Skocz do zawartości

Audio Video Show 27-29.10 2023


RoRo

Recommended Posts

5 minut temu, tomasz1w napisał:

Zupełnie poważnie, czy dało się w tym roku odczuć smrodek przepoconych sweterków?

W sobotę na stadionie było dość często czuć nieprzyjemne zapachy z braku higieny niektórych osób. Do jednego pokoju nie odważyliśmy się wejść bo już dość mocno śmierdziało i cofnęło bratową 😅 

W niedzielę w hotelu też były takie przypadki, ale mniej. 

Dla mnie to masakra jak niektórzy w ogóle o siebie nie dbają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, majkel74 napisał:

Nie ma amoku i stania przy drzwiach wejściowych.

To jest zaprzeczenie jakiejkolwiek przyjemności i bardziej przypomina jakiś wieprz-festyn, gdzie jest stoisko z darmowymi kiełbaskami i długa kolejka;) Ale niedziela po południu faktycznie może być ciekawa. Wtedy jednak jest święty czas dla mojej rodziny. Dlatego nigdy nie pojechałem na AS. Gdybym jeszcze mieszkał bliżej, to tak. Pozdrawiam Wszystkich.

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, majkel74 napisał:

W tym pokoju grały tez bardzo fajnie większe 7-demki

Planuję posłuchać we czwartek 30-tek, 7-demek i 5-tek. Ale tymczasem, proszę, napisz, jak je odebrałeś i co je napędzało. :)

Że potrafią zaczarować wokalami i plumkaniem to wierzę, ale czy grały coś poza "krainą łagodności"? Miały drive, czy choćby puls? Było wyraźnie słychać linię instrumentów basowych? Nie ujednolicały brzmienia na skrajach pasma? Nie zagęszczały przesadnie faktur?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Asia napisał:

Też przysiadłam na dłużej, nawet dość długi czas byłam sama w pokoju.

Niestety nie dałam rady tego słuchać.

Można do nas podjechać, do Warszawy i posłuchać w zacisznych warunkach, na przykład z prezentowanym wcześniej 

Luxmanem

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/bowers-wilkins-801-d4-signature.html

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/luxman-l-507z.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek - rzecz, którą zaobserwował @MariuszZ i któremu troszkę podkradnę pomysł na tego posta. Na całym, ale to dosłownie na calusieńkim stadionie (włącznie z salkami, a nawet i parkingiem podziemnym) słychać było przydźwięk na niespełna 20kHz. Po dogłębnej analizie tematu okazało się, że winowajcami są umieszczone w każdym możliwym kącie kierunkowe projektory dźwiękowe Boscha, służące do odtwarzania sygnałów ostrzegawczych (np. w przypadku pożaru) lub odtwarzania muzyki w tle (jak chociażby ma to miejsce w galeriach handlowych). Od czasu jak zwróciłem na to uwagę, słyszałem to dosłownie w każdym miejscu gdy zrobiło się odrobinę ciszej. Bywało męczące :o

Ktoś z Was zwrócił jeszcze na to uwagę?

Przykładowy pomiar apką na smartfona:

IMG_0270.jpeg.aeb6c4fe2f7de5a9ce27ae1a7b63cc95.jpeg

I jeden z tysięcy winowajców:

IMG_0310.jpeg.d5a58ba4bbbdb7fb42555c51fd7946b3.jpeg

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia;

1. Stadion- tłumy, halas, duchota, beznadziejna akustyka- mało co tam grało. Generalnie waste of time. Nigdy więcej.
2. Ogólna tendencja- za głośno:) W większości sal można było sprawdzić jak w naszym uchu działa młoteczek, kowadełko…czy nie można ocenić jakości dźwięku na niższych poziomach? Do tego dodajmy ogrom wysokich tonów - kuło to niesamowicie.
3. W hotelach dużo lepsza akustyka i tam tez sporo zestawów grało całkiem dobrze lub super.

4. Unitra- w skali 1-6 daje słabe 3. Lipa to nie grało a z gramofonu to była tragedia- dźwięk matowy, bez emocji…

5. Number 1 Kasoto audio Equipment szczególnie jak puścili oryginalne nagranie na szpuli z magnetofonu studyjnego TFK z 68 roku. Dźwięk piękny, referencyjny.  Użytkowo wiadomo mało kto wstawiłby takie kolumny.

