Skocz do zawartości

Offtopic


Recommended Posts

31 minut temu, TomekN napisał:

Taki kabel ma obciążalność 44A,

Obciążalność przewodów  nie wynika tylko z przekroju żył.

W tym wszystkim nie chodzi też o proste podejście ze wzorów, taka geometria i budowa kabla ma wpływ na indukcyjność, pojemność, rezystancję, reaktancje i kilka innych własności fizycznych. To wszystko razem może wnosić zmiany i reakcje wzmacniacza, czy innego urządzenia na zasilanie.

Ale po co dalej ciągnąć temat...?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DiBatonio napisał:

Obciążalność przewodów  nie wynika tylko z przekroju żył.

W tym wszystkim nie chodzi też o proste podejście ze wzorów, taka geometria i budowa kabla ma wpływ na indukcyjność, pojemność, rezystancję, reaktancje i kilka innych własności fizycznych. To wszystko razem może wnosić zmiany i reakcje wzmacniacza, czy innego urządzenia na zasilanie.

...tylko że ten wpływ jest tak mikroskopijny, że nie można tego nawet udowodnić. A tak jak napisał jakiś kolega: "wiara w rzeczy niemożliwe do udowodnienia, jest bardzo mocno wpisana w nasz gatunek" 🙂

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ cisza a @MariuszZ jest tutaj, wiec może nakreślę nieco "szerzej". Myślę nad konstrukcja DIY kabli ekranowanych.

Będą identyczne z wyglądu (nawet kolor) ale różnic będą sie podłączeniem ekranu. Czyli według wczesniejszych info w "tamtym" temacie różnica w odprowadzaniu "smieci" jak i wpływu kierunkowosci na dźwięk. Chodzi głównie o test ABX. Jednak pytanie czy moge nazywać taki kabel DIY ekranowanym gdy on nie ma fizycznego połączenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Dokładnie tak samo jak niejaki Amir dla 1000 W wzmacniacza, a ma :)

Niezbyt. Revel Salon 2 to kolumna 4-drożna w której trzeba napędzić 6 przetworników i wzmacniacz typu 500W (przy 8 Ohm, ~1000W przy 4Ohm) nikogo nie dziwi. Nawet jeśli zagra na monoblokach 250W, to "przewymiarował" te wzmacniacze tylko dwukrotnie. Zwróć uwagę, że standardowy kabel zasilający 2,5mm² już jest "przewymiarowany" do tego wzmacniacza ponad 2-3 krotnie. Nie ma żadnych (udowodnionych) korzyści, z posiadania węża boa 6,0mm².

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, J4Z napisał:

Serio Mariusz?

Zakładam, że nikt nic ciekawego nie doda. Mam 99% pewności nawet. 

Wnioskuję to między innymi na podstawie wypowiedzi autora, gdzie pojawia się kilkukrotnie "nie kumam", "nie rozumiem", "czy dobrze rozumiem?".

Po kilku w miarę  merytorycznych postach chcących podyskutować dalej idą pytania od autora i spółki po co? dlaczego? co z koaksjalami? Żadnej merytorycznej wypowiedzi wnoszącej coś ciekawego do dyskusji tylko coraz więcej pytań ukierunkowanych na uwalenie kierunkowości kabli i to wszelakiej oraz coraz więcej bełkotu o "niczym". 

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czy tworząc kabel DIY ekranowany, ale ekran nie jest nigdzie podłączony powinno sie nadal nazywać go kablem ekranowanym?

Tak. Możesz sobie owinąć przewód taką tkaniną. Podobno nie wymaga uziemienia 😉

Tu masz podstawy dotyczące ekranowania elektromagnetycznego. 

Ekran nie zawsze musi być połączony z masą układową czy ziemią. 

Jeżeli chodzi o przewody koaksjalne zaś wywołane wcześniej to nie widzę problemu żeby kombinować z ekranem. Wystarczy kupić QEDa z potrójnym ekranem i czterema żyłami. Jeden ekran wykorzystać jako przewód masowy na przykład, a drugi dowolnie podłączyć z jednej strony lub wcale. Przewody sygnałowe razem lub w dowolny sposób. Możliwości bez liku. 

