Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

45 minut temu, Amarok napisał:

@marcinmarcin zdecydowanie lepiej idzie ci pisanie o audio😉

bo nie zgadzam się z ogólnym prądem/trendem? ;) 

4 minuty temu, Amarok napisał:

Frekwencja 74,38%, chyba bardzo długo będzie nie do pobicia.

to akurat wielki plus  - choć jak już pisałem x razy, szkoda że nie dotyczyło również referendum...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

I oszukiwali. To nie była równa na wszystkich kampania wyborcza. Na szczęście obywatele się temu oszustwu przeciwstawili. Nie chcieli zostać drugą Rosją. Wracamy na łono państw demokratycznych. Tam nasze miejsce i tam nam najlepiej. 

Oczywiście, że była nierówna, ponieważ główne media w Polsce nierzadko z kapitałem zagranicznym są antypis. To jest biznes i ja to rozumiem. Wyobraźcie sobie jaka byłaby nagonka w TVN na pis gdyby podjęli współpracę z Francuzami a nie Amerykanami przy realizacji projektu elektrowni jądrowych? 

Proszę nie porównuj Polski do rosji i białorusi, nie wypada. 

1 godzinę temu, misiekx napisał:

premierem notoryczny kłamca, a rządzi nimi stetryczały staruch to mniej ważne i przymykają na to oczy. 

Politycy to kłamcy, Tusk też jak był premierem wiele razy kłamał i nadal będzie to robił, to polityk. Rozliczajmy wszystkich równo a nie wybiórczo.

Odnośnie Tuska, na wiecach obiecywał, że na następny dzień po wyborach odblokuje KPO. Wiem, że tego od tak nie zrobi bez spełnienia kamieni milowych, ale gdyby mu się jednak udało to jakby to wyglądało? 

Edytowano przez soberowy
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Chmarski napisał:

Ja się zgadzam z Marcinem, że referendum to bardzo ważne narzędzie. 

Inaczej jednak od niego podchodzę do zniechęcania da udziału w tym referendum, bo to była według mnie tylko i wyłącznie darmowa dla PiS kampania wyborcza.

Podzielam jednak jego obawy o ewentualne udziały w przyszłych referendach, ale wierzę, że ten naród aż tak ciemny nie jest. 

Ja też się z tym zgadzam i jestem za tym żeby referenda dotyczyły większej ilości zagadnień, tak jak w niektórych państwach.

Ale jestem za referendum gdzie pytania są bez podtekstów.

Tak jak pisała Asia. Dość cepowatego traktowania Polaków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, audiowit napisał:

Soberowy, daj link do wypowiedzi Tuska gdzie obiecał dzień po wyborach odblokowanie KPO.

No był taki wiec że faktycznie to powiedział.

Moim zdaniem troszkę się pospieszył, ale wiadomo ..... dla normalnie myślących ze to "przenośnia" i raczej nie chodziło o dziś czy jutro a bardziej gdy już będzie premierem.

Edytowano przez Bogusław 66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, marcinmarcin napisał:

Zgadzam się w pełni - zmanipulowanie ludzi do uwalenia referendum to majstersztyk ✌️

Nieoddanie głosu w referendum to też jest głos.

A jeśli mówimy o majstersztykach to:

1. Obniżenie podatku dochodowego z 17 do 12%. Cudownie? No tak wygląda na pierwszy rzut oka. Dopóki mieszczę się w pierwszym progu podatkowym moja pensja netto SPADŁA tylko o 100PLN, jednak po wejściu w wyższy próg te 5% więcej mi państwo zabiera. Realnie, moja pensja netto po tej zmianie wysokości podatku dochodowego i wejściu w drugi próg to 52% pensji brutto na papierze. Dorzucę, że od tego momentu rata kredytu na dom podskoczyła mi do góry o mniej więcej 20%. Swoje dorzucają też osłabienie złotego w tym czasie i inflacja. 

2. Ceny paliw w zeszłym roku. Mniej więcej od września płaciliśmy dużo drożej żeby nie przeżyć szoku 1 stycznia gdy VAT na paliwa wróci z 8% do 23%. Nie dość, że przez kilka miesięcy przepłacaliśmy na stacjach, to jeszcze przedsiębiorcy mogli odliczyć tylko te 8% zamiast 23%. Jeśli mieszkasz w Polsce i nawet jeżeli nie tankowałeś paliwa w tym czasie, to te 15% różnicy płaciłeś w każdym sklepie, niezależnie czy kupowałeś chleb, masło, mleko czy audio. O ile z audio mogłeś zrezygnować to z żywności czy odzieży zapewne już nie. 

