejaskrawianiem, to się nie będę musiał przyBatonić 😛

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, slaw0001 napisał:

To się nazywan przerysowanie, skontrastowanie

Mam wrażenie, że tylko czatujesz aby się do czegoś przyBatonić,

 

Dzięki. Jasna i klarowna odpowiedź.👍

Moje oczywiście absolunie skromniejsze doświadczenie plus jakś rozkmina teoretyczna każe mi jednak pozostać w opozycji do twoich wniosków. 

Piękne w tej całej dyskusji jest to, że każdy reprezentuje jakiś światopogląd na temat połączeń. Dobrze, bo dzięki temu wszystko nabiera kolorów i nie jest jednostronne. Sądzę, że każdy może mieć własne zdanie w wielu, różnych sprawach, nie koniecznie zgadzać się z podręcznikiem czy internetem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Kraft napisał:

Jeśli chodzi o inżynierię, to jednak najlepiej jakby się zgadzała z podręcznikiem:) Ale to moje osobiste zdanie.

Może i tak.

To jest to, co powiedziałem wcześniej. Podważyć można wszystko, bo ktoś wcześniej coś stwierdził. Po to są merytoryczne dyskusje, aby próbować do czegoś dojść.

Za dużo filozofii się tu wkradło :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Piękne w tej całej dyskusji jest to, że każdy reprezentuje jakiś światopogląd na temat połączeń. Dobrze, bo dzięki temu wszystko nabiera kolorów i nie jest jednostronne. Sądzę, że każdy może mieć własne zdanie w wielu, różnych sprawach, nie koniecznie zgadzać się z podręcznikiem czy internetem :)

Rozumiem Twój zachwyt tym stanem, bo gdyby nie te "kolory" i "wielostronność", to ludzie kupowali by jeden wzmacniacz i jedno źródło na całe życie. Interes by podupadł. Im mniej pewników, tym lepiej. Bez punktów oparcia umysł zaczyna błądzić, mieć wątpliwości i potem kończy się dziesiątym wzmacniaczem, piątym źródłem i stertą kabli.

5 minut temu, Felix1 napisał:

Droższy wzmacniacz zagra lepiej niż tańszy, tak samo streamer, kolumny itp.

Ważne, żeby klienci w to wierzyli. Amen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kraft napisał:

Rozumiem Twój zachwyt tym stanem, bo gdyby nie te "kolory" i "wielostronność", to ludzie kupowali by jeden wzmacniacz i jedno źródło na całe życie. Interes by podupadł. Im mniej pewników, tym lepiej. Bez punktów oparcia umysł zaczyna błądzić, mieć wątpliwości i potem kończy się dziesiątym wzmacniaczem, piątym źródłem i stertą kabli.

Nie kupowaliby. Ludzie z próżności, chęci wyróżnienia, potrzeby przynależności  potrzebują różnorodności i właściwie to wolą być oszukiwani byle wiarygodnie. Branża tylko na te potrzeby odpowieda. 

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, slaw0001 napisał:

Nie kupowaliby. Ludzie z próżności, chęci wyróżnienia, potrzeby przynależności  potrzebują różnorodności i właściwie to wolą być oszukiwani byle wiarygodnie. Branża tylko na te potrzeby odpowieda. 

Wiesz co, ale są ludzie którzy mają naprawdę świetne i drogie sprzęty i się z tym nie obnoszą,

Mało tego, nie piszą na żadnym że znanych mi for audio.

A wiesz co jeszcze, śmieją się z takich mundrości jakie się na forum wypisuje.

37 minut temu, Kraft napisał:
40 minut temu, Felix1 napisał:

Droższy wzmacniacz zagra lepiej niż tańszy, tak samo streamer, kolumny itp.

Ważne, żeby klienci w to wierzyli. Amen.

Jeszcze raz zapytam...

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Słyszałeś chociaż koncówki Gryphona Essence, albo jakiś system oparty o końcówki Accuphase, a jeszcze lepiej z jakąś aktywną zwrotnicą od Accu do tego źródła Esoteric N-01XD,  transport MBL itp?

 

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Nie sądzę. 

Zatem znów wchodzisz w swoje teorie niczym nie poparte.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, DiBatonio napisał:

Wiesz co, ale są ludzie którzy mają naprawdę świetne i drogie sprzęty i się z tym nie obnoszą,

Mało tego, nie piszą na żadnym że znanych mi for audio.

A wiesz co jeszcze, śmieją się z takich mundrości jakie się na forum wypisuje.

Ja nie mam i dlatego moge się "obnosić" 😀

Może nie maja nic do powiedzenia.