Korzystam z tego przewodu na marginesie w moim systemiku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ponieważ cisza a @MariuszZ jest tutaj, wiec może nakreślę nieco "szerzej". Myślę nad konstrukcja DIY kabli ekranowanych.

Będą identyczne z wyglądu (nawet kolor) ale różnic będą sie podłączeniem ekranu. Czyli według wczesniejszych info w "tamtym" temacie różnica w odprowadzaniu "smieci" jak i wpływu kierunkowosci na dźwięk. Chodzi głównie o test ABX. Jednak pytanie czy moge nazywać taki kabel DIY ekranowanym gdy on nie ma fizycznego połączenia?

 

1 godzinę temu, TomekN napisał:

Nie ma żadnych (udowodnionych) korzyści, z posiadania węża boa 6,0mm².

@Chyba Miro 84 jak wiesz ekran ma kntakt z dielektrykiem (nie mylić z izolatorem).

Cyt.

A dielektryk przechowuje i rozprasza energię elektryczną podobnie jak idealny kondensator. Niektóre z głównych właściwości materiału dielektrycznego to podatność na elektryczność, polaryzacja dielektryka, dyspersja dielektryka.

W materiałach dielektrycznych pod wpływem pola elektrycznego dodatnie ładunki obecne w materiale są przemieszczane w kierunku przyłożonego pola elektrycznego. Ujemne ładunki są przemieszczane w kierunku przeciwnym do przyłożonego pola elektrycznego. Prowadzi to do polaryzacji dielektrycznej, myślę że tutaj swoją rolę poprzez styczność ekranu z dielektrykiem i odprowadzenia nie tylko jak widać zakłóceń, ale też ładunków dodatnich po drenie do masy może mieć znaczenie.

To ja też mam  pytanie, retoryczne co prawda.

Jakieś pomysły na RCA z tego przewodu, czeka mnie robota w weekend, więc pytam skoro macie tyle do,powiedzenia w temacie przewodów.

😁

 

20220713_195857.jpg

13 minut temu, Kraft napisał:

Jak się ma kierunkowość, np. kabla głośnikowego do tego, że płynie w nim prąd przemienny? 

Jeszcze zależy, jak kto rozumie prąd przemienny.

Mierzyłeś? 

Chyba nie podczas słuchania muzyki?

😄

Aaaa, jeszcze zapytam, czym mierzyłeś (jeśli mierzyłeś).

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, MariuszZ napisał:

Żadnej merytorycznej wypowiedzi wnoszącej coś ciekawego do dyskusji tylko coraz więcej pytań ukierunkowanych na uwalenie kierunkowości kabli

Chyba nie można uwalić czegoś, co leży na samym dnie wiadra z absurdami. Raczej to Wy nie byliście w stanie podnieść tej teorii, że nadruki (strzałki, literki) na izolacji mają jakikolwiek wpływ na cokolwiek, nie mówiąc już o słyszalnym wypływie na brzmienie. Doceniam Twoje starania w celu merytorycznego i naukowego przedstawienia zagadnienia, ale niestety z nic praktycznego z Twoich wypowiedzi nie wynikało. Dla zwykłych użytkowników niezaznajomionych z terminami które poruszasz, była to jeszcze większa mgła i powód do jeszcze głębszych wierzeń, że "coś może być na rzeczy". Ale konkretnie na moje cztery praktyczne pytania (zadane w punktach) - nie odpowiedziałeś.

 

32 minuty temu, DiBatonio napisał:

Jeszcze zależy, jak kto rozumie prąd przemienny.

😂

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, TomekN napisał:

Ale konkretnie na moje cztery praktyczne pytania (zadane w punktach) - nie odpowiedziałeś.

Jeżeli moje odpowiedzi Cię nie zadowalają to może poszukaj ich u producentów kabli lub na innym forum. 

Mam nieodparte wrażenie, że rozmowy z Tobą przynoszą więcej złych emocji niż korzyści dla użytkowników co wg mojej oceny nie służy forum. 

