Skocz do zawartości

Audio Video Show 27-29.10 2023


RoRo

Recommended Posts

Børresen M6 już na półmetku.

image.png.b923d311cca36c159130b72ac8ad9f45.png

W Studio TV3 będzie czekał na Państwa jeden z najdroższych i najnowocześniejszych systemów audio w 25-letniej historii Audio Video Show. W skład ultra high-endowego systemu wchodzą flagowe modele z oferty firm Børresen oraz Aavik, a także topowe akcesoria zasilające Ansuz. Uzupełnia je prezentowany po raz pierwszy w Polsce gramofon Nagra Reference Anniversary Turntable. Czekają na Państwa zestawy głośnikowe Børresen M6, które na tegorocznym Audio Video Show będą miały premierę w Europie. Zestawy głośnikowe Børresen M6 to najnowszy i największy model z serii M. Wykorzystano w nim innowacyjne technologie opracowane przez Michaela Borresena. W pokoju odsłuchowym na Stadionie Narodowym będzie można porozmawiać z ich twórcą. Amplifikacja Aavik. Urządzenia firmy Aavik skonfigurowano w topologii Bi-amp. Będzie to para stereofonicznych końcówek mocy Aavik P880 wraz z przedwzmacniaczem Aavik C880. W cyfrowej części toru źródłem jest referencyjny streamer Aavik SD880. System został okablowany akcesoriami firmy Ansuz serii DTC-Gold Edition. Ponadto każde z urządzeń wyposażono w topowe akcesoria kontrolujące rezonanse Ansuz. Sercem toru analogowego jest przedwzmacniacz gramofonowy Aavik R580 oraz jako źródło: zbudowany z okazji 70-lecia firmy: gramofon Nagra Reference Anniversary Turntable. Będzie to unikalna możliwość zobaczenia i posłuchania - po raz pierwszy w Polsce - gramofonu, który został wyprodukowany tylko w 70 egzemplarzach! Gościem specjalnym w pokoju Audio Group Denmark będzie Kerry St. James z firmy NAGRA. Gośćmi polskiego dystrybutora Audio Group Denmark będą założyciele Audio Group Denmark: Michalel Børresen oraz Lars Kistensen oraz legendarny wizjoner świata audio: Fleming Rasmussen. Na Stadionie Narodowym gościem będzie Kerry St. James - Sales and Marketing Director firmy NAGRA.

Tymczasem na froncie Ayona:

Ayon.jpg.ee22d2fee4cc27ef9011a3d122071a74.jpg

W sali Golden 2 prezentację elektroniki Ayon Audio poprowadzą Robert Szklarz i Gerhard Hirt. Głównym punktem programu będzie zestaw składający się z głośników Lumen White Kamea, zasilanych dzielonym zestawem Ayon Conquistador. Źródła dźwięku to Ayon S-10 Transport z przetwornikiem Kronos oraz ikona marki Transrotor – Tourbillon z japońską wkładką Analog Relax EX-1000.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redakcja AUDIO changed the title to Audio Video Show 27-29.10 2023

@Elberoth

W jakich godzinach kursują autobusy AVS między Stadionem Narodowym a hotelem Radisson Blue Sobieski? Chodzi konkretnie o pierwszy oraz ostatni odjazd zarówno w piątek, jak i sobotę i niedzielę.

https://audioshow.pl/pl/wystawa/dojazd
Na tej stronie AVS jest tylko taka informacja 
"W trakcie wystawy pomiędzy hotelami a PGE Narodowym przemieszczać się będzie można specjalnymi autobusami kursującymi wahadłowo. Odjazd co 30 minut o pełnych godzinach (tj. o 11.00, 11.30, 12.00 itd.) spod Hotelu Sobieski oraz PGE Narodowego (sprzed bramy nr. 5)."

A zazwyczaj trudno było się tego dowiedzieć na 100% w informacji (odpowiedzi w stylu "prawdopodobnie ostatni autobus odjedzie o godzinie 19.00)


Jakie są zamierzenia odnośnie daty następnego AVS? Przeniesienie na październik jest fajne pod względem temperatur zewnętrznych i długości dnia (kiedy jest widno), natomiast wielu osobom (nie tylko mnie) marzy się początek października jako świetne wejście w audio po zakończeniu wakacji 🙂

Pozdrawiam
PS. Świetny pomysł z zamieszczeniem zdjęć z dzisiejszego dnia - przygotowań firm do AVS 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Elberoth napisał:

en system Audio Note kosztuje 8 milionów Złotych. Jest to niezwykle rzadko pokazywana konfiguracja urządzeń ........

