Skocz do zawartości

Impuls Audio Norte - Kraftest (mini)


Kraft

Recommended Posts

6 godzin temu, kaczadupa napisał:

Producent bardzo chętnie wysyła swoje egz. demo, do tego sympatyczny

Prawda.

4 godziny temu, Rafał S napisał:

AP C3 chyba najładniejsze. Nie było Ci żal się z nimi rozstawać? :)

Pewnie, że było żal. Gdyby nie to, że jakiś czas temu zlikwidowałem drugi system sypialniany to pewnie grałyby do dziś. No i niestety AP Sitara jednak bardziej mi się podobają.

5 godzin temu, Rafał S napisał:

kaucja to tylko 30% ceny kolumn. Brawo za takie podejście!

Tak. Takie podejście właściciela Impuls Audio trzeba zdecydowanie pochwalić!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lpomis napisał:

Prawda.

 

Tak. Takie podejście właściciela Impuls Audio trzeba zdecydowanie pochwalić!

Pochwalić trzeba, ale nie są jedyni. Za pierwszym razem w YB zapłaciłem za wypożyczenie pełną kaucje.  W dwóch następnych wypożyczeniach nie zapłaciłem nic.

 

Patrząc jednak matematyczno-statystycznie to przepłaciłem 3,33%  😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie parę słów o głośnikach, a te, jak już wspomniałem, są niczego sobie.

Jako nisko-średniotonowy konstruktor zastosował bardzo nowoczesny przetwornik SB Acoustics z linii Satori, a dokładnie 5-calowy model MW13P. Głośnik ma rzadki w tego typu konstrukcjach magnes neodymowy, odlewany kosz i membranę wykonaną włókna nazywanego EGYPTIAN PAPYRUS, Kosztuje ok. 730 zł.

1590602705_7202.jpg.d6b979aa1b630fedbca1ad78948ae79d.jpg1590602705_9307.jpg.7388147f080ad2fc1c86c594c5a2876b.jpg1590602706_2548.jpg.d06a0fae221f136c9816f937743292ec.jpg

O papirusowych Satori można przeczytać takie opinie:

"Pod względem technicznym oraz jakości brzmienia nie ustępuje głośnikom Scan-Speak serii Revelator oraz Iluminator. Dodatkowo na korzyść przemawia tu znakomity stosunek ceny do jakości." (dystrybutor)

"Zastosowane przez nas przetworniki SB SATORI MW16P-8, cechuje przede wszystkim doskonałe pasmo średnich tonów. Pod tym względem są to obecnie chyba najlepsze głośniki wielkości 6-7″ jakie można dostać. " (YB Audio)

 

Wysokotonowy to SEAS EXCEL E0006-06, z wyprofilowanym aluminiowym frontem, jedwabną membraną i zawieszeniem z SONOMEX-u. Koszt takiego przetwornika to ok. 800 zł.

1590925808_3992.jpg.757e0a9e4d10486ded16df340101f04a.jpg

Wkład głośnikowy w Norte to ponad 3000 zł. Przy cenie gotowych kolumn wynoszącej 7 700 zł, to sporo.

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lpomis napisał:

Tak. Takie podejście właściciela Impuls Audio trzeba zdecydowanie pochwalić!

 Tak.

Ale można też bez kaucji.

3 godziny temu, Kraft napisał:

Tradycyjnie parę słów o głośnikach, a te, jak już wspomniałem, są niczego sobie.

Głośni koga być niczego sobie, ba mogą być nawet top of the top, ale jak się nie wie jak je dobrze wykorzystać, to i tak będzie klapa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarcKrawczyk napisał:

To musisz zdecydować się na jedną wersję prawdy, ostatnio pisałeś coś o zarzucaniu koca na b&w, no to jak z tymi sb acoustics jest wreszcie?

SBA, przynajmniej te, które słyszałem, czyli pięć Satori, grały dźwięcznie, klarownie i bardzo realistycznie. 

Z tym kocem to był chyba kontekstowy żart. Już nie pamiętam dokładnie. Wybacz. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze dostrzegam tego Excela w topowych monitorach Jamo z lat 90-tych (Jamo Concert 8 za 2 400$)?

a1c9d7c5-25a4-4293-8aa9-94544c333a56.jpg.72d3bd17d5efc37dfee3e7ad1ac95dd1.jpg

 

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

Słyszałem, że to bardzo popularny głośnik wśród DIY, podobnie jak 16tka. To chyba dobra rekomendacja.

