Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Trochę to sensu jednak ma. Po pierwsze chyba zero zrealizowanych przez PO obietnic wyborczych, a może były jakieś, nie umiem sobie przypomnieć... Wyprzedaż majątku na potęgę. Utrzymanie obywatela w statusie wyrobnika dla obcego kapitału. Likwidacja wojska. A do tego mimo wyprzedaży majątku olbrzymi wzrost zadłużenia... 

Jakbym czytał pasek w Wiadomościach 😀

 

1 godzinę temu, River napisał:

Osoby które krzyczą o rozdawnictwie pierwsi składają wnioski o 500+. 

Składają wnioski i idą głosować przeciwko piss.... Takich znam. I będą składać dopóki państwo na to pozwala i jest takie prawo. 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, River napisał:

Osoby które krzyczą o rozdawnictwie pierwsi składają wnioski o 500+. 

To nie istotne czy pierwsi , czy ostatni i jakie mają poglądy na rozdawanie publicznych / naszych/ pieniędzy. Ważne jest to , że pis wprowadził chory , populistyczny system, który  pozwala na dawanie ludziom pieniędzy, bez względu na to czy ich potrzebują , czy nie. Każda złotówka z budżetu państwa , czyli nasza , która wypływa musi być wydawana celowo i mieć uzasadnienie. Mój naprawdę nieźle sytuowany kolega wcale się nie kryje z faktem , iż za 500+ finansuje raty za zmieniany co dwa lata samochód żony i że dzięki tej kasie stać go na najwyższą wersję. Bo jak by nie te 1000 zł / ma dwoje dzieci/ to musiałby celować oczko niżej. Jak mówi dzieciaki chodzą na piłkę nożną , łyżwiarstwo , judo , mają korepetycje z języków obcych , jeżdżą na wakacje , ferie i jak by nie było 500+ to w ich życiu nic by się nie zmieniło. Ale jak dają ? Ludzie to jest chore !!! I ja nie mam do niego pretensji , winien jest prawodawca. Czas z tym skończyć . Musi być weryfikacja. Może dzięki temu , Ci najbardziej potrzebujący dostaną większe wsparcie niż te 500 zł obecnie dla wszystkich. Osobiście jestem za powiązaniem 500+ z ulgą podatkową i progiem dochodowym. 

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomek4446 napisał:

Osobiście jestem za powiązaniem 500+ z ulgą podatkową i progiem dochodowym. 

Ale też powinny być postawione warunki odnośnie dochodów przypadajace na członka rodziny.

11 minut temu, tomek4446 napisał:

Ci najbardziej potrzebujący dostaną większe wsparcie niż te 500 zł obecnie dla wszystkich.

To też, ale też wielu z tych najbardziej potrzebujących to tzw. rodziny dysfunkcyjne, gdzie alkohol leje się litrami, a biedne dzieci nie mają nic poza stresem ze strony takich rodziców. 

Ttutaj też należałoby wprowadzić weryfikację i warunek, że przynajmniej jeden z rodziców pracuje, a niestety nie zawsze tak jest.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, audiowit napisał:

Coś jest w tym postulacie "Tomek na prezydenta"

Witek , a nie wiesz jak tam z akustyką w Pałacu Prezydenckim ? :) 

A zresztą nie po to robiłem remont chałupy , by się teraz przeprowadzać :) 

9 minut temu, DiBatonio napisał:

Ale też powinny być postawione warunki odnośnie dochodów przypadajace na członka rodziny.

To zawsze jest trudne , ale wykonalne. 

  • Lubię to 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, DiBatonio napisał:

To też, ale też wielu z tych najbardziej potrzebujących to tzw. rodziny dysfunkcyjne, gdzie alkohol leje się litrami, a biedne dzieci nie mają nic poza stresem ze strony takich rodziców. 

Weryfikacja takich rodzin leży w kompetencjach Opieki Społecznej. Opieki Społecznej, którą należy dofinansować. Pracownicy tej instytucji są źle wynagradzani , ze zbyt dużą liczbą podopiecznych. Pis olał Opiekę Społeczną , bo piarowo wypadała kiepsko na tle 500+. Po za tym kojarzyła się z biedą, a przecież każde dziecko wie , że za pisu biedy nie było. Rodziną z problemem alkoholowym, a szczególnie dzieciom z tych rodzin pomoc musi być udzielona , oczywiście nie w postaci gotówki na rękę. Taka ciekawostka. Dwa lata temu przyszedł do mnie ksiądz i mówi , że zbiera na biedne rodziny w naszej parafii. Pytam , czemu one są biedne ? Bo nie pracują, słyszę. A proponował im ksiądz , że pomoże w znalezieniu pracy , bo sam widziałem kilka ogłoszeń " szukam pracownika" ? Szczerze odpowiedział " proponowałem , ale nie chcą ". To czemu mam pomagać finansowo ludziom , którzy nie chcą pracować , pytam . A on , " bo kuria kazała zebrać kasę ". Nic dodać , nic ująć. :) 

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DiBatonio napisał:

Wzrost najniższego wynagrodzenia jest naturalnym przyrostem podyktowanym prognozowanym wzrostem infalcji i wzrostem gospodarczym.

Bądź też kiełbasą...

 

4 godziny temu, DiBatonio napisał:

Nadal jednak wzrost płacy minimalnej jest wolniejszy już realny wzrost inflacji.