Podejmuję zatem jednoosobową decyzję i korzystając "ze złotego" przycisku przyznaję bezterminowego bana o czym informuję.

Powodzenia życzę. 

Do wiadomości. 

@Redakcja AUDIO @RoRo

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, TomekN napisał:

😂

Coś ciebie bawi?

Skoro tak, to nie zrozumiałeś,  bo wielu nie wie dopóki nie sprawdzi sobie ogólnej definicji w Wikipedii.

Zaś opinia, że jest przemienny bo płynie w jednym i drugim ,ierunku jest dużym uproszczeniem i to tylko jeden z pranetrów dlaczego mówimy o nim przemienny/zmienny.

Założę się, że wielu tu piszących nie odróżnia metody pomiaru napięcia od pomiaru natężenia zapomina multimetru.

 

 

24 minuty temu, J4Z napisał:

O, to teraz zlecą się adwokaci. Nie przejmuj się Mariusz. 

Dziękuję, już dawno powinno być to zrobione. 

Eeee tam.

Za chwilkę tu będzie pod nowym nickiem.

Ostatnio był też wysyp nowych z jakimiś dziwnymi pytaniami.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

 

@Chyba Miro 84 jak wiesz ekran ma kntakt z dielektrykiem (nie mylić z izolatorem).

Cyt.

A dielektryk przechowuje i rozprasza energię elektryczną podobnie jak idealny kondensator. Niektóre z głównych właściwości materiału dielektrycznego to podatność na elektryczność, polaryzacja dielektryka, dyspersja dielektryka.

W materiałach dielektrycznych pod wpływem pola elektrycznego dodatnie ładunki obecne w materiale są przemieszczane w kierunku przyłożonego pola elektrycznego. Ujemne ładunki są przemieszczane w kierunku przeciwnym do przyłożonego pola elektrycznego. Prowadzi to do polaryzacji dielektrycznej, myślę że tutaj swoją rolę poprzez styczność ekranu z dielektrykiem i odprowadzenia nie tylko jak widać zakłóceń, ale też ładunków dodatnich po drenie do masy może mieć znaczenie.

To ja też mam  pytanie, retoryczne co prawda.

Jakieś pomysły na RCA z tego przewodu, czeka mnie robota w weekend, więc pytam skoro macie tyle do,powiedzenia w temacie przewodów.

😁

 

20220713_195857.jpg

Jeszcze zależy, jak kto rozumie prąd przemienny.

Mierzyłeś? 

Chyba nie podczas słuchania muzyki?

😄

Aaaa, jeszcze zapytam, czym mierzyłeś (jeśli mierzyłeś).

Juz miałem odpisywać, ale widzę że może lepiej nie....

 

26 minut temu, MariuszZ napisał:

Mam nieodparte wrażenie, że rozmowy z Tobą przynoszą więcej złych emocji niż korzyści dla użytkowników co wg mojej oceny nie służy forum. 

Podejmuję zatem jednoosobową decyzję i korzystając "ze złotego" przycisku przyznaję bezterminowego bana o czym informuję.

Powodzenia życzę. 

Do wiadomości. 

@Redakcja AUDIO @RoRo

A do tego jeszcze....

19 minut temu, J4Z napisał:

O, to teraz zlecą się adwokaci.

🧐

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Juz miałem odpisywać, ale widzę że może lepiej nie....

Ale dlaczego?

Coś napisałem nie tak?

Mogę podlinkować kilka materiałów o dielektrykach i ich własnościach fizycznych oraz o różnych materiałach stosowanych jako dielektryki.

14 minut temu, gienas napisał:

Ty czytasz co się pisze czy nie czytasz co się pisze :D

Przeca napisane jest ze dostał dożywocie :D

Czytam.

A Ty wiesz co to...

8 minut temu, J4Z napisał:

multikonta

 

6 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Tak wiec... lepiej sie nie odzywać, bo jeszcze dostanę Bana jak kolega :(

Nie przesadzaj.

Daleko Tobie do TomkówN, Dzików itp.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...