No cóż ciężko się do tego odnieść jak nie znamy ich "mundrości". Wszak kasa nie musi chodzić w parze z gustem, mądrością czy wiedzą. Za to bardzo często się paruje z pychą, próżnością, ostentacją.

Przypomina się taki jeden menadżer jak zachwalał jaki mu sprzęt gra w biurze. OK, tylko, że wszystkie ściany były szklane, Hmm, Ale, kto bogatemu zabroni. jeżeli juz o tym wspominasz. Jak wszędzie i wśród bogatych i biednych są ludzie z głową jakowoż i bez.

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, misiek x napisał:

Kraft co sie z Tobą porobiło ? Nigdy za bardzo sie nie zgadzaliśmy w tematach audio ale to co teraz wypisujesz to .....

 

Myślę, że zbyt poważnie bierzcie jego słowa. Zawsze szuka kontrowersji, bo to generalnie rozwija. I tego się trzymajmy. Rozwój przez kontrowersje. 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, slaw0001 napisał:

Jeszce raz zadam to pytanie:

"Masz dobre kolumny i słabe oraz dobry i słaby wzmacniacz,

Możesz zestawić tylko układ dobry i słaby. Co wybierzesz?"

Zalezy od słabości.

Na czym polega jego słabość. 

Dawniej bym zapewne powiedział wybieram lepsze kolumny. 

Ale teraz bym się mocno zastanowił 

15 godzin temu, Kraft napisał:

Opinia branży, że droższe, wysokomarżowe produkty grają lepiej i zdecydowanie warto je kupować została odnotowana:)

Droższe nie znaczy wyżej marżowe. Znowu mówisz a nie wiesz...

15 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Kraft,

Nie wierzę w Twoje wypowiedzi! 

Twoja kpina jest dla mnie równoznaczna ze stwierdzeniem: Kupcie sobie wszyscy Skodę Fabię, bo zakup Mercedesa Klasy S to jest naciąganie i "marża"

Dokładnie. 

Ale nie wiem co mu się stało. Dawniej miał bardziej rzetelne podejście. Teraz te posty są strasznie oderwane od rzeczywistości.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Twoja kpina jest dla mnie równoznaczna ze stwierdzeniem: Kupcie sobie wszyscy Skodę Fabię, bo zakup Mercedesa Klasy S to jest naciąganie i "marża"

Przykład robi wrażenie, ale nie odpowiada rzeczywistości rynku audio. W wielu segmentach tego rynku (choć nie wszystkich) stoimy raczej przed wyborem: kup Mercedesa klasy S albo tego samego Mercedesa w lakierze metalik za dwa lub trzy razy taką cenę* niż "zwykłego".

I nie krytykuję samej zasady. Ja ktoś woli metalik i chce dołożyć, to nie stanowi to dla mnie problemu. Jak już wspominałem, sam dokładam. Ale mam też świadomość, że lepiej nie pojadę.

* czasem ta cena to nawet x100 albo i x1000

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kraft napisał:

stoimy raczej przed wyborem: kup Mercedesa klasy S albo tego samego Mercedesa w lakierze metalik za dwa lub trzy razy taką cenę* niż "zwykłego". (...) Ja ktoś woli metalik i chce dołożyć, to nie stanowi to dla mnie problemu. Jak już wspominałem, sam dokładam.

Masz Mercedesa klasy S w lakierze metalik a nie chcesz dołożyć paru k do lepszego wzmacniacza? Nie wstyd Ci?

(nie mogłem się powstrzymać ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Fafniak napisał:

Każde tego typu uogólnienia są do kitu.

Wystarczy wziąć na warsztat mojego audiolaba 8200 i haiku sol II 

 

 

odnosiłem się bardziej różnic realnych w graniu

42 minuty temu, Kraft napisał:

* czasem ta cena to nawet x100 albo i x1000

ja nie słuchałem (w spokoju) wzmacniaczy za ...100000

więc nie wiem

albo kompletnie zgubiłem się o czym gadacie -spadam :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kraft napisał:

Może pewne moje twierdzenia po prostu nie mieszczą się ludziom w głowach. Schemat jest zbyt zakorzeniony, by nie pasująca do niego myśl miała w ogóle szansę zaistnieć. 