6. Fajny projektor Loewe Opta z lat 30 tych na lampach bocznostykowych:) To warto było zobaczyć. 

7. Miłe spotkanie, ciekawe rozmowy osób z naszego forum w Elektrowni + fajne rozdzielnie elektryczne - moje klimaty:)

8. Sporo pięknych dzieł sztuki w postaci gramofonów diy, topowych szpulowców, pięknie wykonanych wzmacniaczy lampowych. Łączenie współczesnych konstrukcji z vintage- tego było sporo, to cieszy:)

IMG_5698.jpeg

IMG_5693.jpeg

IMG_5696.jpeg

IMG_5666.jpeg

IMG_5669.jpeg

IMG_5622.jpeg

IMG_5620.jpeg

IMG_5668.jpeg

IMG_5704.jpeg

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Planuję posłuchać we czwartek 30-tek, 7-demek i 5-tek. Ale tymczasem, proszę, napisz, jak je odebrałeś i co je napędzało. :)

Że potrafią zaczarować wokalami i plumkaniem to wierzę, ale czy grały coś poza "krainą łagodności"? Miały drive, czy choćby puls? Było wyraźnie słychać linię instrumentów basowych? Nie ujednolicały brzmienia na skrajach pasma? Nie zagęszczały przesadnie faktur?

Siódemki grały zdrowym dźwiękiem, któremu nie brakowało ani basu, ani dynamiki. Ale bardzo dokładnych odsłuchów to siłą rzeczy nie przeprowadzałem.

Mialem natomiast przez dłuższy czas 30.2 40 anniversary i posiadam P3sr XD. Miałem tez możliwość dokładnego porównania 30.2 z SHL5 xd. 
Jak dla mnie P3 jest ciekawszym głośnikiem od 30.2. Żywszym, z lepszą przestrzenią i blaskiem. W bezpośrednim porównaniu 30.2 wydają się nazbyt stonowane, troszkę zmatowione. Mają tez mało basu i słabe uderzenie, ich dynamika tez jest trochę uśredniona. P3 tez mają mało basu, ale jakoś u nich mniej to przeszkadza. 
Natomiast SHL5 miały w porównaniu z 30.2 większy dźwięk, z lepszym basem i barwą. Ciekawszy, bogatszy. W sumie w jakiś sposób są podobne do P3…

7-emki na AS grały bliżej temu co pamietam z dźwięku SHL5 właśnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel74 Wielkie dzięki - cieszę się, że moje pytanie trafiło na właściwą osobę. :) Jakoś te 30.2 mnie najmniej kuszą. Czytałem, że to najbardziej monitorowy i studyjny dźwięk z podstawkowych Harbethów, a kusi mnie przeciwny kierunek tzn. granie koncertowe. Czyli do sprawdzenia głównie 7-ki i 5-tki. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za wizytę na naszych stanowiskach.

Pierwsza porcja zdjęć, na początek strefa słuchawkowa.

Bardzo pozytywne opinie zebrały topowe elektrostaty HiFiMAN Shangri La Sr w duecie ze wzmacniaczem Shangrila La Jr, wrażenie zwłaszcza robiła przestrzenność ich grania i szczegółowość oddania najdrobniejszych detali.

 

 

IMG_20231028_095357087.jpg.d52788df595ee949b93a38a8c754676e.jpgNa ten rok do topowego zestawu wzięliśmy też transport CD NuPrime , ponieważ w ubiegłym roku podczas odsłuchów dCS Lina, sporo słuchawczy prosiło o ten typ źródła.

IMG_20231029_135444124.jpg.02ee51a11067bc555f58abe04c4d70dd.jpg

Za konwersję D/A odpowiadał EF1000 DAC, przy okazji napędzał Susvary na stanowisku, aby można było porównać Susvary z Shangri La Sr.

IMG_20231029_134944931.jpg.8849f019c983e9ecc24480362e0e06e4.jpg

Najnowsze modele ze średniej półki też zebrały dużo pochwał

IMG_20231028_175334828.jpg.3485570e228990683f659227b82dacd8.jpg

IMG_20231028_095512568.jpg.12bba98d683e15557607572aa2a92ac8.jpg

Z bardzo pozytywnym przyjęciem spotkał się sprzęt słoweńskiej marki Erzetich, który w tym roku pojawił się w naszej ofercie. Dużo osób zwracało uwagę na bardzo przyjemne, nasycone odtwarzanie średnicy i dołu pasma, z niemęczącą górą. Najbardziej podobał się oczywiście zestaw topowy: słuchawki Charybdis napędzane wzmacniaczem Deimos pracującym w klasie A o konstrukcji dual mono.

