Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

Pierwszym symptomem będzie zachowanie Dudy. Jeśli formowanie rządu powierzy od razu Tuskowi, to będzie znaczyło, że PiS faktycznie idzie na dno. Ale jeśli Duda wskaże z początku Morawieckiego, to dostaniemy sygnał, że będą się okopywać. 35% głosów to wciąż dość dużo, żeby myśleć o następnych wyborach. A akcje opozycji będą spadać w miarę trwania ich rządów. 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

No nie, no, wiadomo, że desygnuje PiS.

Ale skąd wiadomo? Stąd, że PiS wciąż jest dość mocny, żeby Dudzie nie opłacało się od niego odcinać. To jeszcze nie jest tonący okręt. O to mi właśnie chodzi. Obawiam się, że wyolbrzymiany porażkę PiS. Nawet jak utracą władzę, to, pozostaną sporą siłą polityczną. Nie ma co liczyć na to, że się teraz rozpadną. 35% głosów to zbyt duży kapitał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery lata rządów demokratycznej opozycji to bardzo optymistyczne podejście. 

Przetrwanie pisu będzie zależało od tego jaką opozycją będą. Jeśli chcą zachować wysokie poparcie do następnych wyborów to powinni siedzieć cicho, nie latać po mediach płacząc na Niemcy i Tuska, a przyglądać się temu z boku. Rządzący zawsze mają trudniej. Przyszły rząd będą tworzyć ludzie od prawa do lewa, nierzadko ze skrajnie lewicowymi poglądami. Samozaoranie to kwestia czasu, naprawdę nie trzeba nic robić 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zabraknie Jarosława, piss od środka szlag trafi. Podzielą się na mniejsze ugrupowania. 

4 godziny temu, Kraft napisał:

Cholera, uświadomiłem sobie, że w tej sytuacji to już nigdy nie poznamy ostatecznego raportu smoleńskiego. Trzeba było jednak głosować na PiS. Ciekawość mnie teraz zeżre

@Kraft a co z wrakiem? Skoda tyle stali ruskim zostawić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wybory parlamentarne 2023. Partia Razem stawia warunki Tuskowi. - Jeżeli Donald Tusk powie: "Jestem premierem i wprowadzę aborcję do 12 tygodnia, skrócę czas pracy i wyprowadzę religię ze szkół", to ja powiem: Niech będzie - powiedział na antenie TOK FM poseł Lewicy Maciej Konieczny."

No i się zaczęło  ;)

Żeby za chwilę PO nie musiała podkradać posłów Pisowi by pozbyć się Lewicy  ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli o tym myśleć przed wyborami. Wiem że ciśnienie było, żeby wyp.... ć piss w kosmos, ale teraz jak zawiodą swoich wyborców i nie stworzą koalicji, to w następnych wyborach na pewno nie zdobędą takiego poparcia jak teraz. Przynajmniej ja się wyłamię. Nie po to,na nich głosowałem, żebym teraz oglądał ich pier...e. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, soberowy napisał:

"Wybory parlamentarne 2023. Partia Razem stawia warunki Tuskowi. - Jeżeli Donald Tusk powie: "Jestem premierem i wprowadzę aborcję do 12 tygodnia, skrócę czas pracy i wyprowadzę religię ze szkół", to ja powiem: Niech będzie - powiedział na antenie TOK FM poseł Lewicy Maciej Konieczny."

Za wcześnie na takie ruchy, co nie zmienia faktu, by się za te postulaty zabrać i wprowadzić wreszcie w życie.

23 minuty temu, Rafał S napisał:

Na razie to nasze marzenie o koalicji. Współczuję KO. Nie wiem, jak pogodzą Lewicę i Trzeciaków w kwestiach światopoglądowych. :)

To jedno, ale PiS będzie nadal swoje 3grosze wpierd….w sprawy światopoglądowe rodem ze średniowiecza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Karol64208 napisał:

"Nie należy cieszyć się z sukcesu przedwcześnie, gdyż może się okazać, że odniósł go ktoś inny"

Ale tu nie chodzi o cieszenie się. To co napisałem to moje subiektywne odczucie. Nie wiem co będzie , nie mam pojęcia jak się potoczy polityka. Po prostu mam lepsze samopoczucie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...