1 godzinę temu, Elberoth napisał:

W urządzeniach Audio Note z poziomu 5 i 6 użyto wiele kilogramów drutu i folii z najczystszego srebra zarówno w połączeniach, kondensatorach sygnałowych jak i w transformatorach międzystopniowych........

1 godzinę temu, Elberoth napisał:

Użyto własnego projektu niemagnetyczne tantalowe rezystory ze srebrnymi wyprowadzeniami oraz najlepsze czyli najdroższe grafitowe kondensatory Rubycon Black Gate pochodzące jeszcze z zapasów poczynionych przez Audio Note wiele lat temu zanim zakończono ich produkcję.

pozostaje pytanie , czy

1 godzinę temu, Elberoth napisał:

.....umożliwia cofnąć się w czasie do momentu powstawania nagrań i sublimować w emocje muzyków.

Może ktoś się odważy opisać podróż w przeszłości😏za 8mln. zł.

Pozdr.

P.S.

Uważam i ujmę to delikatnie, że jest to więcej niż przesada......

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Karol64208 napisał:

Może ktoś się odważy opisać podróż w przeszłości😏za 8mln. zł.

- mam większe monobloki lampowe 

- mam więcej klocków towarzyszących 

- mam większe kolumny

- mam drapaka w ładniejszym lakierze

- mam kable złote a nie srebrne 

Mogę sprzedać swój system w promocyjnej cenie 7,5 bańki !!!

Decyduje kolejność zgłoszeń !

😂

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska premiera Rega Naia podczas wystawy Audio Video Show 2023!

Flagowy gramofon brytyjskiej firmy zostanie po raz pierwszy zaprezentowany szerszej publiczności już w najbliższy weekend, podczas wystawy w Warszawie. Producent poświęcił na niego lata pracy, badań i testów. Wszystko po to, by zaprezentować jak najdoskonalszy produkt, który idealnie sprawdzi się w niejednym flagowym zestawie audio.

Usłyszycie go w sali Arkadia II+III w hotelu Radisson Blu Sobieski. Będzie współgrał z flagowym wzmacniaczem Osiris, co pozwoli pokazać wszystkie zalety tego niezwykłego gramofonu. Zapraszamy!

rega_naia.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę na Targi, postaram się odwiedzić kilka miejsc, na pewno Audiovector w którym się zakochałem ;) /.. kilka  "numerów stoisk "na liście już mam zapisanych od tygodnia  :)
Was też Q21 odwiedzę z przyjemnością, jesteście życzliwi ludziom w sieci,  nie raz tego doświadczyłem osobiście i zauważyłem. (O ile się wystawiacie bo tego nie zweryfikowałem w momencie gdy to piszę.)

Wyrazy szacunku

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tomek4446 napisał:

Mogę sprzedać swój system w promocyjnej cenie 7,5 bańki !!!

za ile mogę sprzedać moje "antyki" to chyba słowo klucz. Jak bym dodał do ceny  99% opis (historia, itd.) + 1% jakość 😀

Tomek, myślę że przy licytacji moje antyki mogą przebić Twoją cenę, przepraszam😔.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Marek333 napisał:

Jutro jadę na Targi, postaram się odwiedzić kilka miejsc, na pewno Audiovector w którym się zakochałem ;) /.. kilka  "numerów stoisk "na liście już mam zapisanych od tygodnia  :)
Was też Q21 odwiedzę z przyjemnością, jesteście życzliwi ludziom w sieci,  nie raz tego doświadczyłem osobiście i zauważyłem. (O ile się wystawiacie bo tego nie zweryfikowałem w momencie gdy to piszę.)

Wyrazy szacunku

Jesteśmy, jesteśmy :) Wszystkiego dowiesz się z tego wpisu na naszym blogu. W sobotę o 12 zapraszamy też na warsztaty Wojciecha Pacuły o tytule "Test Press - WTF?". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak zawsze trzeba wpaść do pokoju Lampizatora oraz Arka Svedy.