IMG_20231028_175229329.jpg.4e8ba88e565879a6f8f13457e9ef86d6.jpg

IMG_20231028_172333703.jpg.59be527e3bf868893e2cd63a2fc0a247.jpg

IMG_20231028_174551795.jpg.dc324006f784fdc253c0707af06f7939.jpgIMG-20231028-WA0015.jpeg.6da5c679edd6e7a24c4f5b01589bb2a8.jpeg

IMG_20231029_132803378.jpg.8eb3f851dc1f8801ffa608fcc5db53bf.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lpomis napisał:

Na całym, ale to dosłownie na calusieńkim stadionie (włącznie z salkami, a nawet i parkingiem podziemnym) słychać było przydźwięk na niespełna 20kHz

W jednym z boksów zapytałem czy nie przeszkadza im ten wysokoczęstotliwościowy pisk. Wystawca nie byl zdziwiony, że pytam. Miał świadomość tego drobnego "problemu" i od razu wyciszył sprzęt by pokazać, że to nie sprawka sprzętu tylko Ci "za ścianą" zakłócają co oczywiście było tylko półprawdą bo pisk jest na stadionie wszędzie. Nie jest jakoś specjalnie słyszalny ale powoduje wrażenie zmęczenia.

Ponadto jest maskowany gwarem rozmów i szumem miejskim. Wszędobylski hałas to bolączka tego typu wystaw. Na palcach jednej ręki można policzyć wystawców, którzy zadbali o namiastkę izolacji akustycznej, absorbery czy kogoś przy drzwiach by zbyt często się nie otwierały. 

Dla zakręconych na punkcie słuchania jest nie lada wyzwaniem by wbić się na prezentację muzyki bez przeszkadzajek. Pomimo tego mi w kilku miejscach się udało. Patent to niedziela od południa gdy ludzi jest już mniej. Tak bylo w Sobieskim. W kilkunastu miejscach byłem sam z wystawcą. 

Jeżeli chodzi o przygotowanie pomieszczeń pod wzgledem akustycznym to przeżyłem niemały zawód będąc na prezentacji Audio Note. Sprzęt za 8 mln w pomieszczeniu ze zbyt dużym pogłosem i rezonansami pomieszczenia hulajacymi do woli jest jakimś nieporozumieniam.

Pomimo wybitnej jakości zestawu przy bardzo wymagającym utworze wrażenia słuchowe jakich dostarczyły kolumny spowodowały nie tyle rozczarowanie co niedosyt. Oczekiwałem więcej, a dostałem porcję wrażeń skłaniających do głębszej refleksji co jest ważne, a co mniej w ostatecznym bilansie "jak to gra" poza tym że wygląda.

Co powoduje, że mamy ciary i łzy w oczach słuchając muzyki? Cena zestawu, jakość srebrnego drutu użytego w transformatorze, wiek użytych lamp NOS, renoma marki czy może tylko i wyłącznie ilość endorfin jakie wyprodukuje nasz mózg bez względu na ich źródło. Odtwarzając idealnie nagrany utwór na wybitnym sprzęcie okraszonym dobrą adaptacją akustyczną dostarczy on  niezapomnianych pozytywnych wrażeń ale jeżeli zaniedbamy chociaż jeden element to możemy jak ja czuć niedosyt 😉

Nagrałem tel. próbkę prezentacji zestawu by uzmysłowić z jakimi problemami trzeba się zmierzyć w takim miejscu. Nie oddaje to nagranie jakości dzwięku tam prezentowanego ale zachęca do refleksji. 

Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, rms.pl napisał:

Shangrila La Jr, wrażenie zwłaszcza robiła przestrzenność ich grania i szczegółowość oddania najdrobniejszych detali

Słuchałem. Zgadzam się. Przestrzenność nieprawdopodobna, detaliczność nie z tej ziemi. Wyciągają z nagrań wszystko. Niestety jak dla mnie nie ma w tej prezentacji w ogóle muzyki. Brakuje dociążenia i ludzkiego pierwiastka. Większość utworów z ulubionych playlist z marszu do wywalenia - będą po prostu niesłuchalne.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, rms.pl napisał:

Dziękujemy za wizytę na naszych stanowiskach.

Pierwsza porcja zdjęć, na początek strefa słuchawkowa.

Bardzo pozytywne opinie zebrały topowe elektrostaty HiFiMAN Shangri La Sr w duecie ze wzmacniaczem Shangrila La Jr, wrażenie zwłaszcza robiła przestrzenność ich grania i szczegółowość oddania najdrobniejszych detali.

 

 

IMG_20231028_095357087.jpg.d52788df595ee949b93a38a8c754676e.jpgNa ten rok do topowego zestawu wzięliśmy też transport CD NuPrime , ponieważ w ubiegłym roku podczas odsłuchów dCS Lina, sporo słuchawczy prosiło o ten typ źródła.

IMG_20231029_135444124.jpg.02ee51a11067bc555f58abe04c4d70dd.jpg

Za konwersję D/A odpowiadał EF1000 DAC, przy okazji napędzał Susvary na stanowisku, aby można było porównać Susvary z Shangri La Sr.