3. Choćby to referendum, o które masz tyle pretensji - wykorzystanie państwowych pieniędzy do własnej kampanii wyborczej pod przykrywką referendum. 

Równie perfidnych majstersztyków w ciągu rządów PiS było jeszcze trochę, ale myślę, że te wystarczą.

Rozumiem, że Tobie mogło żyć się dobrze za rządów PiS i boisz się nowych. Ja mam dość tego, że tzw. klasa średnia dostaje za wszystko po dupie. Dlaczego tzw.? Ile znasz krajów w których bycie klasą średnią oznacza niecałe 1500EUR do ręki miesięcznie? 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, audiowit napisał:

Ja też się z tym zgadzam i jestem za tym żeby referenda dotyczyły większej ilości zagadnień, tak jak w niektórych państwach.

Ale jestem za referendum gdzie pytania są bez podtekstów.

Tak jak pisała Asia. Dość cepowatego traktowania Polaków.

Pytania o relokację czy pozostawienie "muru" na granicy z białorusią takie zupełnie od czapy nie były. Bo są w Polsce zwolennicy relokacji jak i usunięcia muru na granicy.

W sprawie podwyższenia wieku emerytalnego hmm, myślę, że to prędzej czy później będzie to konieczne.

Oczywiście uważam, że pytania były pod wybory i zwolenników pis. Ale nie było konieczności ich bojkotowania.

Edytowano przez soberowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, audiowit napisał:

Tak jak pisała Asia. Dość cepowatego traktowania Polaków.

3 minuty temu, soberowy napisał:

Pytania o relokację i czy pozostawienie "muru" na granicy z białorusią takie zupełnie od czapy nie były. Bo są w Polsce zwolennicy relokacji jak i usunięcia muru na granicy.

Mało tego że są zwolennikami, to jeszcze tak głosują w Parlamencie Europejskim...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybory 2023. PKW podaje oficjalne wyniki głosowania

Wyniki głosowania w wyborach do Sejmu:

Prawo i Sprawiedliwość - 35,38 proc.

Koalicja Obywatelska - 30,70 proc.

Trzecia Droga - 14,40 proc.

Nowa Lewica - 8,61 proc.

Konfederacja - 7,16 proc.

Bezpartyjni Samorządowcy - 1,86 proc.

Frekwencja w wyborach do Sejmu: 74,38 proc.

=====

Wyniki głosowania w wyborach do Senatu:

Prawo i Sprawiedliwość - 34,81 proc.

Koalicja Obywatelska - 28,91 proc.

Trzecia Droga - 11,50 proc.

Konfederacja - 6,75 proc.

Nowa Lewica - 5,29 proc.

Bezpartyjni Samorządowcy - 4,91 proc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Powiedział.

Mogę jeszcze szybko zmienić wybór? :)))

Nie wszyscy tutaj chyba rozumieją, że nie chodzi o zamianę Morawieckiego na Tuska. Tu chodzi o zmiany rządu i inne spojżenie na politykę. Zmianę kierunku. Wiemy też, że nie wszyscy głosowali na KO. Wynik imponujący 3d.

Naprawdę wierzy ktoś, że demontowalibysmy mur na granicy? To niedorzeczne i jest to samobójstwem politycznym.

 

Ostatnio oglądałem trochę TVP. Przyznaję. Warto poznać spojzenie drugiej strony. Oprócz notorycznego przerywaniu "dziennikarzy" wypowiedzi politykom partii opozycyjnych słyszałem tylko straszenie. Jeszcze takie dla małych dzieci.

Panie i Panowie, wiadomo, że nie będzie idealnie. Ale wracamy do demokratycznych rządów gdzie partie obecnie opozycyjne będą musiały liczyć się że swoimi poglądami. Żadna z tych partii sama nie wygra głosowania. Tak jak w życiu demokratycznym. Trzeba będzie rozmawiać.