Arek pokaże nowe kolumny Sveda Neon:

image.png.251f5e1770dc7eb532a6ef26f2601d1e.png

To referencyjna, bezkompromisowa dwudrożna konstrukcja oparta o dwa przetworniki Scan Speak Revelator, do tego prawie 500W dwóch wzmacniaczy na kanał w klasie A/B oraz klasyczne, analogowe filtry.
Do tego piękny lakier kobaltblau z palety BMW serii M
Żadnego DSP, żadnej klasy D! Czyste analogowe granie!

Natomiast Łukasz nowego DACa Lampizator Poseidon DAC:

image.png.168ba0e070fe413ab5f3b20f99124076.png

Poseidon ma zastąpic w ofercie Pacifica oraz Golden Gate'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Elberoth napisał:

do tego prawie 500W dwóch wzmacniaczy na kanał w klasie A/B oraz klasyczne, analogowe filtry.

pytanko, jest to sprzęt do nagłośnienia supermarketów?

czy tylko ma Nas szokować mocą, bo raczej w domu to nikt nie wykorzysta a poza tym jest prosta zasada w akustyce i elektronice, sprzęt gra najlepiej pomiędzy 40% do 60% więc trudno sobie wyobrazić w jaki sposób ktoś wykorzysta go swojej jaskini audiofila czy melomana.

P.S.

Podobnej mocy i większe bo 1000W widziałem na targowiskach w latach 90😂

 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąca premiera - dosłownie i w przenośni!

Pracownia Wzmacniaczy Lampowych zaprezentuje eksperymentalne monobloki zbudowane w oparciu o lampy GMI-2B - pochodzące z radarów i latarni morskich, o budowie niespotykanej wśród innych lamp (siatki nawijane złotym drutem, miedziane grube anody, waga jednej lampy to 5kg).

Monobloki wykonane są w topologii push-pull, dzięki czemu osiągają moc aż 250W na kanał. Są to prawdopodobnie jedyne na świecie wzmacniacze wykorzystujące ten typ lampy.

Jak zapewnia producent, wzmacniacze są bardzo ekologiczne - pozwalają zaoszczędzić znaczne kwoty na ogrzewaniu domu zimą. Szanuję!

Hotel Radisson Blu Sobieski, sala 118

image.png.e0178e825158023b398782f736f04b32.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomek4446 napisał:

1966 ,1974 , 1976, 1978, 1979 , 1983, 1985, 1998 

czapki z głów 😙

7 minut temu, Elberoth napisał:

pozwalają zaoszczędzić znaczne kwoty na ogrzewaniu domu zimą.

👍 podał ile zapłacimy za prąd?

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grobel + Destination Audio zapowiada się smakowicie (jak zawsze zresztą):

image.png.a5c0ac3b0d3acc918dbe44197802af6f.png

Z okazji 40. rocznicy założenia fimy powstało kilka jubileuszowych urządzeń, które pojawią się na tegorocznej prezentacji. Monobloki JA170 na lampach KT170 w podwójnym układzie push-pull łączą w sobie dużą moc 85W w klasie A, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości. Ich kształt, umieszczenie lamp z przodu pozwalają na łatwiejszą integrację z otoczeniem. 

Po stronie Destination zobaczymy głośniki Nika, wzmacniacz zintegrowany DA GM70

Głośniki Destination wyglądają naprawdę dobrze z bliska i co najważniejsze - grają fantastycznie:

image.png.79ca6632ce7f793057a308ad01d788de.png

Do tego ciekawa integra DA GM70:

image.png.f5db848fa9e43641797ae2bf9109ff12.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu sie właśnie wydarzyło ... premiera nowych głosników Diory, robionych pod własną marką (Diora robi obudowy dla najlepszych europejskich producentów, zaczynając od Tannoya, przez Marten Design a na Gryphonie kończąc. 

Pewnie tez stąd ten colab, bo na zdjęciu widać pełen system Gryphona z monoblokami Mephisto Mono :)

395137078_7066354103427178_7209393622372270225_n.jpg.e083f8d8dc75d109d7f50e2d454e0ae4.jpg

image.png.80b3bbe3b58e8b1d691c5c456de2be3f.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...