IMG_20231029_134944931.jpg.8849f019c983e9ecc24480362e0e06e4.jpg

Najnowsze modele ze średniej półki też zebrały dużo pochwał

IMG_20231028_175334828.jpg.3485570e228990683f659227b82dacd8.jpg

IMG_20231028_095512568.jpg.12bba98d683e15557607572aa2a92ac8.jpg

Z bardzo pozytywnym przyjęciem spotkał się sprzęt słoweńskiej marki Erzetich, który w tym roku pojawił się w naszej ofercie. Dużo osób zwracało uwagę na bardzo przyjemne, nasycone odtwarzanie średnicy i dołu pasma, z niemęczącą górą. Najbardziej podobał się oczywiście zestaw topowy: słuchawki Charybdis napędzane wzmacniaczem Deimos pracującym w klasie A o konstrukcji dual mono.

IMG_20231028_175229329.jpg.4e8ba88e565879a6f8f13457e9ef86d6.jpg

IMG_20231028_172333703.jpg.59be527e3bf868893e2cd63a2fc0a247.jpg

IMG_20231028_174551795.jpg.dc324006f784fdc253c0707af06f7939.jpgIMG-20231028-WA0015.jpeg.6da5c679edd6e7a24c4f5b01589bb2a8.jpeg

IMG_20231029_132803378.jpg.8eb3f851dc1f8801ffa608fcc5db53bf.jpg

A coś o Arya Organic? Nie było?

Czy dobrze widzę? Odtwarzacz cd i wzmacniacz sluchawkowy od Exposure? Jak się ten cedek spisuje? Jeśli można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Artur Brol napisał:

A coś o Arya Organic? Nie było?

Czy dobrze widzę? Odtwarzacz cd i wzmacniacz sluchawkowy od Exposure? Jak się ten cedek spisuje? Jeśli można.

Arya Organic i Audivina z nowości też była. Najnowsze wydanie w opinii osób ma bardziej dociążony dół pasma, w stosunku do starszych wersji dostały trochę ocieplenia, ale dalej zachowują swoje energetyczne i rozdzielcze granie. Natomiast pomimo, niższej ceny dla części osób lepiej grały Anandy Nano z dźwiękiem gładszym, spokojniejszym, w zależności co kto czego szuka.

12 minut temu, Artur Brol napisał:

Czy dobrze widzę? Odtwarzacz cd i wzmacniacz sluchawkowy od Exposure? Jak się ten cedek spisuje? Jeśli można.

Tak, zestaw toploader XM CD i XM HP, jak to Exposure, co by nie podłączyć to granie dynamiczne, energiczne, z szybkim basem, które nie jest dla osób szukających usypiającego brzmienia. W ubiegłym roku bardzo podobało się to połączenie XM HP z HiFiMAN zarówno z wyjść niezbalansowanych i XLR 4-pin.

50 minut temu, lpomis napisał:

Słuchałem. Zgadzam się. Przestrzenność nieprawdopodobna, detaliczność nie z tej ziemi. Wyciągają z nagrań wszystko. Niestety jak dla mnie nie ma w tej prezentacji w ogóle muzyki. Brakuje dociążenia i ludzkiego pierwiastka. Większość utworów z ulubionych playlist z marszu do wywalenia - będą po prostu niesłuchalne.

Jak to zawsze w audio jest zależy od naszych upodobań jak ma być odtwarzana muzyka. Słabsze nagrania, brzmią na nich jeszcze gorzej, wszystko wyciągają na wierzch jak przez lupę. Jedynie szkoda, że nie udało nam się zorganizować wzmacniacza dedykowanego do nich Shangrila La Sr, może w następnym roku🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rms.plDzięki za info.

Niedawno słuchałem Anandy , nie dam głowy sobie uciąć, ale to chyba była ta Nano. Na show i z tableta. Myślałem że mi wysokie uszy potna.

Mnie się Arya podoba. Muszę gdzieś poszukać.

Szukam, tak powoli sobie toploadera. Ten XM całkiem fajny jest.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Artur Brol napisał:

Niedawno słuchałem Anandy , nie dam głowy sobie uciąć, ale to chyba była ta Nano. Na show i z tableta. Myślałem że mi wysokie uszy potna.

Na stole mieliśmy wzmacniacze EF600 i Serenade oba mają wbudowany układ DAC na R2R, były na obu porównywane i odbiór w tej konfiguracji był że Anandy gładsze w górze, nikt na ostrość najwyższych tonów nie narzekał, jedynie były głosy że szkoda że nie wzięliśmy HE1000se, aby zobaczyć jak te modele wypadają na ich tle w zakresie rozdzielczości grania.

21 minut temu, Artur Brol napisał:

Szukam, tak powoli sobie toploadera. Ten XM całkiem fajny jest.

Nie ma problemu z wypożyczeniem i sprawdzeniem czy spełni oczekiwania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...