Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

11 minut temu, Asia napisał:

Choćby tym, że co trzeci głosujący nie wziął karty referendalnej.

Brawo brak demokracji i prawa wypowiedzenia się. Milionom ludzi namącono w głowach 😑 z czego tu się cieszyć... ale ważne żeby politycy mogli robić to co chcą bez patrzenia na naród.

Karpie się cieszą z nadchodzącej wigilii... 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Asia napisał:

Co tam, Jacku @maxredaktor, ja się cieszę choćby przez chwilę.

Choćby tym, że co trzeci głosujący nie wziął karty referendalnej.

A także tym, że nareszcie ludzie się zaktywizowali i chcą mieć wpływ.

 

To prawda, w referendum (sprawdziłem TVP info, fuj) ponoć wzięło 40 proc. głosujących. Więc nie przejdzie.

Ja się generalnie też cieszę, ale chciałbym się cieszyć znacznie dłużej, niż tylko kilka godzin. 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo i Sprawiedliwość - 33,5 proc. /178 /

Koalicja Obywatelska - 31,4 proc./155/

Trzecia Droga - 13,9 proc./63/

Nowa Lewica - 9,8 proc./38/

Konfederacja - 7,7 proc./25/

Bezpartyjni Samorządowcy - 2,2 proc.;

Polska Jest Jedna - 1,3 proc.;

Inne komitety - 0,2 proc. —

takie wyniki exit poll podała Ogólnopolska Grupa Badawcza.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

Cieszenie się z nieważności głosu narodu jest dość naiwne. Ktoś tego potrzebował i to skrzętnie  wykorzysta. 

Cieszę się, owszem. Czy jestem naiwna? Może.

Urządzanie referendum w wybranych przez siebie tematach, tendencyjne pytania, tak dobrane i sformułowane, że odpowiedź może być tylko jedna? Pomijanie w referendum ważnych kwestii, które przeorały ten kraj? Demokracja? Naprawdę?

  • Lubię to 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Fragment ciekawego komentarza Michała Szułdrzyńskiego z "RP":

"Wynik Platformy jest chyba najmniejszym zaskoczeniem. Dostała mniej więcej tyle, ile pokazywały sondaże. Ale dzięki wynikowi 3D i Lewicy (trochę słabszy wynik 8,6 proc niż pokazywały badania) Donald Tusk może już poważnie myśleć o tworzeniu nowego rządu, który będzie sprzątał po ośmiu latach PiS.

Opozycja wygrała z przeciwnikiem bardzo poważnym. W tej kampanii PiS zaprzągł cały aparat państwowy, łącznie z funduszami spółek skarbu państwa, do tego, by te wybory nie były w pełni równe ani uczciwe. Tym większe jest więc zwycięstwo opozycji.

Ale teraz, w niedzielę wieczorem, wciąż dwa pytania są fundamentalnie ważne. Po pierwsze, czy w wynikach, które będą spływały z kolejnych komisji wyborczych utrzyma się przewaga opozycji. Po drugie zaś – jeśli opozycja będzie miała większość – czy PiS odda władzę. Słowa Jarosława Kaczyńskiego w wieczór wyborczy, że „mogą być jeszcze ciekawe wydarzenia” brzmią złowieszczo".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, rozumiem, że jesteś rozgoryczony wynikami ale nie rozumiesz chyba w jakim celu zostało wymyślone to konkretne referendum. Miało nas skłucić. Nie udał się na szczęście fortel. 

Jestem naprawdę podbudowany frekwencją. Ludzie zrozumieli, że ich głos jest ważny i bez ich głosu ciemne czasy się nie skończą.

 

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Referendum miało tylko na celu zrobienie kampanii PiSowi jak zwykle chcieli straszyć ludzi migrantami (których sami najwięcej sprowadzili do Polski w tym wielu nielegalnie) i pluć na opozycję. Ale opluli tylko siebie. Naród ma już dość tej mowy nienawiści... 

Czy będzie lepiej? Może nie, ale gorzej jak za PiS już być nie może :) taka ot nadzieja :).

Ja tylko czekam co z tymi biedaczka mi z TVP hehehe. Zapewne mało będzie rozliczeń grubych ryb, ale i kilka płotek warto zobaczyć jak się będzie miotać bez wody :)

  • Lubię to 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

A było tam takie pytanie

A były tam pytania :

- czy chcesz zmienić przepisy aborcyjne ?

- czy chcesz nauki religii w szkołach ?

- czy chcesz zwiększenia nakładów i restrukturyzacji służby zdrowia ?

- czy chcesz  stabilizacji podatkowej ?

- czy chcesz powrotu standardów kwalifikacji w zatrudnianiu w służbie dyplomatycznej ?

- czy chcesz apolitycznej telewizji publicznej ?

to tak na szybko.

  • Lubię to 4
  • Gratulacje 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marcinmarcin napisał:

Referendum wiązało by poniekąd ręce PO, a to niewygodne... więc rozegrano Polaków jak małe dzieci... 

Możesz napisać w jakiej kwestii?

Bo tak jak rozgrywa i dyma od lat Polaków PiS nikt inny wcześniej na taką skalę tego nie robił.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audiowit napisał:

Marcin, rozumiem, że jesteś rozgoryczony wynikami ale nie rozumiesz chyba w jakim celu zostało wymyślone to konkretne referendum. Miało nas skłucić. Nie udał się na szczęście fortel. 

Nie jestem rozgoryczony - sami się o to prosili, ale z 2 strony przeraża mnie fakt że aż tak łatwo ludzi zmanipulować. I nie mówię tu akurat o wyborcach PIS 

5 minut temu, Wing0 napisał:

których sami najwięcej sprowadzili do Polski w tym wielu nielegalnie)

Nomem omen na stronach Wyborczej są dane i statystyki kogo PiS "sprowadził" 

Ale rozegrano to politycznie po mistrzowsku ze strony byłej opozycji 

  • Zdezorientowany 1
  • Smutny 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...