"Welcome to the camp
I guess you all know why we're here
My name is Tommy
And I became aware this year
If you want to follow me
You've got to play pinball
And put in your ear plugs
Put on your eye shades
You know where to put the cork
"

 

We're not gonna take it.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, adamnl napisał:

Jarku, za samo tylko stawianie pytań, ja uwielbiam czytać Twoje posty. Cytat wyżej to Twój wniosek, jeden z wielu, za którym „idzie” moja nieodparta chęć spotkania się z Tobą. Na żywo, na luzie, na złocie, przy dobrej kawie, napoju. 
Ja ja coraz częściej tęsknię za krajem. Dobrego dnia.

Bardzo mi miło. Ale uprzedzam. Proroczych wizji doświadczam tylko podczas pisania na forum;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie chce mi się czytać całego wątku, bo o tym samym.

Natomiast cieszę się, że branża pokazuje ludzką twarz nie pisząc tylko gotowych formułek.

Dyskusja jest trochę bezcelowa. Padło pytanie dlaczego ktoś piszący tak dużo testów itd może nie słyszeć itd. Zaskoczenie i niedowierzanie bla, bla.

Testujący ma poważne problemy z akustyka. Nie ma systemu odniesienia, nie słyszał nigdy dobrze zestawionego zestawu. Ma inne zalety. Czyta czasopismo audio, czyta opinie w internecie i dysponuje duża ilością wolnego czasu. Poza tym skąd wiecie jaki ma gust, jaki mi cel przyświeca krytykując sprzęt droższy niż go stać chwaląc ten tani. Jakość nie ma znaczenia, bo wszystko gra tak samo.

Zrozumcie w końcu. Podczas gdy Wam klienci zawracają głowę czy wtyk rodowany czy złocony Kraft nie poradził sobie przez ileś lat z dudnienie, nie przepraszam DUDNIENIEM i wzbudzaniem się niskich rejestrów. Niektórzy nie rozumieją po prostu audio i tyle. Sztuka jest sztuka. Proste rzeczy.

Przez chwilę odetchnolem z ulgą, bo Kraft przyłożył głowę do poduszki i pomyślał, że będzie już tylko słuchał muzyki i nie będzie tu wygłaszał teorii studenta o wyższości Diory nad Technicsem . Niestety, to widzę dopiero początek. 

Na tym forum ma szansę się uchować, ludzie tu na Edifferach słuchają muzyki.

Panowie, proszę. Nie wiecie kto jest po drugiej stronie. On z telefonem w ręce słucha muzyki mierząc, czy dobrze gra. To nie jest przenośnia. Starych drzew się nie przesadza.

 

29 minut temu, adamnl napisał:

Jarku, za samo tylko stawianie pytań, ja uwielbiam czytać Twoje posty. Cytat wyżej to Twój wniosek, jeden z wielu, za którym „idzie” moja nieodparta chęć spotkania się z Tobą. Na żywo, na luzie, na złocie, przy dobrej kawie, napoju. 
Ja ja coraz częściej tęsknię za krajem. Dobrego dnia.

Najlepiej u Jarka :)))))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu wspomniałem że NAD-a C338 wybrałbym do droższych niewielkich kolumn ( podstawkowych ), a C368 do tańszych podłogówek. Nie dlatego że te większe kolumny potrzebują więcej mocy aby je napędzać. Chodziło mi o zachowanie budżetu na tym samym poziomie. Te małe kolumny mogą zwykle grać głośno, ale moc C368 nie zostanie przez nie wykorzystana, bo zaczną charczeć przy większej głośności. Większe kolumny  ( o podobnej technologii ) będą w stanie przyjąć większą moc i wykorzystać do grania bez zniekształceń spowodowanych przez budowę głośników. Oba wzmacniacze oparte są o praktycznie te same moduły wzmacniacza, a różni je tylko lepszy zasilacz w droższej wersji. C338 spokojnie można użyć do napędzenia tych większych kolumn. Tyle że zawsze coś stracimy w stosunku do droższego wzmacniacza. Na kolumnach które są w stanie przyjmować większe moce użycie mocniejsze wersji wzmacniacza z zasady nie przyniesie odczuwalnie dużej różnicy w tej kwestii. To nie znaczy że mniejszych kolumn nie można podłączać do bardzo mocnych wzmacniaczy. Przy takich kolumnach zwykle lepiej skupić się na  lepszej jakości toru audio niż możliwości generowanie przez niego spektakularnie wysokich natężeń dźwięku. Bo takie kolumny nie do tego celu są budowane. Można dzięki nim w określonym budżecie łatwiej uzyskać efekt namacalności. Jeśli nie potrzebujemy grać ekstremalnie bardzo głośno to często te mniejsze kolumny okazują się lepsze, a i te są często w stanie grać wystarczająco bardzo głośno. Jak dla mnie to kwestia priorytetów i budżetu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...