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marcinmarcin napisał:

Mało tego że są zwolennikami, to jeszcze tak głosują w Parlamencie Europejskim...

Nie wiem czy rozumiesz skalę.

250 000 ( w większości bez danych biometrycznych) naprzeciw 2000.

2000 to taka średnia wieś.

250000 to całkiem duże miasto.

1 minutę temu, Bogusław 66 napisał:

 

W senacie jest koalicja opozycyjna i ma większość, czyli tam wraca normalizacja.

W sejmie?

PIS coś jęczy ze będzie szukał posłów, którzy są bliscy idei PiS-owskiej Polski ..... życzę powodzenia.

Nie musi wracać bo było 51 do 49. Teraz będzie mocniejszy głos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audiowit napisał:

Nie musi wracać bo było 51 do 49. Teraz będzie mocniejszy głos.

Tak, to miałem na myśli ze jest "zapas"

--------------

No w końcu przestanie wyjeżdżać ciężarówkami drewno z Wejherowskich lasów, wszędzie wycinka.

3 minuty temu, Kraft napisał:

Prawo i Sprawiedliwość - 194

Konfederacja - 18

RAZEM: 212

Koalicja Obywatelska - 157

Trzecia Droga - 65

Lewica - 26

RAZEM: 248

Teraz czekam, kiedy w odwecie obecna opozycja zrobi reasumpcje głosowania (nawet dla jaj chociaż nie wypada) albo przyśle pakiet ustaw 200-300 stron) o 2 w nocy w przeddzień głosowania, jestem za tym by być tak samo chamski i bezczelny jak PIS

Ale w zupełności wystarczy mi jak rozlicza i pozabierają majątki "milionerom" dobrej zmiany na rzecz zaciągniętych długów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to jest koniec PiS-u.  W następnych wyborach już nie zaistnieją. Teraz wygrali dzięki nieuczciwej kampanii i  latach indoktrynacji upartyjnionych mediów. Za cztery lata nie będą mieli już tych bonusów. Dodatkowo wśród młodych nie mają szans (u syna w licealnych wyborach zajęli 5 miejsce). O wykruszaniu się betonowego elektoratu już nie wspomnę. 

Edytowano przez Kraft
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

Myślę, że to jest koniec PiS-u.

Chciałbym być taki optymistyczny. Teraz, żeby posprzątać to co zostaje po PiS przydałoby się coś tak mocnego jak Balcerowicz robił. Na to jednak raczej nikt się nie zdecyduje bo naród nie da im drugiej kadencji i PiS może wrócić na lata.

Nowi rządzący (jeśli nie będzie to PiS) będą musieli postępować bardzo ostrożnie. Trzeba sprzątać, ale tak by nie stracić swoich wyborców, a najlepiej jeszcze przekonać do siebie część wyborców PiS. Jeśli to się nie uda to może być powrót w kolejnym rozdaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kraft napisał:

Myślę, że to jest koniec PiS-u.  W następnych wyborach już nie zaistnieją.

Byłoby pięknie, ale obawiam się, że to myślenie życzeniowe. Teraz mogą spokojnie czekać i punktować błędy demokratycznego rządu. A będzie to przedziwny rząd. "Shiny happy people" z ich 12 gwarancjami chcą rozdawnictwa jeszcze większego niż uprawiał PiS. A jakie bzdury są wśród tych gwarancji. 200% budżetu by nie wystarczyło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chmarski napisał:

Jeśli to się nie uda to może być powrót w kolejnym rozdaniu.

Bardziej bym się obawiał, że będzie rosło poparcie dla partii w typie Konfederacji. 

2 minuty temu, Rafał S napisał:

Byłoby pięknie, ale obawiam się, że to myślenie życzeniowe. 

Raczej historyczne. Tyle rządzących kiedyś sił odeszło w zapomnienie: KLD, ZChN, PC, SD, UD,  PChD, SLD, AWS, Samoobrona RP, LPR, Polska Razem, Porozumienie itd. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piss to przede wszystkim  Jarosław, za cztery lata już nie będzie startował ani przewodniczył partii. Partia przetrwa, ale raczej to już nie będzie ta siła co teraz. Koalicja, jeżeli będzie rozsądnie rządzić i się nie rozpadnie przez wewnętrzne kłótnie, ma szansę na długie sprawowanie władzy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...