Ten wzrost jest moim zdaniem za szybki w ostatnich 2 latach. Minimalne wynagrodzenie 2022 to 3010 zł brutto. Minimalne wynagrodzenie 2024 (o ile nie się nie zmieni w tym temacie) to 4300 zł brutto. To jest wzrost o 43% na przestrzeni 2 lat. W obecnym otoczeniu rynkowym traktuję to właśnie jako kiełbasę. Tak, jestem za wzrostem płacy minimalnej, ale to idzie za szybko. 

Spójrzmy teraz na przeciętne wynagrodzenie, w 2022 r. było to wg ZUS 6346 zł brutto. W II kwartale 2023 było to 7006 zł brutto. Daje to wzrost przeciętnego wynagrodzenia o 10%. A płaca minimalna wzrosła w tym czasie o 20%. Czyli obciążenie pracodawców z tytułu nisko wykwalifikowanych pracowników wzrasta 2 razy szybciej, niż w przypadku doświadczonej/wykwalifikowanej kadry. Co w tej sytuacji? Coraz więcej pracowników niskiego szczebla będzie zarabiało minimalną krajową i nic więcej ("czy się siedzi, czy się leży..."), a siatka płac będzie się spłaszczała, co spowoduje niezadowolenie i frustrację bardziej doświadczonych pracowników. Także dla mnie to jak kiełbasa - ochłap rzucony potencjalnym wyborcom, a pracodawcy i bardziej wykwalifikowani pracownicy, no cóż, to nie jest grupa docelowa, więc to już ich zmartwienie. Także Twoje wnioski są tym razem lekko chybione.

Edytowano przez tomasz1w
  • Lubię to 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dedal napisał:

Ehh 

Pisałem , że trudno jest określić próg dochodowy , i tak samo trudno systemowo określić powód rezygnacji z pracy. Wierzę , że można do każdego przypadku podejść indywidualnie , ale do tego potrzebni są dobrze wykwalifikowani urzędnicy działający w oparciu o jasne przepisy i ....zdrowy rozsądek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wiadomosci.wp.pl/klotnie-miedzy-lewica-i-psl-ludzie-tuska-zazenowani-6953519011015584a

 

Jeszcze dobrze do rozmów nie usiedli ( mają rozpocząć od przyszłego tygodnia ) a już szpilki sobie wbijają. 

Odnoszę wrażenie, że Czarzasty się lekko pospieszył z tą deklaracją, że wracają do rządzenia :)

KO i Trzecia Droga Potrzebują kilkunastu posłow aby wspólnie rządzić. Myślę, że w Pisie by się tylu znalazło do zmiany barw. Pytanie czy chcieliby tego wyborcy 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, soberowy napisał:

https://wiadomosci.wp.pl/klotnie-miedzy-lewica-i-psl-ludzie-tuska-zazenowani-6953519011015584a

 

Jeszcze dobrze do rozmów nie usiedli ( mają rozpocząć od przyszłego tygodnia ) a już szpilki sobie wbijają. 

Odnoszę wrażenie, że Czarzasty się lekko pospieszył z tą deklaracją, że wracają do rządzenia :)

KO i Trzecia Droga Potrzebują kilkunastu posłow aby wspólnie rządzić. Myślę, że w Pisie by się tylu znalazło do zmiany barw. Pytanie czy chcieliby tego wyborcy 😉

Ona jest lekko odklejona. Obawiam się, że może tyle dobrego zrobić dla swojego ugrupowania i opozycji w ogóle, co JKM dla Konfederacji... Czyli efekt ostateczny będzie marny. W ostateczności sąd partyjny i fora ze dwora. Nie dziwię się, że ludzie są zażenowani. Jak poza tym można porównywać sprawy prawa do aborcji do 12 tygodnia do spraw rolników? Ja wiem, że sprawy światopoglądowe są dla tej Pani kluczowe, ale na Boga, zajmijmy się najpierw kluczowymi kwestiami, od których zależy nasze codzienne życie i bezpieczeństwo Państwa (tak, własna produkcja rolna zapewniająca żywność dla rodaków to też bezpieczeństwo Polski).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, soberowy napisał:

Jeśli faktycznie mamy ruinę państwa i drugą rosje to kwestie światopoglądowe chyba powinny zejść na drugi tor a zacząć się jak najszybsza naprawa Państwa popisie. 

Obawiam się jednak, że ta pani w merytorycznych kwestiach naprawy państwa raczej słabo się porusza. Dlatego podnosi sprawy światopoglądowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam cud przy urnie? Przecież PiS miał z tych sondażowych 36, nagle wyczarować ponad 50... a tu uczciwe wybory, to na pewno podstęp 😋

Zeby nie było mi się za Tuska dobrze żyło, tylko reszta bidna dookoła była aż skrzypiało... ale jak w końcu spełni jakąś obietnice np z podatkiem Belki to 19k rocznie na plus nie w kij dmuchał 😂

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Asia napisał:

Nic nie wie i zajmuje publikę jakimś tam sprawami, które większości nie dotyczą.

Na szczęście są mądrzy mężczyźni, uff.

Czekałem. Naprawdę wiedziałem , że to tylko kwestia czasu :) 

Brawo. Brawo Asia. @tomasz1w , ta Pani reprezentuje kobiety i ma słuszną rację , że chce walczyć o kwestie światopoglądowe dzięki, którym została wybrana. Koalicja to nie kółko różańcowe, będą tarcia i to normalne. To , że tvpis , będzie wykorzystywał w przekazach takie spory , no cóż , oni po prostu nie mają pojęcia co to demokracja i własne zdanie. Jak się długo trzymało aparatczyków na smyczy to w końcu zapomnieli co to wolność słowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...