Popularny także wśród manufaktur. A i mali producenci lubią SBA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2023 o 08:25, kaczadupa napisał:

Pomysł widać nie do końca trafiony. Zobacz na fejsa YB Audio i Impuls Audio. Ja odnoszę wrażenie, że Impuls Audio już dawno jest w śpiączce... 

Ten sam problem z przebiciem (brakiem pomysłu) na rynku ma też AkustyK. Chociaż tu ostatnio coś się zmienia bo najbardziej opiniotwórczy forumowicze na AS zaczynają wklejać w wątkach najbardziej uznanych zachodnich producentów np. ATC zdjęcia paczek AkustyK-a i odpowiednio promować. I to działa.  Sam dzięki temu zainteresowałem się produktami AkustyKa. Niestety wchodzę na stronę tego producenta i ten sam efekt wizualny co u Impuls Audio. No w ten sposób rynku się nie zawojuje. Kraft, tu też chodzi o bryłę i wykończenie paczek. 

 

No to się popraw. Masz talent plastyczny i odpowiednie narzędzia. Działaj :)

Akustykowi nie zależy na sprzedaży kolumn tylko przetworników. Ma praktycznie jeden wzór paczek i tyle. Wierzcie mi, zawsze ma stały ruch w interesie.

Impuls brzydkie ale chyba w audio nie o to chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, audiowit napisał:

Akustykowi nie zależy na sprzedaży kolumn tylko przetworników.

No chyba nie do końca patrząc po ilości modeli. Sporo pracy i czasu musiał włożyć w opracowanie tych głośników. 

 

17 minut temu, audiowit napisał:

Impuls brzydkie ale chyba w audio nie o to chodzi.

Tak i nie. Czemu nie łączyć skromnej elegancji cieszącej oko ze świetnym brzmieniem. Przecież niektórym to się udaje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MariuszZ napisał:

Słuchałeś? Czy tylko kumpli słuchasz? 

Sorki za zgryźliwość ale szanujmy się i nie kąsajmy jak tylko się da. Mam argumenty to walę ale ... bo kumpel powiedział? Litości.

Pozdrawiam i zachęcam do tematycznych pogaduszek na temat Impulsa, nie kumpli i ich wrażeń ;) 

Mariusz, sorry, ale ufam koledze który miał ich konstrukcje kilka razy, łącznie z ich odwiedzinami, gdzie wmawiali mu co innego, niż to co słyszał.

Nawet kolegi żona za każdym razem twierdziła, że to nie gra, a trochę u nich głośników się przewinęło.

Za każdym razem, kiedy bywał u mnie, potrafił dostrzec zmiany brzmieniowe w systemie, cokolwiek w nim nie zrobiłem, bywało, że nie wiedział co się zadziało "hardwareowo".

Tu na forum też są osoby, które dokładnie podzielają te opinie, dlaczego mam im nie wierzyć?

 Nie wystarczy w skrzynkę wsadzić topowe drivery, trzeba to jeszcze umieć zestroić,  czy zwrotnicą, czy też obudową kolumny.

Pisałem już na początku o tym.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DiBatonio napisał:

Mariusz, sorry, ale ufam koledze który miał ich konstrukcje kilka razy, łącznie z ich odwiedzinami, gdzie wmawiali mu co innego, niż to co słyszał.

Cóż, jeśli trafnie domyślam się o którego kolegę chodzi, to zdaje się, że mamy po prostu inny gust i inną wizję idealnego dźwięku. Mi też jakoś nie udało się zachwycić kolumnami do których on usilnie przekonywał. I chyba nie tylko mi. Moim skromnym zdaniem te same przetworniki lepiej (czyli pod mój gust) stroi moja ulubiona firma niż jego ulubiona firma. Czy to coś niecodziennego w tym hobby? Nie. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądry przez ileś lat piał nad doskonałością swojego systemu pomimo brzęczących rodzinnych kryształów w gablocie. Pokaż mi swój system, powiem Ci kim jesteś ;)

44 minuty temu, KrólKiczu napisał:

Witold, miałeś okazję słuchać jakiś kolumn marki Akustyk? 

Wielu.

Jest dystrybutorem SS na PL.

Bardzo dobre strojenie pomimo wielu "niedoskonalosci". Po prostu ma ucho.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...